Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszra lehet hámot adni?...

Kuvaszra lehet hámot adni? Hét évesen nem késő még hozzá szoktatni?

Figyelt kérdés
Vagy a szőrének nem tenne jót?Nem otthonra,csak sétákhoz gondoltam rá.A nyakörvet valamiért nem szeretem annyira.
2011. ápr. 2. 18:28
1 2
 1/12 xnorkax ***** válasza:
Persze, hozzá lehet szoktatni. A szőrével semmi rosszat sem csinál, mivel csak a sétáltatás alkalmával lenne rajta. De mi bajod van a nyakörvvel? Sok kutya jobban húz hámmal és nehezebb irányítani őket, én nem szeretem.
2011. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

de miért kéne rá hámot adni?


a szőrét nem fogja bántani, de egyet értek az előttem szólóval, hámmal jobban húznak, és irányítani is nehezebb a kutyát (főleg ilyen nagyot).

2011. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha jól van nevelve, és szépen sétál pórázon (tehát ha gyakorlatilag nincs szükség a nyakörvre, csak a rend kedvéért van rajta, nem kell vele rángatni meg visszafogni verekedéstől meg ilyenek), akkor természetesen lehet rá hámot adni.
2011. ápr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)Eleinte másik kutyumnak is csak nyakörve volt,de azzal nagyon húzott.Tavaly vettem neki csak hámot(hét éves ő is,erdélyi kopó kev.)és valamiért sokkal,,humánusabbnak"látom...Tudom,hogy ez hülyeség,mégis jobban szeretem,de lehet,hogy a pozitív tapasztalat miatt is(azóta egyáltalán nem húz,laza pórázzal sétálunk mindig)
2011. ápr. 2. 19:32
 5/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy még csak három hete hoztam a menhelyről és még alap parancsokat most tanulunk,kutyasuliba is csak kb májustól fogunk tudni járni.Tehát egyelőre nem sétál szépen pórázon,húz össze-vissza.
2011. ápr. 2. 19:33
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugodtan használhatsz hámot, ha tényleg nem húz. Nekem boxerem van nyakörvvel tanult meg szépen sétálni, 4 évesen vettem neki először hámot, eleinte furcsálta, de mostmár megszokta és imádja. Nekünk amúgyis jól jön, hiszen sokat sétálunk erdőn mezőn, így hámmal sokkal feltűnőbb (k-9 powerhám), biztonságosabb is, mert fényvisszaverő csíkokkal is elvan látva. Szerintem a te kutyád is megfogja szokni, csak legelsőnek zavarhatja.
2011. ápr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Akkor mégis a nyakörvet ajánlom, hiszen ha húz össze vissza, hámban jobban fog. Majd ha megtanult szépen sétálni akkor válts hámra.
2011. ápr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor egyelőre inkább javaslom a fojtónyakörvet (nem, az nem kegyetlenség, és nem kell (nem szabad!) vele fojtogatni a kutyát, de egy nevelést igénylő hét éves kuvaszhoz azt hiszem szükséges). Aztán ha már sikerült jó modorra tanítanod, és úgy látod, hogy nem veszélyes sem magára, sem másra a hámmal sétálás (tehát az, hogy a hangodon kívül semmi mással nem tudod fegyelmezni az ebet), akkor nyugodtan rakhatsz rá. De az ugye nevelésre egyáltalán nem alkalmas, úgyhogy egyelőre felejtsd el :)
2011. ápr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!A fojtónyakörvet azért nem szívesen alkalmaznám,mert egy kicsit sérült lelkű kutyus és nem szeretném,ha ez félelmet vagy agressziót váltana ki belőle.A szépen sétálással az a baj,hogy a másik kutyámnak sem tudtam maradéktalanul megtanítani(pedig a sétát leszámítva a másik kutyu mindent tud,elfogad falkavezérnek,stb.)és ha nem adok rá hámot,talán sosem jön szépen,laza pórázon mellettem...Igazság szerint ezt a szépen sétálós dolgot szretném majd a kutyasulira bízni,de addig is keresek valami megoldást.
2011. ápr. 3. 09:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Kuvaszokat szépen sétáltatni nem könnyű..:)nekem is van 3 kuvaszom...fojtó nyakörvet ne alkalmazz náluk! Én a szorosan láb mellett sétát tanítottam meg nekik, de eleinte nekem is iszonyat húztak! Sok sikert és kitartást hozzá!
2011. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!