Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 17 hónapos loenbergi kutyámra...

17 hónapos loenbergi kutyámra kell-e közterületen szájkosár? Jogszabályt nem találtam.

Figyelt kérdés
marmagasságfüggő vagy fajtafüggő?
2011. ápr. 8. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Közterületen minden kutyára kell póráz, és szájkosár egyaránt...Engem folyton ezért b@szogatnak, mert nyáron a hőségben nem teszem rá...de elvileg kell, főleg a nagyobb kutyákra, azért jobban szólnak.
2011. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ez önkormányzatonként változó, nálunk 40 cm felett kötelező a szájkosár! Bár még egy kutyán sem láttam, felesleges.
2011. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xnorkax ***** válasza:
Nem hinném. A legtöbb helyen, ha a kutyád normálisan viselkedik, nem agresszív, akkor nem szólnak érte.
2011. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Platypus ***** válasza:
Ez attól függ, hol laksz. Pesten belül még kerületenként is eltér sok helyen a szabályozás. Az önkormányzatot kell kérdezni.
2011. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy kell a póráz és a szájkosár. És elvileg támogatom is, csak az a probléma, hogy ha az enyémen van és a másikon nincs és az a másik rátámad, mert egy retartdált fazon neveletlen kutyája, aki jót nem tanult, akkor hogyan védi meg magát az enyém ha nem tud visszaharapni?

Nagyon oda kell figyelni. Én nehezen állhatnék közéjük bár ki tudja az ijedtség mit hozni ki belőlem abban a pillanatban a kutyám védelmében.

Habár ha belegondolok a haverom rúgott már fejbe kapu alól támadó pitbullt és nehéz volt eldönteni ki ijedt és ki lepődött meg jobban, a kutya vagy a haver de ez a rúgás a havernak jobban fájt, mint a kutyának. Inkább ráfért volta a töketlen gazdájára, aki a hirtelen a rémülettől azt sem tudta, melyik bolygón van. Mindenesetre megúszták. De ha nincs az a lélekjelenlét és bátorság ki tudja, mi lett volna. Szerintem ezt a szájkosár rendeletet is következetesen be kéne tartatni és keményen büntetni. Mert egyenlőre csak papíron létezik. Még a legjobban nevelt kutyát is érhetik hirtelen hatások, megijed, ösztönösen cselekszik és már meg is van a baj. Pl egy kapu alól hirtelen, visítva kiszalad egy kisgyerek pont a kutya elé. Azt hiszem mindkét oldalon lenne némi szívgörcs.

Mellesleg egy csivavára pl. nem készítenek szájkosarat hülyén is mutatna de azért a kis hegyes fogaival tud kárt okozni.

Szomszédomé tündéri, de egy számára ellenszenves alak a sebészeten végezte 17 öltéssel a bokáján. Nem is röhögték ki nagyon az orvosok.

Egyébként imádom a leonbergiket igazi nagy dögönyöznivaló macik, a gyerekeket kifejezetten imádják, baromi türelmesek, és óvatosak velük, nyugodt fajta, sok szakember ajánlja őket gyerek mellé házőrzőnek. Hűségesek, megvesztegethetetlenek, persze ha normálisan vannak nevelve.

2011. ápr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a kutyámra, nem teszem rá...maximum télen, nyáron soha a hőségben! Az a vicces, hogy szól nekem egy olyan rendőr, kinek a német juhásza szájkosár nélkül vicsorog rám a pórázon...akkor hogy is van ez?? Mellesleg én száz százalékosan megbízom a kutyámban, jól képzett, fegyelmezetten sétál és parancs nélkül soha nem támadna...
2011. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Legtöbb helyen nem kell. Semmiképp sem marmagasság függő, inkább fajtánként szokott változni. A helyi ebrendeletet kell megnézni, hogy fel van-e sorolva benne a leonbergi. Nekünk is van szájkosarunk, de nem használjuk. Amúgy is elég elkeserítő látvány a szájkosár egy leonbergin.
2011. ápr. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

helyi rendeletet keresd meg! az önkormányzatnál vagy jegyzőnél lehet érdeklődni. ha kicsi településen, vagy faluban laktok, akkor lehet, hogy nincs is ebrendelet... Pesten kerületenként változó.

érdemes tisztában lenni vele, mert a nem ismeret nem ment fel az esetleges büntetés alól.

2011. ápr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ráadásul pont egy leonbergire szájkosár?

Aki max. képen nyal örömében? :))


Imádom őket!

2011. ápr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2-ik vagyok! Amúgy én a közterületesektől és a rendőröktől nem is tartok, hiszen eddig még nem szóltak (le is kopogom) pedig mentem már el mellettük a kutyámmal, amúgy boxerem van, hanem inkább az emberek szólnak, hogy miért nem rakok rá szájkosarat (bár inkább idősek és kisgyerekes anyukák szájából hallom) pedig kenyérre lehetne kenni, nem bántana senkit sem. Érdekes, ez a szájkosár csak itt nálunk divat, voltam már Angliában, illetve Skóciában is, egy kutyán sem láttam szájkosarat, igaz ott szinte mindenkinek családtagnak számít a kutya, viszont elég sok az elhízott ami szintén nem a legjobb.
2011. ápr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!