Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Westi 1,5 éves kutyám,...

Van egy Westi 1,5 éves kutyám, és folyamatosan rágja a tapacsát és a lábát, a ször teljesen barna. Mit tegyek, hogy ne csinálja?

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
A miénk is szokta rágni, de nem zavart minket, szerintem titeket se zavarjon. Lehet, hogy allergiás vagy bolhás, nem? Vagy száraz a bőre. A nyálától lesz barna a szőre.
2009. febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
21%
Megerősítem az előttem szólót,dettó ugyanez a helyzet a miénkkel is val.szeg allergia.
2009. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Átnézted az ujjait? Esetleg valami növényi mag ragadhatott bele, vagy a körmei dörzsölik ki a bőrét. Egyáltalán nem normális, és elhanyagolható egy kutya a lábát rágja!
2009. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi Westienk is rágja a mancsát, a doki szerint allergia. Sudokrémmel szoktam bekenni jó vastagon, utána egy darabig jó szokott lenni pár napig.


Egyébként nekünk azt mondta a doki, hogy a Westie egy allergiára hajlamos kutya, és a különféle táplálékallergiáktól kezdve a virágallergiáig bármilyen előfordulhat nála. Lehet rá gyógyszert íratni, egyszer nekünk is írtak rá, de vesebetegséget okoz a kutyáknál. Szegény kutyusunk is fél óránként becsurgatott, pedig szobatiszta, aztán az egyik állatorvosis ismerősünk mondta, hogy az a gyógyszer hosszú távon tönkreteszi a kutya veséit, inkább hagyjuk abba, kisebb gond a tappancsrágás.

2009. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A miénk a csirkehúsra allergiás. Sem csirkés tápot, sem csirkés konzerves kaját és semmit nem kaphat aminek köze van a csirkéhez.
2009. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Allergiás fürdesd meg BRADOBAD fürdetőben és ne adjál neki semmi olyat amiben szója van (párizsi,virsli....)csak szója mentes táp pl Happy dog, Acana, Hills
2009. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az én kutyám is ezt csinálta. Kiderült, hogy allergiás a szárnyas húsra. Ettől fogva csak jó minőségű száraz tápot kap, olyat, amiben egy szem csirke (vagy bármilyen szárnyas) hús sincsen. Csak bárányos-rizsest vagy halas-krumplist szoktam neki adni. Kb. 2 hónap alatt megszűnt a lábrágás - ennyi idő alatt ürül ki ugyanis az allergén a szervezetéből.
2009. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A WESTIE Alergi hajlamos kutya.Az enyém a PORRA is allegiás.Javaslom hogy ha Látjátok hogy naon viszkedt barna a bőre szőre,rágja a lábait akkor vigyétek el orvoshoz(vérvétel:20 ezer körül.)De ebből ki derül mire alergiás de ha erre nicnsen épp Pénzetek akkor javaslom hogy Hypoallergén tápot kapjon az se olcsó, devalamiylen szinten segít.(ami fontos 10kg táp 15 ezer,KIZÁROLAG CSA K EZT EHETI A KUTYUS A MEGADOTT NAPI MENNYISÉGBEN)kevésnek fog tünni de ebbe van minden.Jelen esetben én a Dermatosis FP-t ajánlanám. remélem segítettem.
2009. szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!