Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy amstaff mitől különbözik...

Egy amstaff mitől különbözik a pitbulltól?

Figyelt kérdés
Belsőre gondolok.
2011. ápr. 3. 18:27
1 2
 1/11 xnorkax ***** válasza:
Nagyjából semmiben.
2011. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

semmitől

pitbull= amerikai staffordshire terrier, amerikai pit bull terrier, staffordshire bullterrier.

de ez a három csak méretben különbözik, amugy tök jófej kutyák.

2011. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
csak a túlvannak sztárolva
2011. ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal a pitbull az csak egy pontatlan kifejezés, az amerikai stafordshire terrier (Amstaff) és a staffordshire bullterrier (Staffbull) két külön fajta. Amstaf kicsit nagyobb, tömegesebb. Nevében is benne van, hogy amerikai, a Staffbull kicsit kisebb, és alapvetően angol fajta. Hallottam már olyat is, hogy Amerikában több kennelklub is létezik, és az Amstaff neve sokáig változékony volt, egy időben pitbull terrier néven és staffordshire terrier néven is tenyésztették. Megpróbáltak rendet tenni, és egy ideig a pitbull jelentette a kifejezetten viadalra tenyésztett kutyákat, az amstaff pedig a kiállításra, illetve házikedvencnek tenyésztett kutyákat. Emiatt az egyik kennelklub által tenyésztett kutyák (amstaff) szimmetrikusabbak, szebbek lettek, a másik kennelklub által tenyésztett kutyák pedig edzettebbek, kitartóbbak. De ez nem jelentős különbség.


Amit írtam, az nem biztos, de nekem így rémlik.


amstaffrescue.com

Kérdezd őket, de lehet, hogy ha átnézed a honlapjukat, akkor meglesz a válasz.

2011. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vak vagyok :)


Most látom, hogy: "Belsőre gondolok"

Amit írtam, azt tekintsd hanos töprengésnek, a lényeg: amstaffrescue.com

2011. ápr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

hát már csak messziről van közük egymáshoz...


külsőre aki nem nagyon ismeri őket, az összekeveri, de aki tartotta már egyiket vagy a másikat, az elég jól meg tudja különböztetni. a staffordra azt szokták mondani, hogy pit bull szmokingban.


a pit munkaszelektált, nem nézik a küllemét, nem viszik kiállításra, csak a teljesítményét vizsgálják, az alapján veszik tenyésztésbe.

a stafford voltaképpen egy küllemvonal, bár van, aki sportol velük, de a pit képességeivel nemigen tudják felvenni a versenyt (mondjuk egy súlyhúzó versenyen). de cserébe könnyebb velük az élet. stafforddal mehetsz küllemkiállításra, és nagyobb az esélye annak, hogy barátságos lesz más kutyákkal, mint egy pit esetében.

2011. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Hát igen, hülyeség, hogy ugyanaz a kettő.

Egy pitet nem szívesen engednék össze más kutyákkal. Kivéve, ha extra módon meg van nevelve, de ugye a vér akkor is benne van, ami az amstaffból (persze nem mindből) már nagyjából kiveszett.

2011. ápr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
ja vkinek itt volt már pitje? Vagy csak beszéltek itt a nagy levegőbe? pontosabban irkáltok....nevetséges komolyan mondom!!!
2011. ápr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Te vagy az, aki a fakutyásat linkelte?


Csak ezért, mert szerintem az a legkorrektebb, leghasználhatóbb válasz.

2011. ápr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!