Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belcando, Eukanuba vagy Happy...

Belcando, Eukanuba vagy Happy Dog?

Figyelt kérdés

Ez a három táp jöhetne szóba, úgy tudom elég jó minőségűek, de nem tudja megmondani valaki hogy hány % bennük a hús?

Szerintetek 8 hónapos havanese-nek jó a közepes termetű kölyök kutyáknak való Eukanuba?

Nem tudom, láttátok-e, az aKutyában(márciusi) van egy kupon, amivel 500Ft az 1kg-os Belcando néhány áruházban. Az AlphaZoo vagy/és a Fressnapf is benne van az akcióban?


Előre is köszönöm a válaszokat, és bocsánat a sok kérdés miatt!


2011. ápr. 5. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miért pont ez a három fajta táp jöhet szóba?

Egyébként ezek közül a Belcando a legjobb szerintem,de nézd meg,melyiknek legnagyobb a hústartalma.

2011. ápr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Azért mert a halálra istenített Acanát és Orijent nem tudjuk megfizetni, és ha a szüleimen múlna Friskiest vennénk:/ Egyébként semmi bajom az Acanával, biztosan jó.

Nekem is a Belcando felé húz a szívem.

Sajnos annyi minden van írva az összetevőkhöz, hogy nem tudom kivenni, mégis mennyi a hús. Itt van a belcando: beltartalma:

Fehérje: 29,0 %

Zsírtartalom: 17,0 %

Nyersrost: 2,0 %

Nyershamu: 6,5 %

Kálcium: 1,25 %

Foszfor: 1,0 %

Nátrium: 0,35%

Hasznosítható energia:16,8 MJ/kg

Vit. A: 15.000 N.E./kg

Vit. D3: 1.500 N.E./kg

Vit. E: 150 mg/kg

Lecitin: 4.000 mg/kg

2011. ápr. 5. 16:46
 3/12 compactegon ***** válasza:
100%
A eukanuba szuper prémium táp, amellett nem kell adnod neki semmit. Az Alpha Zoo-ban egyébként a múltkor is le volt árazva 25%-kal a Eukanuba.
2011. ápr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A másik kettő is szuper prémium
2011. ápr. 5. 16:48
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

Nem értem miért jó, ha egy tápnak magas a fehérjetartalma ,mint pl. acana, lehet nem értek hozzá, de a sok fehérje nem terheli le nagyon a májat?

Orijenben 40% fölötti a fehérje tart. a legtöbb acában meg 32-33%.

2011. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek közül egyik sem szuperprémium. Amúgy nem nagyon értem, hogy nem tudod megfizetni pl. az Acanát, ha az Eukanubát igen. Szerintem ez az egyik legdrágább táp.


Ugyanis előbbi kilója kb. 800-900Ft körül van, míg a Eukanuba kb. 1200Ft. Igaz ezek 15-18 kg-os kiszerelésben vannak, és gondolom nem fogsz ekkorát venni egy kiskutyának.

Az sem mindegy, hol veszed. Ha neten rendeled vagy állatkereskedésben kilóra, mindig olcsóbban jössz ki, mintha boltban vennéd.


Esetleg még a Brit Care, Flatazor tápokat tudnám ajánlani. Ezek a felső kategóriás tápok aljába tartoznak, árban pedig kedvezőek.


Ha mégis csak ez a 3 jöhet szóba, a Belcando-t választanám.

2011. ápr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Bármelyiket, csak ne az Eukanubát!! Állatokon kísérleteznek vele, gondolom te sem szeretnél ilyen tápot venni, ami miatt már más kutyák, állatok is szenvedtek a kísérletezés folyamán. SOHA!


Egyébként az Eukanubával egy árban van az Acana, legalábbis a webáruházakban tuti. A 15 kg-s Eukanuba 18000 forint körül van, a 18 kg-s Acana pedig 15 ezer forint körül van, még olcsóbb is. Én innen néztem, az említett Acana táp az Acana Adult Dog, nagyon jó az is: [link]


De egyébként ha a három közül kéne választani, akkor én a Happy Dog-ot választanám, de nem a Natur Croq termékcsaládot, hanem a simát, az jó minőségű. De ha még olcsóbb is az Acana, nagyobb kiszerelésű is, én tuti azt venném, hisz te is tudod, milyen jó.

2011. ápr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Norczy ***** válasza:
100%

én ha lehet inkább a ProPlan-ra adnám le a voksom :)

eukanubán kívűl próbáltunk belcando-t( fehérje allergia jött ki miatta) és happy dog-ot is( nagyon nem ízlett neki 1ik fajtája sem:D) Acana-tól allergia O.o így nekünk a ProPlan vált be, abból is a sensitive, finnyáska is megeszi és nagyon jó kondiban van tőle ;) (egyébként csau csau-ról van szó)

Árban is elfogadható, szerintem. Sőőt legalábbis felénk olcsóbb mint a másik 3 amit felsoroltál.

2011. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki véleményét!

Képzeljétek! Egyik kutyasétáltatós ismerősöm mondta, hogy egy közeli álladeledel nagykerben Happy Dog 6000Ft/15kg(!!!)

Amint ezt meghallottam szemem szám tágra nyílt! Nem kimérős, ellenőrzött nagyker, ugyanúgy csomagolva vannak, csak negyedárban. Ha ilyen jó árban van a jobb minőségű táp is, tuti hogy azt veszem, és több kiszerelésben is vannak.

De attól még ajánlhattok tápokat, 8 hónapos havanese-nek. Nagyon sokat mozog, naponta többször kb. 1,5-2 órát sétálunk, elengedve, hatalmas kutyákkal játszik.

Légyszi mondjátok el az érveket és ellenérveket egyaránt!

Köszönöm!

vanyyy

2011. ápr. 7. 16:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Minél büdösebb a táp annál jobb. Komolyan, mert az azt jelenti hogy annál több tápanyag van benne. Eddig nekem vagyis a kutyámnak a belconado vált be.
2011. ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!