Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elmered engedni a kutyádat az...

Xnorkax kérdése:

Elmered engedni a kutyádat az erdőben?

Figyelt kérdés

A kérdés elsőre egyszerűnek tűnik, de azért mégsem az. Sok embertől hallottam, hogy rengeteg helyen indokolatlanul is kilőnek kutyákat az erdőkben, anélkül, hogy bármi rosszat tennének. Volt egyszer a híradóban is, hogy két kutyát úgy lőttek ki, hogy pár méterre voltak a gazdáiktól. Egy ismerősöm barátnőjének a boxerét is így lőtte ki valaki, ráadásul neki pórázon is volt a kutyája, tettes nincs.

Nálunk sosem tudom, van-e vadász az erdőben, de már csomó ideje nem merem elengedni a kutyámat.

Kíváncsi lennék tapasztalatokra és a véleményetekre!


2011. ápr. 7. 14:56
1 2
 1/20 MissWhite ***** válasza:
72%

A vadászok nem szoktak kutyára lőni főleg hogyha embert is látnak mellette mivel szerintem ez bűncselekmény..

am meg akkor ne vidd az erdőbe a kutyádat hanem sétálltasd máshol am szerintem nem a vadász a legnagyobb gond az erdőkben hanem a kullancs

2011. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De, sokan megteszik. Kullancs ellen lehet védekezni, de egy fegyveres ember ellen?
2011. ápr. 7. 15:00
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
én csak vadásznyakörvvel viszem a kutyát az erdőbe. akkor nem lövik ki. (narancssárga neon nyakörv)
2011. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem merném. Egyik ismerősöm megtette. A vizslája utána eredt egy őznek és soha többé nem tért vissza.
2011. ápr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ez a narancssárga neon nyakörv jó tipp!Fogok is venni,mert én is sokat bóklászok erdőkben!!!Hol lehet amúgy kapni??
2011. ápr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

pl. fressnapfban van. de gondolom más kereskedésekben is.

Ha rákötsz egy neon kendőt az isjó.

2011. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ez a nyakörv jól hangzik. Köszi a tippet!
2011. ápr. 7. 15:08
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki a gazdája mellől kilövi, az bűncselekményt követ el, mert ennyi erővel az embert is eltalálhatná. Ráadásul mire ezek az esetek megjelennek a médiában, addigra már közel sem biztos, hogy a valóságot írják le! Nem voltunk ott, nem tudhatjuk mi történt pontosan. De ennyi erővel ki se mozduljunk otthonról, akkor nagy baj nem lehet, hacsak nem esik a kutya fejére egy meteor. Nem véletlenül szól úgy a törvény, hogy a gazájától legalább 200 méter távolságban levő kutyát szabad csak kilőni, de azt is csak akkor, ha a gazdája nem tudja visszahívni vagy épp vadat üldöz. Magyarországon többezer kutyás szokott minden évben túrázni a kutyájával, és csak ritkán hallani ilyen tragikus esetekről. Ott is általában kiderül, hogy vagy orvvadász volt, vagy a gazdi is hibás volt. Én például nem engedem, hogy 50-100 méternél távolabb menjen a kutya, és azt is csak jól belátható terepen. Nem célom az sem, hogy a többi túrázóra ráhozzam a szívbajt, ha a kutyámmal találják szembe magukat egy szűk ösvényen, úgyhogy ilyenkor mindig beparancsolom magam mögé és csak akkor mehet, ha már tiszta a terep. Ettől még persze történhet baj. Mi is találkoztunk már vadászokkal, megbeszéltük, hogy mi merre megyünk, ők merre mennek, így nem zavarjuk egymást.

[link]

2011. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Azt elfelejtettem írni, hogy én is megjelölöm a kutyámat, nekünk narancssárga Julius-K9 hámunk van. De jó a kutyás láthatósági mellény is, ha épp van a kutya méretében. Nekünk nincs, mert csak L-es a legnagyobb.
2011. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én elmerem engedni bár a mi erdőinkben is vannak vadászok mégsem félek méghozzá azért mert mikor én elengedem a kutyáimat akkor csengő a nyakörvre(ez vadakon nincs) illetve fényvisszaverős hám és nyakörv!! :DD
2011. ápr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!