Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolha és kullancs ellene...

Nory0722 kérdése:

Bolha és kullancs ellene védelem? Kiltix vagy scalibor?

Figyelt kérdés
Szeretnék kutyáimnak bolha,kullancs és szúnyog ellene védelmet. Fél évente 3-4ezer ft-om lenne rá/kutya. Azt olvastam,a kiltix jó,de nem vízálló,azon kívül szúnyog ellen nem véd(nálunk abból sok van). Viszont a scaliborról még nem nagyon hallotam,csak a reklámban és ott meg azt mondják,hogy kullancs és szúnyog ellen. Ez annyira nem is nagy baj,mert bolha ellen sampont és insecticide 2000-ret használunk,ez nálunk bevált. Arra lennék kíváncsi,hogy melyik a jobb. Több pénzem nincs rá a drága tápok és a kutyasuli mellett!
2011. ápr. 6. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kiltix jó szúnyog ellen tapasztalat.A scalibor se teljesen vízálló igazából egyiknek se tesz jót a víz.
2011. ápr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem ezzel nincs gond,ha vízbe készülünk,addig leveszem róluk,de kinti kutyák,így az esővel már gond lenne!
2011. ápr. 6. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvass és döntsd el magad, hogy mit hiszel és mit nem:

[link]

[link]

[link]


"Provides up to six month protection against fleas"


"Water resistant – can be worn when swimming"


"Deltamethrin 4% Collar provides full season, up to 6 months protection against fleas and ticks"

2011. ápr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a scalibor vált be (labradorjaim vannak, mindig vizesek), valamilyen szinten véd a bolhák ellen is. Nekünk soha nemvolt vele gond, pedig a macskák néha hoznak haza párat.

Viszont ha vízbe mentek, mindid vedd le róluk ... kiirtja a halakat.

Egy bajom volt vele .. könnyen szakad, ezek a lököttek meg folyton bírkoznak.

2011. ápr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sehol nem írnak olyat, hogy a halakra veszélyes lenne:


"A Scalibor® gyógyszeres nyakörv vízálló és a vízzel való esetenkénti érintkezés nem veszélyezteti a nyakörv hatékonyságát. Ugyanakkor a Scalibor® gyógyszeres nyakörv fölhelyezését követő első öt napban - a hatóanyag a kutya bőrén történő gyors és egyenletes eloszlása érdekében - meg kell akadályozni, hogy a kutya fürödjön. Ugyanakkor a Scalibor® gyógyszeres nyakörv hatékonyságát a vízzel való érintkezés nem csökkenti."

2011. ápr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az a baj,hogy szívem szerint a frontline cseppet használnám,de az úgy nagyon drága. Mert mind a scaliborban mind a kiltixben annyira nagy dózisú a hatóanyag,hogy 6 illetve 7hónapig tart,ezért mikor felteszem a kutyára,hirtelen kb 1-2hétig folyamatosan ebből a nagy mennyiségből kap a bőrük. A beagle-m már allergiás volt egy olcsó sz*rra,amit ajánlottam a boltban. 1000 ft-ba került spray volt és utána egy drága kezelés kellett neki,mert feldagadt a háta.


A mi macskánk is hoz haza néha bolhát,így ez ellen az insecticide 2000-ret használjuk+bolhasampont,ez nálunk tökéletes bevált,de mivel járunk biciklizni,erdőbe,ezért összeszednek 1-2 kullancsot.


Most kiltixet rendeltem nekik,meglátjuk,hogy válik be.

2011. ápr. 11. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!