Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust vegyünk?

Milyen kutyust vegyünk?

Figyelt kérdés

Most halt meg a másik, és nagyon fura hogy senki se vár haza. Arra gondoltam 1-2 hónap múlva vennék egyet, a nyári szünetben ideszoktatni.

Ősztől középsuliba járok 6-7 órám lesz. Fél óra alatt hazaérek szóval olyan 2-3 között és reggel fél7kor indulok, tehát tudnék vele foglalkozni akkor is sokat. Van egy kicsi Westie kutyám még, és most valami közepes méretü családi kutyát szeretnék. Terrieren vagy spánielen gondolkozok. de a schnauzer se lenne rossz fajta.. Úgy igazán nem tudom. Naponta fél-1óra séta, sok játék és még kutyaiskolát is tudnék neki biztosítani hétvégenként. Kirándultatnám, ápolnám. kozmetika, orvos a legjobbak a környékeimen, szóval azért se aggódok hogy baja lenne. Csak(!) a kerítés körülöttünk rosszul van kihúzva mindenhol. Azt meg tudom csinálni, de valami olyasmi fajta kéne ami nem ugrál át, nem kiszőkös és nem nyomja fel :S tudom hogy fel-e nyomja tőlem függ, de nagyon nem szeretném a következő kutyám is elveszteni!!

köszönöm ha segítesz :)


2011. ápr. 9. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, a labrador, a golden retriver, dalmata, berni pásztor..ezek nagyon ideális családi kutyák! Könnyen taníthatóak, család centrikusak, másik kutyáddal is jól kijönnének ráadásul szeretnek játszani, túrázni stb..bár a nevelés itt sem maradhat el, hogy ne legyen csavargós stb.!
2011. ápr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kerítéses történettel sajnos nem tudsz mit kezdeni, hiszen egy kis kutya nem tudja hogy ha azon a lyukon ki megy talán nem is jön vissza. Esetleg a nagyobb lyukakat egy-egy deszkával elfeded, és a kutyus nem tud ki menni.


Egyébként meg én a rodéziai ridgebacket (afrikai oroszlánkutyát) tudom ajánlani : ). Nagyon család centrikus, oda viszed ahova szeretnéd, kirándulni, nyaralni..Imádja az embereket, gyerekeket. Ami pedig szerintem a legfontosabb, hogy hihetetlen gyorsan tanul!


[link]

2011. ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem gondolkosz keverékben?:) Én személy szerint keverékpárti vagyok, nem sújtják őket fajtatiszta társaikra jellemző betegségek, de ők i nagyon-nagyon tudnak szeretni, sőt! Nézz szét egy menhelyen, biztosan találsz neked valót, és egyúttal életet is mentesz:)
2011. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Spániel tényleg jó kutya,nekem is olyanom volt de sajnos pár éve elpusztult.Most van egy pulim és nagyon imádom,könnyen tanul,családcentrikus,oda viszed a hová akarod,de a szocializálása a te feladatod lesz.:)
2011. ápr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xnorkax ***** válasza:

A kerítésen a nagyon lyukakat tömd be valamivel, egy kiskutya szeret felfedezni. A fél-1 óra séta miatt én a terriereket annyira nem javasolnám, nekik ennél többre van szükségük. Minimum két óra és akkor még keveset mondtam... A spánielnek is nagy a mozgásigénye.

Én a helyedben menhelyről fogadnék örökbe egy közepes testű kutyust. Nem muszáj kölyöknek lennie, hiszen egy felnőtt, vagy 6-7 hónapos kiskutya már lassan túl van a "mindent szétrágok" korszakon, ráadásul nekik kevesebb esélyük van gazdit találni.

2011. ápr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen énis menhelyről szeretnék, csak valami fajta elképzelést szeretnék. Terrier keverék.. vagy nemtudom :D a kerítést már kigondoltam a hazai oldalon végighúzok és rögzítek egy erős vas drótot. azon nem jut át egykönnyen. :D
2011. ápr. 9. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!