Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Nem bírok vele!

Mit csináljak? Nem bírok vele!

Figyelt kérdés
A kutyám szétszedte már 4-szer a kerítést megkötöttük megcsináltuk a kerítést és elengedtük! De már a szomszédok se bírják és muszáj megkötve lennie! Annyira sajnálom, hogy láncon van már kb. 4-5 hete Golden és Labrador keverék 1 éves fiú és nagyon rossz sétálni nem tudom vinni mert húz és borzasztóan erős de nagyon nagy a mozgásigénye minden nap foglalkozok vele de amióta meg van kötve kicsit mint ha szófogadóbb lenne de még van hogy ha odamegyek hozzá ugrál és az újabb szórakozása hogy megfogja a bokámat és nem enged el de nem fáj nem harap! Próbáljam meg megint sétálni vinni hátha jobb lesz? És nem lesz baja a láncon? A lánc 4 méter de nem maradna láncon mindig csak valami nagy méretű kennelt kéne csinálni! És ha tudnám akkor hordanám sétálni jól megfuttatnám de nem tudom!
2011. ápr. 2. 13:36
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
De fogom vinni ilyen kutyatalálkozóra ahol ingyen oktatás van meg tanácsokat adnak! És ha elvinném a kutyámat minden nap sétálni elengedném jól lefárasztanám akkor nem lenne neki olyan nagy baj ha meg van kötve vagy ha el van zárva?
2011. ápr. 2. 13:41
 2/16 anonim ***** válasza:
A kutya suli jó ötlet lenne! A Labrador szerű kutyák, meg ugye egyik sem érzi jól magát láncon, nagyon mozgékonyak! A leírtak alapján a kutyád nevelés terén kicsit "el lett engedve"...Ez a csavargás lehet unatkozás, akár tüzelő szuka! Azt hogy harapja a lábad játékból sem engedd neki! Akár fenyítsd is ha kell ilyenkor, kutyának tudni kell hol a határ! Sétálásnál ha húz, rövid pórázon láb mellett sétát javaslom, ha húz visszarántod és NEM! szóval ráparancsolsz...Minden képen el kell érned hogy ne a kutya diktáljon, mert ebből örökké gondod lesz!
2011. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt egy szamojéd csau csau keverék kan kutyánk.2 évesen kaptuk, addig kennelben élt mert mindíg szökött.Mikor hozzánk került pár hónapig nem szökött.De aztán megbolondult.Szétszedte a kerítést vagy 10x.Átugrotta, szétrágta minden csinált vele.Az új drótkerítést is átugrotta.Inkább felakadt, majdnem fölakasztotta magát a kerítésen ,de akkor is kiszökött.Megkötöttük(hosszú és rövid láncra is).A láncot szétszakította.A nyakörvéről leszakította a karabínert.Nagyon sajnáltuk mi is, hogy megkell kötni.Állandóan az utcán lett volna.Elvittük sétálni, hogy lefáradjon.Rendszeren játszottunk vele, tanítgattuk.Páromat abszolút nem tekintette falkavezérnek.Nem tudtuk már mi sem, mit kezdjünk vele.Párom már az elaltatáson gondolkodott.Aztán elköltöztünk egy kis lakásba és a kutyát otthagytuk a ház tulajának aki odaköltözött mert nem vihettük a nagy mozgásigényével magunkkal.Most tervezik az ivartalanítását.Az elvileg megoldaná.Lehet neked sem ártana megcsináltatni, ha nem használ semmi.
2011. ápr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Üdv!

Nagy eséllyel, azért szökik ki, amikor csak tud, mert nincs eleget mozgatva. Egy fáradt kutya, nem akar még többet sétálni. Persze, miután már egy ideje szökik, lehet, hogy annyira rászokott, hogy elindulna akkor is. Első lépésként, meg kellene tanulni, hogy hogyan tudod kezelni pórázon, (bárki megtanulhatja, nem fizikai erő kell hozzá, hanem ügyesség) aztán amennyit csak lehet, sétáltatni. Megkockáztatom, hogy egy ivartalanítás is javítana a viselkedésén. A lánctól baja nem lesz, csak nem élhet teljes életet, ami a kennelre is vonatkozik. Fel kell keresni egy szakembert, hogy megtanuld, hogyan irányítsd, és máris megoldódott minden problémátok. Ezektől függetlenül, érdemes lenne megerősíteni, kutyabiztossá tenni a kerítést.

