Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehezen kezelhető a Boxer?

Nehezen kezelhető a Boxer?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nézőpont kérdése, de itthon nem is lenne semmi baj. De mi lenne ha már felnőne és egyszerűen nem tudnék vele elmenni vele sétálni, hiszen olyan erős kutya hogy elrántana:S Ez az egy dolog az, ami miatt félek megvenne egy ilyen kutyust. Mi legyen? Köszönöm
2011. ápr. 7. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs nehezen kezelhető kutya! Van önfejű, és makacs, ezeket be kell "törni"...de a boxer könnyen tanítható, kiváló képességekkel rendelkező kutya...Ha tanítod, következetes vagy, nem lesz vele gond, elrántani sem fog ha megtanítod fegyelmezetten láb mellett sétálni, rövid pórázon! Tényleg ez csak tanítás és hozzá állás kérdése...
2011. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A boxert megfelelő nevelés és kielégített mozgásigény mellett kennyérre lehet kenni:) 2-ik boxerom van soha többé nem kell másmilyen kutya. végtelenül kedves aranyos játékos.

imádja a gyerekeket, tudja hogy hogyan viszonyuljon az emberekhez pl: egy kisgyerekkel nem ugy kezd el játszani mint egy felnőttel ( vigyáz mindenkire) TÖKÉLETES családi kutya. viszont ha lusta vagy,otthonülő és nemtörődöm megkeseríti az életedet abban biztos lehetsz!!!

2011. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Biztos úgy érzed, hogy képes vagy kielégíteni egy hiperaktivitásra hajlamos fajta mozgásigényét?

Ha igen, akkor nem lesz gond, ha nem akkor bele se vágj!

Ha le van mozgatva, akkor semmi probléma nincs vele, de ha nem tudja leadni fölös energiáját, akkor jönnek a nemkívánatos viselkedési formák és kellemetlenségek.


Sok sikert.

2011. ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

most én ezeket a válaszokat ugy értelmezem, hogy semmi mást nem csinálhatok majd csak a kutyával lehetek, de mivel nekem suliba is kell járni így már nem tudom:(

De azért köszi a válaszokat

2011. ápr. 9. 07:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy barátomnak van Boxer kutyája. Mindig félek, ha nála vagyok hogy agyonnyálaz, annyira barátságos, pedig nem is vagyok a gazdája. Nagyon játékos kutya.
2011. ápr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyelőre ezzel a hozzáállással semilyen kutyát ne válassz.


A boxer sem nehezebben kezelhetőbb, mint bármi más nagytestű fajta. De ha neked előre kifogásod van a sétáltatás meg a mozgatás ellen, akkor várj még pár évet a kutyatartással.

2011. ápr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz, hogy mást se csinálhatsz, mint a kutyával vagy. Egy felnőtt kutya is alszik 16 órát, vagyis a nap nagyobb részét végigalussza. Én azt mondom, hogy akkor vegyél kutyát, boxert, ha annyit meg tudsz tenni, hogy suli előtt elviszed egy órás sétára, ha hazamész szintén egy óra séta és este is egy óra vagy fél órára. Emellett tanítgatod, de azt nem kell túlzásba vinni, egy nap többször kb. 5 perces tanítás, utána egy kis játék. Amikor meg nincs suli, menj vele kirándulni, nem muszáj, de jó móka. Mondjuk annyi, hogyha nekem boxerem lenne elvinném kutyasuliba, egy héten 1x-2x. Ennyi, tehát nem kell egész nap a kutya nyomába lenned. Csak amiket írtam tartsd be és nem lesz gond. De, ha ezt nem tudod vállalni, akkor tényleg halaszd későbre a kutya vásárlást!
2011. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megerősítem az előző kommentet: nem kell egész nap veled lenni. A kutya nem tud egész nap játszani, egyszer ő is elfárad. Majd megszokja hogy reggelente van a szabadprogramja, alszik, pihen, majd ha te hazaérsz, onnantól kezdve meg játszotok, tanítgatod.

Amúgy nekem még nincs boxerem, ősszel kapok majd egyet. Mindent elolvastam róla.

Csak két gondom van vele:

- sajnod beteges, de a bulldog típusú kutyák közt ő a legegészségesebb

- nem tudom, mennyire nyálas, gondolom nem mindegyik egyformán, de ha majd összenyálazza a lakást, annak nem fogok örülni (amúgy nappal a kertben lesz)

2011. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!