Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beszakadt a kullancs feje a...

Beszakadt a kullancs feje a westie-m hasán. Mit kell tennünk?

Figyelt kérdés
Sajnos kicsit megnyomtuk a kullancs potrohát is. Mit tegyünk? Ki tudjuk szedni v. orvoshoz kell vinni??
2011. ápr. 9. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell tenni. Semmi baja nem lesz a beszakadt fejtől. A potrohnyomkodást jó lett volna elkerülni, mert addig nem fertőz, amíg szív, ellenben ha visszanyomod a sebbe a kullancs "tartalmát", az már fertőzhet. Utólag csak annyit tehetsz, hogy figyeled, és ha valami gyanúsat észlesz, akkor viszed az orvoshoz. De szerintem nem lesz baj!
2011. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
12%
Alapból orvoshoz kellett volna vinnetek,ha nem tudjátok hogyan kell kivenni,több kárt okozhattok,mint ha benne hagyjátok.Ha beletörik a feje,az nagy baj.Gyorsan vigyétek el orvoshoz,különben elpusztulhat a kutya.
2011. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
19:22-es ne beszélj már marhaságokat ha nem értessz hozzá! Semmi baja nem lesz, ha beleszakad! És baromág egy kullancs miatt orvoshoz vinni!
2011. ápr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
semmi baja nem lesz a fejétől, kilökődik magától... ha minden kullanccsal dokihoz rohangálnánk tele lenne a rendelő...
2011. ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szedtem már ki belőle rengeteget, sose szakadt még bele. Valóban nincs értelme ilyenekkel orvoshoz menni. Csak sajnos most ez nem jól sikerült...

Köszönöm a tanácsokat, akkor figyeljük és ha be pirosodik vagy a kutyuson észre veszünk valami változást, visszük orvoshoz!!

2011. ápr. 9. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer így jártam....rohantam az állatorvoshoz....de ő megnyugtatott,hogy ki fog lökődni mint egy tüske!!Így is történt!!!
2011. ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hány nap után esik ki? mert lassan egy hete benne van.
2011. ápr. 14. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!