Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszúszőrű órástestű kutyának...

Hosszúszőrű órástestű kutyának nyáron levágatjátok a szőrét? Vagy bármi másnak akinek nem szokták?

Figyelt kérdés
nekem bernim van és gondoltam rá hogy levágatom nyáron ne szenvedjen,de lehet hogy nem nő vissza télre (benti kutya de akkor is)
2011. ápr. 6. 19:31
1 2
 1/17 xnorkax ***** válasza:
76%
Ne vágasd le! Az szolgálja a védelmüket, legyen akármilyen meleg. Nem szabad! Maximum ritkítani.
2011. ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem szabad! Nyáron a meleg ellen, télen a hideg ellen véd!
2011. ápr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
A hosszú szőr nagyon jó hőszigetelőmnindkét irányban. nyáron az hűti. nyúlj be nagy melegben a szőre alá és érzed hogy hűvös. tehát ne vágd le, csak rosszat teszel vele.
2011. ápr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Tisztességesen ki kell fésülni a téli aljszőrt belőle.
2011. ápr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

nem tudom miért ellenzitek ennyire,a havasi pásztor ugyanolyan mint a berni csak rövid a szőre,a skót juhásznak is van rövudszőrű változata

utolsónak mondom: ha hallgattál volna bölcs maradtál volna..

2011. ápr. 6. 22:01
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Márpedig az utolsónak igaza van. Hidd már el, hogy ezek a kutyák azért hosszúszőrüek, mert az védi őket. pl a bőrük is sokkal érzékenyebb a napra mint egy rövigszőrűnek.

ha pedig nem érdekelnek azoknak az érvei akik értenek hozzá, akkor ne kérdezz. Csak a kutyádat sajnálom

2011. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

Agilitys körökben trendi nyírni mind a bordereket, mind a sheltieket, horvát juhászokat :o)) Semmi bajuk. Se a bőrüknek, se a szőrüknek. Én is nyírattam már le a vizsla-husky keverékemet. Láthatóan jobban érezte magát.


Kérdező: próbáld meg, ha szeretnéd, úgyis visszanő neki.

2011. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem szabad megnyírni! Buta téveszme, hogy az jó nekik! Tavaszi vedléskor ki kell fésülni a levedlett aljszőrt és máris megkönnyebbül a kutya!
2011. ápr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Most komolyan.... nem a lábát vágják le, hanem a szőrét. Ha nem tetszik, visszanő, "oszt' jónapot". Ekkora ügyet csinálni ebből. De ha ennyire tuti a nagy szőr nyáron ezeknek a kutyáknak, akkor miért van az h jobban lihegnek, könnyebben elfáradnak, mint a rövidebb szőrű társai?
2011. ápr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!