Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam a Shar Pei-em?

Hogy tanítsam a Shar Pei-em?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni,hogy pórázhoz szoktatás, egész pontosán a húzásról leszoktatás hogyan történjen? Jó a sima nyakörv vagy fojtósat is használhatok?

Hogy tudom a harapdálásról leszoktatni? Le fog szokni?


Egy 3 hónapos szuka kutyáról van szó.


2011. ápr. 8. 11:10
 1/3 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Le tudod szoktatni, de rengeteg türelemre és kitartásra lesz szükséged.


Húzás: Amikor húzni kezdi a pórázt, jelzés értékűen rántsd meg és közben a lassan, nem húz, lassabban szavakat mondhatod neki határozottan. Ha ezt nem veszi, akkor egy picit erősebben rántsd meg a pórázt és ismételd meg az előző vezényszót. Ha ezután sem akar engedni, akkor rövid póráz és a mellettem szó folyamatos ismétlésével a lábad mellett vezeted. Amikor úgy érzed, hogy már nem akar húzni, akkor ereszthetsz a pórázon.


A harapás: amikor harap, akkor viszonylag hangosan jajdulj fel, majd hagyj abba vele minden kontaktust, menj távolabb tőle és hagyd figyelmen kívül, bármit csinál. Amikor megnyugszik, akkor folytathadod vele a foglakozást.

Ha túl erőset harap és vérzik, akkor tarkóbőr fogás és addig a nyakánál fogva a földön tartani, amíg el nem ernyed (megadás) és ne rémülj meg a hanghatásoktól, ez nem fáj neki, de felfogatod vele ki az úr a házban.


Sok sikert a neveléshez.


Remélem tudtam segíteni.

2011. ápr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy akármelyik másik kutyát. De ha a harapdálásról sem tudod leszoktatni (nem, nem fogja kinőni), akkor jobb, ha felkeresel egy kutyaiskolát. A shar-pei egyébként sem kezdőknek való kutya...
2011. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A tanulás nem lesz egyszerű, mert hát rajtam kívül 5-6 emberrel van körbe véve és előbb őket is be kell tanítani a kutya tartásra, nevelésre. :)

2011. ápr. 8. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!