Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam kutyaiskolában, és a kiképzőm azt mondta, hogy nem lehet az ember falkavezére a kutyának, mert nem tudja neki megadni azt, amit a falkavezér a falkájának. Pl. nem alszik vele együtt, nem együtt vadásznak,meg ilyenek...

Ha ez igaz, akkor 'mire való' a Cesar Milan-ös dolog?meg a falkavezéri szabályok,stb...

nektek mi a véleményetek?


2011. ápr. 7. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem kiképző, hanem oktató, na mind1. Van benne valami, amit mondott egyébként...
2011. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Az, hogy ez hülyeség!!!!! Egy ember is lehet falkavezér egy kutya tényleg jobb falkevezérnek de te is lehetsz az és a kutyádat te eteted (te szerzel neki ételt). Csak nem alszol vele!
2011. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kutyának a gazdája lehetsz, akit a kutya tart jó esetben falkavezérének!
2011. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten egyet értek, én nem játszom ezt a falkavezéresdit...következetesen neveltem, képeztem, én a gazdája vagyok! Ha kellett fenyítettem, ha kellett dicsértem...kezdettől fogva tisztel, szót fogad, ez a lényeg..kutyák között van falkavezér, itt van kutya meg a gazdája.
2011. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem hülyeség amit a kiképződ mondott, csak egy kicsit el kell mélyedni a témában.

A Milanos dolog meg szerintem azoknak való , akik nem tudják kezelni a kutyájukat.Csak példaként a nagyszüleim 100%-ra veszem hogy soha nem csináltak falkavezérség megerősítésére szolgáló dolgot , mégis volt pár kutyájuk akikkel semmi gond nem volt.

Mnapság meg rengetegen nem értenek a kutyákhoz , és ezek a falkavezéres dolgok valamilyen szinten beválnak náluk.Én soha nem tartottam be eddig ezeket a szabályokat , még sincsenek nálunk rangsor problémák(pedig a kan kutyám igen csak domináns).Most van egy 3 hónapos kiskutyám is és egyedül a kajájával "játszok" , nem tartom be ezt az 5 perces szabályt sem "az ajtón kimegy ki/be először"-t sem.

2011. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit soha nem értettem: Az embert - érthetően - lehurrogják, ha a kutyáját a gyerekeként kezeli... és igazuk van. Na de akkor miért is normális az, ha azt akarjuk, hogy a kutya a kutyatársának nézzen minket? Ez ugyanolyan hülyeség, mint emberként kezelni a kutyát. A kutya nem tud ember lenni, az ember nem tud kutya lenni. Az embernek viszont van esze, és ezért próbálja megérteni a kutyát, és megérttetni saját magát. Ez nem falkavezérség, hanem a jó gazda cselekszik így. Szerintem.
2011. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség a falkavezérség, csak leegyszerűsít, és felszínt mutat, ezzel lehet e lginkább illusztrálni, hogy mi a cél a kutyával való kapcsolatban.


Aki belemélyed a témába, az pontosan tudja miről van szó valójában, de nálunk pl. fel is hívják az oktatók figyelmét, hogy középfok végéig ki ne ejtse senki a száján a dominancia váltó képességet, meg a kutya családtag mivoltát, mert csak összezavarja a gazdikat.


A megértés útján való elinduláshoz tökéletes a falkavezér analógia, aki meg belemélyed úgyis rájön, hogy nem pont erről van szó, de kezdőket, rossz kutya-gazda kapcsolatokat a legszemléletesebben ezzel tudsz elkezdeni megváltoztatni.

2011. ápr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!