Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gagyibb fajta kutyakonzervek...

A gagyibb fajta kutyakonzervek nem is jók egyáltalán?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem sajnos, tele vannak vízzel, csak hasmenést kapnak a kutyák tőle, 0% tápértékkel. Nem érdemes ilyennel etetni.
2011. ápr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra jó hogy ne haljon éhen a kutya és jól lakjon vele de semmit nem ér semmi tápanyag benne tele van rákkeltő anyaggal adalékokkal és a hústartalma alacsony (a húst úgy kell érteni h ami a hentes asztalról "leesett" dolgok = vagyis tyúk szem , csőr stb...)

Am olcsóbban kijön ha rendelsz nagy (15-20kg-os ) tápot a netről mert egy konzerv kb 300ft míg a táp sokkal olcsóbb ha elosztod (pl dog chow ) lehet drágának tűnik elsőre de sokkal jobb hidd el jobban megéri (egészségesebb) és olcsóbban ki tudsz jönni belőle ha jól csinálod :D

2011. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem csak a száraz a biztonságos, mert a konzervek olcsó dobozba vannak csomagolva amikből kioldódnak mérgező anyagok, amiktől a kutya megbetegszik, daganatai lehetnek, ezt az állatorvos mondta nekem.
2011. ápr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nahát,ezt nem is gondoltam volna!Szoktam venni jóminőségűt,de néha azért becsúszik egy egy alutasakos,vagy konzerv pedigree,vagy Rossmanos Winston.(kistestű kutyáról van szó)!!Hú de akkor innentől kezdve nem veszek ilyeneket.
2011. ápr. 9. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Semmiképpen nem ajánlom a szárazat, többiek leírták miért. Én csak száraz táppal etetek, sokkal megbízhatóbbak és jobbak is mint a konzervek.
2011. ápr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én konzervet úgy, hogy ilyen drágább félét. Fressnapfba kapni az a neve hogy Best Meat :D nálunk bevált. kényes kis kutyám, és ezt úgy falja mint az őrült. És makk egészséges!:D
2011. ápr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tőlem az állatorvos kérdezte, hogy adok e konzervet a kutyáimnak.

mondtam, hogy néha

kérdezte , hogy hány forintot fizetek a vízért(csapvíz,csatorna).

mondtam egyszámot

Az jó mondta mert akkor ez a konzerv áron kb 10 millió forintot fizetnék érte.

vagyis hülyeség konzervet venni, mert víz az egész.

2011. ápr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pontosan, de azt hittem, mindenkinek van annyi gógyéja, hogy megnézi, mit vesz. A konzervekre rá van írva, hogy 81% víz (persze, nedvesség címszó alatt). Ezt fizeted meg qva drágán (valójában a csomagolást).

A drága, minőségi konzerveknél nevetséges árak vannak. Még akkor is olcsóbban jönnék ki az etetésből, ha Taste of the Wild-ot adnék a kutyáimnak, ami az egyik legdrágább száraz, mintha egy középkategóriás minőségi konzervet.

Én megnéztem, hogy a gagyi noname kutyakonzervekből az enyémnek 3 kell naponta (1240 g azt hiszem), az 1000 Ft, és tápértéket mégsem ad (rossz minőségű fehérje, talán még rosszabb szénhidrát, csomó víz, kb. 3, de max. 4 vitamin, és kitudja, milyen anyagok nincsenek a húsban például), míg egy tökjó szárazat kapnak, minden extrával, és az napi 500 Ft.


Én én ezért veszek szárazat, amit beáztatok. Így élvezem a magas nedvességtartalmú étel előnyös hatásait, olcsón :)

A konzervnek azért van létjogosultsága, mert ezek ellenére is sokkal gusztusosabbnak találják a kutyák, mint a szárazat, akár áztatott, akár nem.

De már ezt is megoldottam olcsón, húsleveslével ízesítem az áztatóvizet :D

2011. ápr. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz tőle, ha néha adsz neki. Ezen tartani persze nem egészséges.

Az enyémek Biomill tápot kapnak, ez a mindennapi koszt (30 % hústartalom, egy jó felső-közép kategóriás táp). Havi két-három alkalommal pedig kapnak valami házikosztot, maradékot, vagy főzök nekik csirkenyakat vagy kapnak olcsó konzervet. Ezt inkább a változatosság miatt adom nekik és csak ritkán, de ennyitől még nem lesznek rákosak, betegek.

2011. ápr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat.
2011. ápr. 10. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!