Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen időközönként tépitek a...

Milyen időközönként tépitek a pulitok szőrét? Mennyi ideig tépitek egyszerre? Hagyja a kutyus?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
legfeljebb fésülni szokás de tépni nem
2011. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
A puli szeme előtt nőtt szőröket nem szabad levágni vagy kiszedni! Fajtája szerint a pupillái tágabbak, mint más kutyáké, ezért van az, hogy természetes módon a szeme előtt a szőr hosszúra nő! Ha azokat kiszeded, vagy levágod, attól még a pupillája nem fog összébb húzódni, és ez miatt az erős napsütésben könnyen megvakulhat.
2011. ápr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na az értelmes válaszolók megint megmutatják magukat...De ami a valóság:sztem havonta mindenképp kell mert ha gyakrabban téped neki akkor még nem fog annyira össze állni hogy legyen mit feltépni.és általában hagyni szokták mivel nem fájdalmas dologól van szó.amit csináltam(kutyakozmetikus) pulit kifejezetten imádta.de ahhoz hogy szép zsinóros legyen nem elég csak feltépni hanem sodorni is kell méghozzá a szőr tövét vizes kézzel de csak óvatosan nehogy leszakadjon a tincs.és elég csak 1-2 sodrás tincsenként.
2011. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

20,16-os vagyok!

Amit írtam, azt egy idős juhász (ma birkatenyésztő őstermelőnek nevezik) mondta nekem. Világ életében csak pulit tartott és tart ma is a birkák tereléséhez.


D: Az én okosságom onnét ered! Az övé pedig még az apjától, nagyapjától, ősöktől.

2011. ápr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
miért ha a hajad tépik neked jól esik?
2011. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

16:10! A felnőtt puli szőrét nem fésülni, hanem tépni szokás.A kölyökpulik szőrét szokták fésülni.

2. válaszolónak! Ezt nekem is mondta az állatorvos.

3. válaszolónak nagyon szépen köszönöm.

14:31! Nekem nem esik jól, ha tépik a hajam, de azért ez kutyáknál (szerintem) más. Csak azért kérdeztem , hogy hogy bírják, mert előző kutyám kifejezetten utálta, a mostani meg nagyon élvezi, hogy birizgálom a szőrét.

2011. ápr. 13. 17:01
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem a kutyának is fáj ha a szőrét huzzák,tépik.van mikor én véletlen megtépem fésülés közbe a hosszúszőrű kutyámnak a szőrét,hát átkoz is érte eléggé,oda kap,meg hasonlók.

legfeljebb elviseli de szerintem a pulinak is fáj :/

16/L

2011. ápr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!