Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BH vizsga mennyire szigorú?

BH vizsga mennyire szigorú?

Figyelt kérdés

A kutyám igazából mindent tud, ami szükséges hozzá, K99-ben vizsgáztunk is hasonlót.


Az egyetlen gondom, hogy nem megy minden egy-egy hangjellel, hanem elég sokat kell pofáznom ahhoz, hogy szép legyen, és testjeleket is adok. Ha ezekért levonják a pontokat, akkor még lehet sikeres a vizsga?


Vagy a sok jelzésért meg is lehet bukni?


2011. ápr. 6. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem bírófüggő is.De h minden egyes parancsodat pluszban meg kell erősítened nem biztos hogy meglesz a vizsga.
2011. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem mindent kell megerősíteni, de mondjuk a testjeleket annyira tudattalanul adom, hogy nem tudom magamból mennyire tudom kivenni, szerintem a kutyának nem kell, csak nekem :)


Inkáb a lábnál követésnél van az, hogy a feltartott fejhez nyomatnom kell, az "ezazügyesgyeregyereazaz".


Persze rá tudok gyúrni, meg nem létkérdés nekem ez a vizsga, csak szívesen megcsinálnám.

2011. ápr. 6. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor még inkább finomítsatok rajta , hagyd el a plusz jelzéseket.Egyébként hibának számít , a kutyasulis barátom most nemrég rakta lea BH vizsgát , és helybenmaradásnál azt mondta a kutyának hogy "fekszik, ottmarad" és ezért ha jól tudom 2 pontot vontak mert + vezényszót használt.
2011. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És mia rosszabb? Ha nem tartja a szemkontaktust lábnál követésnél, vagy ha tartja, de pofázok? :)
2011. ápr. 6. 22:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Injkább ne tartsa (szerintem), úgy nem vonnak annyit majd azt mondja a bíró a végén hogy lehetne a kutya figyelmesebb.Bemásoljam ide a BH vizsga menetét ? De elég hosszú lesz.
2011. ápr. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem köszi, olvasni olvastam, csak nekem ez valahogy annyira megfoghatatlan, vagy talán azt hiszem tényleg a bírón múlik. Egy csomó kutyaiskolában alap tanfolyam után BH vizsga van, tehát egyszerűen nem tudom elképzelni, hogyha minden feladatot patentul megcsinál a kutya, de én mondom a nevét és mondjuk még azt is, hogy "ülj le légyszíves és maradj ott háromésfél percig" akkor ezért megbuktathatnak. Gondolom itt nem azt nézik, hogy mit nem tud a kutya, hanem hogy mit tud, ez nem verseny, hanem vizsga.


Lehet, hogy az lenne a legtisztább, ha rágyúrnék, és elmennék megpróbálni :)


Mert látom a szabályzatban ezt a sok pontlevonást a plusz jelzések miatt, és nekem olyan hihetetlennek hangzik, hogyha a kutya tudja a gyakorlatsort és be is mutatja, az nem elég.

2011. ápr. 7. 12:48
 7/7 anonim ***** válasza:
A tanfolyamos sulikban nem BH vizsgát raknak le! Az még igen csak messze áll a BH vizsgától amit ott csinálnak , a "csak" egy alap engedelmes vizsga.
2011. ápr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!