Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otthon hagyhatom egyedül a...

Otthon hagyhatom egyedül a lakásban?

Figyelt kérdés
szeretnék egy kiskutyát, egy kisebb méretűt. most ajánlottak egy yorkit, de nagyon gondolkozok mert az a baj hogy egy 4 emeletes lakás legfelső szintjén lakunk a barátommal ami 1 plusz két fél szobás. a lényeg: én délután dolgozok a barátom kb egész nap. gondolom hogy 13-tol kb 20:30-ig egyedül haggyam nemtúl jó ötlet egy kiskutyát talán még nagyot se. akik ilyen helyzetben vannak hogy oldják meg? otthon meritek hagyni?
2011. ápr. 6. 12:38
 1/8 xnorkax ***** válasza:

Ha nincs kellő kutyás tapasztalatod, akkor a yorkshire terriert nem ajánlanám. Benne van a nevében is, terrier, nem a legkönnyebben kezelhető fajta. De ha értesz a kutyákhoz, akkor hajrá.

Az első időkben mindenképp nagyon hosszú lenne az a délután egyedül töltött 8,5 óra. Egészségügyi szempontokból is... Egy kiskutyát többször kell levinni, hogy elvégezze a dolgát. Felnőtt korban ennyi időt ki kell bírnia.

Nos, ezek nem túl rossz körülmények a kutyáknak. Ha szabad a délelőttöd, akkor lesz időd vele foglalkozni, lemozgatni, hogy azt a nyolc órát pihenve töltse.

Az alatt mit értesz, hogy a barátod egész nap dolgozik? Valamikor csak hazajár. Ha mondjuk előbb ér haza, mint te, akkor ő is leviheti egy kis egészségügyi sétára.

Egy kutyusnak, aki csak lakásban van kell legalább 3szori séta egy nap. Az egyiknek, sőt akár kettőnek hosszabbnak kell lennie egy óránál, hogy lemozoghassa a felesleges energiáit. Egy yorki egy valóságos energiabomba lehet.

Én azt ajánlanám neked, hogy fogadj örökbe menhelyről egy kis testű kutyát. Az elején lehetnek gondok a szobatisztasággal, de hamar beletanulhat.

2011. ápr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha jól nevelt egy kutya akkor nem csinál mást mint alszik. A problémák ott kezdődnek ha nincs megnevelve....akkor kapar, sír, ugar, szétszed ezt-azt vagy mindent. A nevelésre meg elég sok és jó módszer van.

(így nem igazán értem, h mire vonatkozik a kérdés azon része, h otthon "meritek-e hagyni")


Így most már a kérdés az h mennyire értesz a kutyákhoz és mennyi időt szánnál a nevelésére, tanítására és mennyire tudnál következetes lenni (mert anélkül megette a fene az egészet...)


7-8 órát meg egy felnőtt kutya otthon tud lenni egyedül. Azzal nincs gond. Kölyökkel, amíg nem szobatiszta, kicsit nehezebb...de nem megoldhatatlan.

2011. ápr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ebben az esetben mégis ki sétáltatná délután? Ha nem tud vele lenni olyankor is valaki akkor inkább ne tarts kutyát. Van ilyen sajnos a barátomék lépcsőházában, egész délután ugat meg nyüszög otthon a kutya mert annyira unatkozik, az is yorki.
2011. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak: az a kutya azért ugat meg nyüsszög, mert nincs megnevelve.... Érdekes az én kutyáim nem csinálnak ilyet pedig ők is egyedül vannak amikor én dolgozok. Ez attól függ h az embereknek mennyire sikerül rendre és szabályokra szoktatni a kutyájukat és megértetni velük h amikor ők nincsenek otthon a rendszer az h olyankor alvás van....

Ez sokaknak nem megy, mivel 1. nem értenek a kutyákhoz, 2. nem következetesek, el van kényeztetve a kutya, 3. "időhiányra" hivatkozva vállat vonnak. Ám ez nem normális viselkedés.

2011. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Panelba ilyen feltételek mellett nem ajánlanám a kutyát, ha pedig nincs kellő tapasztalatod akkor pedig a yorkit sem.

1, Nagyon sokáig vagy távol, 7-8 óra magasságában panel kutyit azért jó kivinni egy esti sétára. Én kertes házban lakom, de ha tehetem (általában minden nap tehetem) 5-7-ig sétálunk. Délelőtt egyedül van, délután pedig az udvaron.

2, Én tudtam, hogy egy yorki makacs, és volt már kutyám előtte, de ha nincs mellettem párom, aki majd 10 évig német juhászkutya tenyésztő és kiképző volt, akkor az én kicsi szőrgombócom a fejemre nőtt volna. Kezelésbe vette, így egy szófogadó kis bárány. De még mindig meg mutatkozik a makacssága.

Nem ajánlanám.

2011. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy kutyát nem törvényszerű h 7-8 órakor ki kell vinni...ez hülyeség. Szoktatás kérdése. Ha azt szokja meg a kutya h reggel 7-8 körül van egy séta, utána 12körül egy nagyobb és este 9-10 felé még egy, azzal pompásan elvan. Tapasztalat mert nekem is így volt kutyám - pontosabban a kutya még mindig megvan csak a beosztásom változott, így ő is átállt.


Kérdezőnk:

ha szeretnéd

ha van és LESZ (nem csak 1-2 év múlva, hanem 6-8 év múlva is amikor már lehet h gyereked lesz, lehet h nem itt fogsz dolgozni stb) rá időd

van tapasztalatod és/vagy elég hajlandóságot mutatsz h minél jártasabb legyél a kutyanevelésben és nem csak azért kell yorki mert cuki és kicsi hanem képes vagy KUTYAKÉNT kezelni

akkor hozd el.


Ha nem, akkor ne legyél önző, nézd a kutya érdekét és hagyjál neki egy olyan gazdát aki mindezeket biztosítja neki.

2011. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Brigibaba válasza:
Nekünk egy 10 hónapos bichon havagnesenk van, aki kiskorától kezdve napi 8 órát egyedül van otthon, sajnos mivel kénytelenek vagyunk dolgozni, de Lucky egyáltalán nem okoz galibát, nem panaszkodnak rá a szomszédok, a hangját se lehet hallani, van egy nagyobb labdája,csomó játéka, de valószínűleg átalussza a napot. Reggel sokat foglalkozunk vele mielőtt elmegyünk otthonról, illetve mikor hazamegyünk. Munkanapokon kívül viszont mindenhova visszük magunkkal. Szerencsére szobatiszta is, így takarítanom se kell minden este. :)
2011. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkábbb ne mivel délután nincs ki levigye+aki foglalkozna vele
2015. máj. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!