Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után őrző-védő...

Ivartalanítás után őrző-védő magatartás?

Figyelt kérdés
Holnap fogják ivartalanítani kuvasz keverék kan kutyusomat.Bár mindenkivel barátságos,megnyugtat,hogy ha idegen jön(és nem engedem,hogy barátkozzon ill,nem szólok rá,hogy ne ugassa)keményen védi a portát,séták alkalmával engem is.Arra lennék kíváncsi,hogy ivartalanítás után veszíteni fog ebből a,,késztetésből",hogy megvédjen akár engem,akár a területét?
2011. ápr. 7. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
nem.aprofi rendőrségi, örző-védő, katasztrófa kutyák ivartalanítva vannak, hiszen a legegyszerűnbb lenne egy tüzelő szukával "leszerelni" őket.
2011. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3 kuvaszom van, mondjuk nincsenek ivartalanítva, de egy kuvasz, sosem veszít az ösztönéből! A területét, a portát, és a gazdáját, az élete árán is megvédi! Én kiképeztem őket, őrző védőre, de mondjuk, ez alapból a vérükben van! Az ivartalanítás a kutyát főleg abból a szempontból nyugtatja meg, szukák után nem fog menni..bár a kuvaszokra nem jellemző a csavargás. A portát egy percre sem hagyják felügyelet nélkül...
2011. ápr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Nos, ha sterilizáltatod, akkor a másodlagos nemi jellege változni fog és nem mint kan, hanem mint szuka fog viselkedi. Így a hormonvezérelt viselkedési formációk enyhülnek, de a tanult és ösztönös elvileg nem. Bár a gyakorlati szórás meglehetősen nagy.

Én a helyedben nem piszkálnám azt a kiegyensúlyozottan működő rendszert. A döntés a Tiéd, a fenti mondat meg az Én egyéni véleményem.


Üdv!

2011. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ma ivartalanítva lett a kutyus,mert a legtöbb érv nálunk amellett szólt.(Nem csinál felesleges almokat,nem szökik,nem pisili ki a fákat-legalábbis nem olyan szinten,mint eddig-kevésbé domináns,stb)Remélem,a fent említett magatartás azért megmarad.
2011. ápr. 8. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy kuvasz, mindig kuvasz marad! Mondjuk én sosem ivartalanítottam őket, mert ez a fajta nem csavarog el...terület őrző, ha nyitva a kapu se mennek ki, egész nap a területet figyelik...De ne aggódj, megmarad a kutyád viselkedése, kicsit nyugisabb lesz, ennyi, mondjuk attól is függ milyen keverék...
2011. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Remélem,kedves utolsó,úgy lesz,ahogy írtad:)Nagyobb részt kuvasz a kutyu,kis részben spicc(legalábbis pofija alapján midenképp)
2011. ápr. 9. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!