Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull és stafford terrier...

Pitbull és stafford terrier keverék kiskutya ha megnő vad lesz?

Figyelt kérdés
Ilyen kiskutyánk lesz és nem tudjuk mire számítsunk mert persze a neveltetéstől is függ de azért mégis mennyi annak az esélye hogy ránk támad?
2011. ápr. 5. 16:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem ismered a fajtát, minek kell az a kutya? Nagyon sokat számít, milyenek a szülei és hogyan tudod nevelni. Egyik fajta sem arra jön a világra,hogy idővel nekitámad a gazdáinak.
2011. ápr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Normális esetben, hogy rád támad, az esélye nulla! A kutya támadás többsége, a kutya elvadulása, rossz bánásmód,tartás miatt következik be. Ha rendesen, neveled, szocializálod a többi kutyához, emberhez, tanítod... Az, hogy vad lesz e, persze múlik a kutya tartásán is, a géneken is...de ha megfelelően neveled akkor semmi gond nem lesz vele, csak kölyök korban tanítsd meg rá ki is a főnök!
2011. ápr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Minden a neveléstől függ!
2011. ápr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Igen, főleg az ágyban! ;)
2011. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

kedves első hozzászóló azért kell ilyen kutya mert olyan helyen lakunk ahol nemárt ha van egy ...

köszönöm a válaszokat.(:

2011. ápr. 5. 17:02
 6/18 anonim ***** válasza:

A rossz környék ellen nem véd a kutya. A párom rendőr,és nem egyszer lát olyat,hogy ÖV kiképzéssel rendelkező kutyákat fújnak le,mérgeznek meg,és pakolják ki a házat. Szerintem aki állatszerető,nem házörzőnek vesz kutyát.

Az enyémek pl. éjjel bent vannak, mert féltem őket.Inkább riasztónk van.

2011. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Amikor én a kutyámat megvettem ( se nem pit és nem is stafi ) azt írták róla, hogy még a saját gazdája jelenlétében se tűri meg az idegeneket.

Ám én olyanra NEVELTEM, hogy ha akarom támad, ha akarom bárki meg tudja simogatni. Ha nem vagyok otthon senki NEM jöhet be, mert vérengző fenevadak, ám ha az illetőt vagy bárkit beengedek, őket szivesen fogadják. Kizárólag ha én engedem be.

Én erre tanítottam neveltem, és soha semmilyen körülmények között nem volt probléma, se a családban, se a munkahelyen ( dolgozok vele ), se a kiállításokon, pedig a ringben még mogyoróznak is a bírók.

Minden attól függ, hogy te mire és hogyan neveled, mennyire szocializálod. A genetika az csak egy dolog, élő példa rá a kutyám.


Ám tudnod kell, hogy a pitet stafit kutyák elleni harcra használták, ha mégis netán megharapott egy embert, vagy a küzdelem során a saját gazdáját, azt azonnal likvidálták az élők sorából. Szal genetikailag nagyon ember centrikus kutyák. De bármire megtaníthatók. :-)

2011. ápr. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ismerek két lányt, akik ugyanilyen okból kifojólag vettek egy amerikai bulldogot. 9 hónap alatt eljutottak odáig, hogy csak étteremben mertek enni a lányok, mert a kutya folyamatos terrorban tartotta őket otthon, enni pl. nem engedte őket.


Ne haragudj, de azt kell hogy mondjam, hogy kutyás tapasztalat, hozzáértés és szakértői segítség nélkül igen nagy az esélye, hogy nagyon komoly viselkedésproblémái lesznek a kutyának.


Ha ennyire keveset tudzs a kutyákról, nem fogsz elbírni egy ennyire kemény fajtával, ez szinte biztos.

2011. ápr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Egy kutyának a ház őrzése a feladata és a gazdájának a védelme...,kiképzéssel elkerülhető a mérgezés, ha megtanítod hogy csak tőled fogadhatja el az ételt, mástól semmiképpen! Ez az egyik legfontosabb amire legelőször meg kell tanítani! Ezután a támadó, szakszerű leszerelése majd feltartóztatása, a gazda kiérkezéséig...
2011. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
félre értés ne essék én nem vérengző kutyát akarok nevelni csak jólenne ha a külseje kicsit riasztó hatással lenne a "betolakodókra".
2011. ápr. 5. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!