Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnatok valamit irni a...

Tudnatok valamit irni a cocker spanielekrol sajat tapasztalatok? Mert kapni fogok egyet. Pl mikortol lehet furdetni meg ijenek

Figyelt kérdés
mar van kutyas tapasztalatom mert van ket kutyam is de cockim meg nem volt elore is koszi
2011. ápr. 9. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem amerikai cockereim vannak.

A fürdetéshez egészen kiskorától hozzá kell szoktatni, ha bent lakik megfelelő samponnal hetente fürdetheted, ha kini kutya és hobby célra tartod havonta. Kozmetikája legalább három havonta, kiskorban érdemes minél sűrübben menni, hogy megszokja.

A fülére kénye érdemes hozzá szoktatni fülvédőhőz ebben tud szellőzni a füle, napi 1 órát érdemes rajtahagyni, mondjuk etetés előtt tedd rá és maradjon rajta egy darabig.

A nevelésénél, fontos, hogy ne felejtsd el, hogy nem öleb, hanem vadász kutya. Következetes nevelésre van szüksége, tudnia kell mit tehet meg és mit nem, ha valamit egyszer megengedsz neki, utánna nagyon nehéz lesz leszoktatni rólla, érdemes vele agilitizni járni vagy egyéb sportra.

2011. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ilyen kutyám fürdetni kb 6-7 hónaposan lehet (tenyésztő mondta)! Jó fej kutyák csak rengeteget kell velük foglalkozni és nagyon gyerekszeretőek!! :)
2011. ápr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
koszi a valaszt
2011. ápr. 9. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:

az első komment fürdetés része hülyeség!!! a 2. már jó:)

utána se fürdesd túl gyakran, félévente is bőven elég, ugyanis még a kutyasampon sem tesz jót a bőrének!!!

A KUTYÁK SZŐRE ÖNTISZTULÓ.

Csak azért van szükség fürdetésre, ha az ember olyan hülye, hogy lakásban akar TISZTÁN tartani egy kutyát...

Amúgy én az enyémeket nem is fürdetem,mert utálják, és rögtön belehemperegnek valami döglött állatba, mert a természetben ez a természetes, hogy elnyomják a szagukat, így álcázzák magukat...:)

2011. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem egy csak fürdetni való simirabszolga, hanem vadászkutya aki nagyon sok törődőst, közös aktivitást, rengeteg sétát, felelős gazdit igényel!!!!
2011. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 panettone ***** válasza:

Nem tudom miért a fürdetés mindig a legfontosabb kérdés ha spanikról van szó...

Vegyél egy kissebb puha kefét és első naptól szoktasd a rebdszeres fésülködéshez!!! Sokkal fontosabb mint a fürdés, a kozmetikusod id és a kutyád is imádni fog érte. A nevelésnek és a szőr rendbentartásának is kulcs fontosságú része ez, jajj SOHA NE fürdesd ha lőtte nem fésülted ki teljesen a szőrét...folyt köv....

2011. máj. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Van két kutyád, a cocker spániel kutya. Mi itt a kérdés? Pont úgy működik mint a másik kettő.
2011. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!