Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhás a kutyám, csupa seb,...

Bolhás a kutyám, csupa seb, mivel előzzem meg az ekcémát?

Figyelt kérdés

A kutyát nem olyan rég vettük, s a vétel pillanatába nem tűnt bolhásnak, de itthon elkezdett vadul vakarózni. Orvos javaslatára fürdetjük mosogatószeres vízzel, de úgy tűnik semmi haszna, bár mondta, hogy nem először lesz eredmény.

A sebeket tinktúrával kenegetem, mert nagyon csúnyák, s nem szeretném, ha elfertőződne.

Jön a nyár, jönnek majd a legyek, s félünk, hogy be fogják köpni a legyek. Még csak ilyen vakarás nyomok vannak rajta, de van egy kicsit csúnyább nagyobb seb is, azt mindig lekenjük. Az orvos látta, azt mondta, hogy bolha, el fog múlni a fürdetésnek hála.

Biztos ami biztos alapon adtam neki egy kicsi fokhagymát is( egy kicsi gerezdet, nem nagyot), s csak reménykedek.

Mikor lesz egy kutyus ekcémás?Mivel lehet megelőzni? Hogy tudnám hamarabb eltüntetni a bolhákat? Az orvos türelemre intett, hogy nem lesz semmi baj, de én aggódok, 3 hét múlva jön megint megnézni a kutyust, meg az oltásokat beadni, de ha valami komolyabb baj lesz,akkor hamarabb kijön majd.


2011. ápr. 10. 15:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

"Orvos javaslatára fürdetjük mosogatószeres vízzel" - jééézusom, cseréljetek állatorvost... Vannak kimondottan bolhaölő szerek, használjátok azt, frontline, advantix, ex-spot, ezerféléből válogathattok.

Bár amíg sebes, addig valószínű nem lenne jó ilyenekkel kezelni, vigyétel el egy másik állatorvoshoz, aki szakszerűen ellátja szegény állatot...

2011. ápr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
milyen állatorvos ez? ekkora ostobaságot még nem is hallottam... külön erre kitalált szerek vannak...vigyétek el egy másik orvoshoz...
2011. ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

édes istenem, a kutya közelébe ne engedjétek azt az orvost


kérdező, írd, hogy hol laksz, ajánlunk orvost


ezért nem kell szaporítótól venni kutyát, milyen kutya? oltások megvannak? azonnal féreghajtót adni neki, ha bolhás, akkor férges is!!!!!!!!!!!

2011. ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%

Jééézusom!

Mosogatòszeres vìz? ez vette a diplomàjàt? életembe nem hallottam errôl!! Alapos nagytakarìtàs, mindenhol, hogy a bolha petéket is kiìrts, aztàn egy alapos bolhasamponos fûrdés, majd a Frontline combò cseppentôs cucc, ìgy is beletelik egy két hétbe, de ettôl remélhetôleg rendbe jôn...

Még mindig ki vagyok a mosogatòszeres vìztôl.. Nem csoda, hogy vakarja magàt emaitt, a sebeket pedig érdemes betadinozni...

Kitartàs, jò, hogy kérdezel, de olvass utàna és tanulj a helyes àllattartsròl!!

2011. ápr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Egy faluba lakok Borsod megyébe, a közelbe más orvos nincs, s sajnos ez komoly. Ez az állat orvos is egy kicsit messzebbről jön, de a legközelebbi 60 km-re van.

Sokszor adott már itt olyan tanácsokat az állattartóknak, amire pl az állatorvos azt javasolta volna, hogy altassák el, ő meg elő állt egy elég érdekes, hülye ötlettel,s túlélte a kutya, macska...stb.

Annak idején megmérgezték a kutyát, ép haldoklott, majd szólt, hogy dugjunk le egy csövet a kutyusba, s öntsünk neki tejet rajta le, amíg meg nem érkezik.

A kutya túlélte, kihányta a mérgezett dolgot, adott neki szúrit, s még hosszú évekig élt.(15 éves kutyus volt, megdöglött az idén).

2011. ápr. 10. 15:24
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

írd a falut, tuti van orvos ott


mennyi idős a kutya?

2011. ápr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

A kutya az oltásokat kapja, három hét múlva kapja a további oltásokat, féreg hajtót kapott pár napja az orvostól, mikor látta.

Amúgy a szomszéd, aki kutyákat tart, ő is ismerte a mosogatószeres vizes fürdetést, annak idején más városba lakott, s ott az ő orvosa is ezt javasolta.

2011. ápr. 10. 15:28
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék kimondottan falut írni, talán privátba, de itt nem írom ki. S mondom, hogy nincs, keresgettem a közelbe, s sok mindenkitől megkérdeztem.

Miért nem lehet ezt elhinni?

Ez Borsod megye, itt ez van, itt minden máshogy van, mint egy csomó más megyébe...:(:(

Itt még az egészségügy is ilyen, vagy még rosszabb.

2011. ápr. 10. 15:30
 9/20 anonim ***** válasza:
29%
Ha bolhás a kutya, akkor férges is. Férges kutyát nem olt normális orvos. Lehet, vannak a dokidnak okos ötletei, de bolhátlanítani csak bolhaölő szerekkel lehet.Vegyél Strongold cseppet. Nem olcsó, de a bolháktól megszabadítja, a férget is kihajtja .Legalább 3 hónapig azzal kezeld.
2011. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Most kapott veszettség elleni oltást, pár napja, meg kapott egy féregűző tablettát.

A többi oltást nem adta be nem ok nélkül, azt mondta, hogy 3 hét múlva oltja be, addigra kb a bolhák is el fognak tűnni.

Holnap akarunk venni ilyen 500Ft-os ampullát, amivel ha megfürdetjük a kutyust, kihalnak rajta a bolhák.

2011. ápr. 10. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!