Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kb.10 éves pulim, pár...

Van egy kb.10 éves pulim, pár hónapja észrevettem nála h vakul megfelé és mostanra már szinte teljesen vak, nagyon sajnálom. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom még fiatal a vaksághoz, továbbá rendszeresen nyírtam előtte még nem volt baj a szemköröli nyírással!

Helyre tudom állítani vhogy, állatorvos tudna segíteni szerintetek?


2011. ápr. 7. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
idősödő kutyáknál gyakran előfordul az üvegtest elhomályosodása. sajnos nem lehet mit tenni.
2011. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
honapok ota beteg a szeme es meg nem latta doki????
2011. ápr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mi okozza a vakságát; ezt az állatorvos megmondja, de elég sokba kerül a hályogműtét, így sajnos elég nehéz. Másrészt nem olyan rossz nekik a vakság, mint az embernek, de a házat már ne rendezzétek át, és akkor fog tudni tájékozódni.
2011. ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha "vakul megfelé" akkor egy felelös gazda (vagy bárki aki szereti valamilyen szinten az állatát)elviszi a kutyát állatorvoshoz, nem itt kérdezget. Főleg pár hónap alatt ...

Egyébként ez volt a hónap mondata ...

2011. ápr. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hell-ikon ***** válasza:

Nem tudom mennyire szoktátok lenyírni a szeme elől (?) a szőrt, de az az egy pont amit nem volna szabad vágni a puliknál. Mondhatni majdnem tilos.


A puli arra lett tenyésztve, hogy kint a pusztában, ahol alig vagy egyáltalán nincs árnyék terelje az állatokat, s a tűző napsütés elől az a szőr volna hivatott a szemét védeni. Hosszú évszázadok alatt ehhez alkalmazkodott a fajta. Ha túlságosan nyírtátok neki, akkor bizony könnyen lehet, hogy az okozza a bajt. Én mindenképpen megnézetném orvossal.

2011. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na köszi a kommenteket, mert az állatorvos mit csinál, tesz be neki egy új szemet okos?!
2011. ápr. 8. 15:34
 7/9 anonim ***** válasza:
B+, egy nyüves glaukómát szemcseppel ki lehet kezelni. A felelős állattartás csúcsa vagy te is ...
2011. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hell-ikon ***** válasza:

Ha magadban eldöntötted, hogy a doki sem tudna vele mit csinálni, akkor nem értem mi értelme volt a kérdezni...


Pedig bizonyos szembetegségek, cseppel v. műtéttel viszonylag könnyen gyógyíthatók. (akár hiszed akár nem, egy nyomorult szürkehályog műtét miatt hoztak a nagy "Ámérikából" Szentesre kutyát, a kutya köszöni azóta jól van)

2011. ápr. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na csak h megnyugodjanak a kétkedők! Engem az érdekelt legfőbb volna h miért van, így tudtam van ellene tenni. Másik dolog megnézte ma a doki szerinte ez természetes a korral jár mivel e faj átlagéletkora 10 év, az enyém pedig 8 éves. Egy dolog volna ami segíthet egy Pesti lézeres szeműtét, ami naon sokba kerül, ámbár ilyenkor a többi érzékszerve kifinomul és nem viseli olyan roszul a dolgot.

Ezt azoknak írom akik majd idővel hasinló kérdést tennének fel.

2011. ápr. 10. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!