Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belehalhat-e s kis termetu...

Belehalhat-e s kis termetu kutyusom az ellesbe, ha nagyobb testu kannal parzott? Es kb hany kolyok szuletne ilyenkor? Meddig lehet ivartalanittatni? Mas megoldas nincs esetleg?

Figyelt kérdés
Meg mielott lehordanatok,a kutyust kb 1 honapja fogadtam be,azelott egy szomszedome volt,aki elkoltozott,a haza kerites nelkuli,es nincs helyette azota se mas lakos,es a kutyat itthagyta!abban az idoben lattam hogy tuzelt,es csak nagy testu kanok jartak ra.A kutyus kis termetu keverek,kb 6-7 kilo!a gazdaja itthagyta,en megsajnaltam es befogadtam!Mar van par kutyam,es mind sterilizalva van,meg mielott felelotlennek leirnatok,es imadom a kutyakat!Most a kis termetu kutyusom elkezdett gombolyodni,1 honapos lehet,max 5 hetes,ahogy szamoltam.Mikor simogatom a hasat mindig kuncog!miert?Most attol felek hogy ha elleni fog,nagyok lesznek a kolykok es nem fogja tudni kinyomni oket.vagy?gondoltam az ivartalanitasra,mert meg belefer,csak most meg elegge traumas a kutyus,amiatt hogy itthagytak,csak bennem bizik,mindenki mastol fel,es attol felek hogy nem e okozna neki most egy ivartalanitas megmnagyobb traumat?de viszont elvesziteni nem szeretnem,nagyon szeretem ot!kerlek segitsetek,adjatok tanacsot mit tegyek,es irjatok meg milyen kovetkezmenyei lehetnek egy ilyen jellegu vemhessegnek?elore is koszonom.
2011. ápr. 5. 12:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítsd,mert tényleg lehetnek gondok az ellésnél.
2011. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Ivartalaníttasd. Traumát nem okoz, mert fogalma sincs arról, hogy vemhes.
2011. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az egészet a legjobb lenne egy orvossal megbeszélni. Néz egy ultrahangot, felméri a kutyus állapotát, stb. Gondolom nem akarsz felesleges kiskutyákat se a többi mellé, tehát még mindig az a leghumánusabb, ha meg sem születnek.


Kérdezd meg a dokit, hogy vállalja-e még az ivartalanítást, ha pedig nem javasolja, akkor vele meg tudod beszélni azt is, hogy mire figyelj az ellésnél, mikor kell császározni, stb.

2011. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%

Szia! Szerintem is orvossal konzultálj.Ha van megoldás rá, hogy a szülés problémamentes legyen én képtelen lennék a már félidős kiskutyákat elvenni, oltási költség fejében el tudod őket ajándékozni 8 hetes koruk után.

Amennyiben viszont a szülés tényleg veszélyeztetné, akkor benne lennék az ivartalanításban, viszont ezt orvossal kell megbeszélned.

2011. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ellés előtti utolsó pillanatig lehet ivartalaníttatni a kutyát. Ez a leghumánusabb mód egy nem kívánt alom létrejöttének megakadályozására. Úgyhogy hajrá!
2011. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 13:18

"oltási költség fejében el tudod őket ajándékozni 8 hetes koruk után. "

Aha, persze. Szerinted miért van annyi kutya a menhelyeken, meg miért van annyi kóbor állat, ha ilyen egyszerűen megy.

2011. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert sokan kivágják az utcára. Aki ilyenre képes az undorító. Viszont oltással rendelkező 1 alom kiskutyának lehet gazdát találni. Szerencsétlen menhelyi kutyák azért nem kellenek senkinek, mert felnőttek. Viszont a menhelylakókat java részt felnőtt korban az utcáról szedik össze.
2011. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 sabina1991 válasza:
100%
vidd el a dokihoz szonora.
2011. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont a menhelylakókat java részt felnőtt korban az utcáról szedik össze." Jaja ők is csupa-csupa olyan kutyák, akik kiskorukban még oltással kellettek valakinek.


Na meg persze az egész almok az illatosúton, meg a menhelyeken, azok is úgy készültek, hogy lesz nekik gazdájuk, kölyök kutyának gazdát találni sima ügy.

2011. ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez meg már egy olyan dolog,hogy olyan gazdának adja oda a kölyköket, aki megbízható. Amikor kicsi voltam mama tenyésztő volt, de még így is mindig csak olyannak adott el kiskutyát,akinél tudta, hogy nem lehet gond. Pedig azért olyan kutyát, ami drága és törzskönyves nem igen hajítanak utcára. Tudom, hogy rengeteg a borzalmas ember, undorom is tőlük, de 1 alom kölyökkutya elajándékozása nem lehetetlen. Nálam is volt elszállásolva ideiglenesen kölyökkutya, több is, akit az utcára kidobtak és eddig le is kopogom mindig sikerült megbízható felelősségteljes gazdit találnom nekik, pedig egyikük sem volt fajtatiszta.

Ha 3 vemhes kutyája lenne nehezebb lenne a dolog, de a kérdező egyáltalán nem olyan ember, aki az utcára hajítaná a kiskutyákat és biztos vagyok benne, hogy a szükséges védőoltásokat biztosítaná.

2011. ápr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!