Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság. Nem megy! Mit...

Szobatisztaság. Nem megy! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves tacsi keverék kutyosom, imádjuk, szeretjük, de egyszerűen még a mai napig sem sikerült szobatisztaságra nevelni. Nem tudom már, mi lehet a próbléma, mindent kipróbáltunk.

Rendszeresen ugyanabban az időpontban visszük le sétálni reggel és este, mégis az esti séta után (ahol elvégzi rendesen a dolgát) reggelre bepisil és be is kakil.

A reggeli séta után ha nem vagyunk vele otthon, akkor estig nem csinál be, de ha otthon vagyunk, akkor napközben 2-3szor is. Látszik, hogy kibírja, mikor nem vagyunk ott, de ha látja,hogy otthon vagyunk meg sem próbálja visszatartani.

Mit tegyünk,hogy végre szobatiszta legyen??

Segítsetek, ha tudtok!!

Köszi!


2011. ápr. 7. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
felnőttpelenka, és ne fogd a kutyára az nem segít
2011. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
próbáld meg gyakrabban levinni, főleg etetés vagy alvás után. dicsérd meg ha lent elvégezte a dolgát és meg fogja szokni, hogy csak a szabadban pisiljen vagy kakiljon.
2011. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

csak kétszer viszitek ki egy nap? az én tacskómból kiindulva az nagyon kevés :S Szerintem nem olyan biztos az, hogy kibírja, mikor nem vagytok otthon...

Mi reggel hét körül, délben, fél 5 kor és este nyolckor sétálunk vele, de ha sokat iszik, kivisszük gyakrabban, sokszor éjszaka is. Általában jelez ha baja van, este toporzékol (tényleg :D), napközben pedig az ajtó elé ül és néz boci szemekkel, esetleg húzza a nadrágunk szárát. Kb. 1 éves korától már rendben volt minden, amíg meg nem volt szobatiszta, addig biztonság kedvéért mindig letettünk valahová egy kutyapelenkát, és nagyon sokszor vittük ki, ha pedig kint elvégezte a dolgát, megdicsértük.

2011. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!