Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A drótszőrű foxterrier tanítás...

A drótszőrű foxterrier tanítása nehéz feladat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a legkönnyebben kezelhető kutyus, dehát terrierből van.

Ha picinek kapod, ne tévesszen meg hogy az ivarérésig, 1 éves koráig cukika, meg mindent megcsinál. Ha nekiáll serdülni picit örültebb lesz. A lényeg az, hogy pici kölyök korától következetesen neveld és ne hagyd hogy a fejedre nöjjön.

Egyébként okosak és könnyen taníthatók, csak nem szabad hagyni hogy uralkodjanak.

2011. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én régen tenyésztettem őket.Nem a drótszőrűt hanem a simát.Kb nyolc hónapos korától kezd el intenzíven a nevelést és napi három négy órát szánj rá.Az én kutyáim amikor vadászni mentünk soha sem égettek be.Mindenre nagyon könnyen megtaníthatok csak foglalkozni kell velük.Volt egy nagyon jó könyvem is róluk és a tanításukról de nem jut eszembe a címe.
2011. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xnorkax ***** válasza:
Nehezebb mondjuk, mint egy border collié, de vannak sokkal nehezebben kezelhető fajták. Alapjába véve egy terrierről beszélünk, melyek a természetüktől fogva kemény, makacs kutyák. Megfelelő embernél szuper kutyusok lehetnek, de rá kell fordítani egy jó adag időt.
2011. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem nem annyira, ha kicsit foglalkozol vele egyáltalán nem az. Először próbált meg jutalomfeladattal az ül és a fekszik megtanítására. Tartsd az orra felé, de úgy hogy ne érje el, és akkkor le fog ülni. Ha ezekkel megvagy jöhetnek a nehezebbek, pl. a helyedre vagy a hempereg. Sok sikert!
2011. ápr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát még nincsen kiskutyám..csak érdeklődtem:)

2011. ápr. 10. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!