2011. ápr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És meg szabad verni? Úgy értem, hogy ha valami rosszat csinál pl. megfogja a lábam akkor ráüthetek mert azt szoktam vagy esetleg a lábammal egy kicsit megrugom de nem erősen mikor felugrik akkor is ellkököm és határozottan rászólok! 12 éves vagyok úgyhogy nagyon nehezen bírnám el kivinni de barátnőimmel szoktam és a kapuba megárom még annyira elfárad hogy már nem bír annyira húzni! Holnap próbáljam meg kivinni sétálni? mert mára van programom szülinapi bulira megyek!
2011. ápr. 2. 14:10
 6/16 xnorkax ***** válasza:

A veréssel egy ekkora kutyánál semmit sem érsz el... Valószínűleg nem tudsz olyan erőset ütni, hogy az fájjon neki, maximum felbőszíted vele.

Sürgősen el kell kezdeni nevelni ezt a kutyát. Mindenképp vidd rengeteget sétálni. A leírtak alapján szerencsétlen kutyában túl teng az energia, menne amerre lát. És ez miért van? Mert nincs megfelelően lemozgatva. Azért húz, mert nagyon menne.

A lánc nagyon rossz ötlet volt, ettől csak még jobban megváltozhat. Egy kutyát, akinek lételeme a mozgás megkötni nagyon hülye ötlet. Sőt, egyik kutyát sem szabadna megkötni.

Ha végképp nem megy építsetek egy kennelt, hozzá kifutóval. És még így is napi kétszer minimum vidd el sétálni.

Ha húz, akkor szólj rá, állj meg, amíg nem lazul el a póráz. Ha ellazult elindulhatsz. Ezt lehet, hogy sokszor el kell játszani, de megéri.

Szerencsétlen kutya még csak 1 éves, bőven a kölyökkorban jár. Ilyenkor, ha nem neveled kellőképp nagyon elkanászodhat.

Ivartalanítani is jó ötlet lenne, akkor nem pörögne annyira, de a mozgásra akkor is szüksége lenne.

2011. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

xnorkax! Szerinted én nem tudom, hogy hülye ötlelt volt?

De nem tudok mit csinálni! És ha akkorát ütnék, hogy fájjon neki? Volt olyan, hogy nem tudom elmenni mellette mert rámugrott annyira mérges lettem belerúgtam és elkezdett nyüszíteni ha mindig ezt csinálnám az használna? De nem akarom verni az a rúgás is véletlen volt mert nem szállt le rólam! De nagyon okos megtanítottam neki, hogy ha azt mondom, hogy helyedre bemegy a helyére és mondom neki, hogy marad ha kaját adok neki akkor is ott marad még nem szólok nki, hogy jöhetsz!

2011. ápr. 2. 14:20
 8/16 xnorkax ***** válasza:

Ne legyél arra büszke, hogy fájdalmat okoztál a kutyádnak.

Egy igazi falkavezér nem a testi erejével nyer tekintélyt...

Ne csináld ezt, semmiképp sem. Lelki és testi sebeket okozhatsz a kutyádnak. Ahogy látom nem igazán értesz a kutyákhoz és hozzá nem értő kezekben egy ilyen energiabomba veszélyessé is válhat.

2011. ápr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy az véletlen volt és a kutyasuliba is verik jó akkor mondjátok meg, hogy mit csináljak akkor nem verem nem lököm el magamtól hagyam, hogy ott legyen rajtam arrébb se lökhetem és nem mondtam, hogy büszke vagyok rá meg is bántam de véletlen volt!
2011. ápr. 2. 14:30
 10/16 xnorkax ***** válasza:

Lökni lökheted, de azt valószínűleg játékként fogná fel és újból csinálná.

Az én kutyám is annyi idős, mint a tiéd és ő is egy rosszcsont. Folyton mozgásban van, sokszor játékosan ugrál, rosszalkodik.

Kezelni ezt kellő odafigyeléssel lehet.

Ami a legfontosabb: KELL NEKI A MOZGÁS! Az, ha kicsapod az udvarra egy négy méteres láncra tönkreteszi...

Ha tudsz, menj el vele kutyasuliba, vagy ha ez nem megoldható, akkor hívj ki házhoz egy kiképzőt.

Testileg és agyilag is le kell fárasztani. Adj neki feladatokat! Ha komolyan ennyire hiperaktív örömmel teszi majd. Mivel retriever keverék biztosan imádja a vizet. Ha teheted vidd el valamilyen tóhoz, hadd ússzon! Vidd el kutyatársaságba, hadd játsszon a fajtársaival!

Fordulj felé türelemmel, egyik napról a másikra nem fog megváltozni, de ezeket neked kutyakötelességed megtenni érte!

2011. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!