Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe pincser vagy Yorki?

Törpe pincser vagy Yorki?

Figyelt kérdés
Anyummal ketten élünk és szeretnénk egy kutyát (lakásba).Én sokat vagyok otthon. Most leszek gimis. Nyáron szeretnénk megvenni mert nyáron hozzá tudjuk szoktatni ahhoz hogy néha egyedül kell legyen. Volt már kutyánk egy tacsi de ő elpusztult. Árban inkább a pincser viszont azt írták hogy makacsabb. Nem tudom. Melyiknek jobb az idegrendszere?
2011. ápr. 10. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiknek jó az idegrendszere, ha jó helyről veszed. A yorki se makacsabb a pincsernél, mivel terrier. A kutyasuliban ahová járok is van egy pincser, nagyon ügyes és könnyen tanul, mindíg engedelmeskedik a gazdájának, szófogadó kutya :) Én törpe pincsert vennék az biztos, sokkal jobban bejönnek mint a yorkik. Meg aztán, pincserrel nem mindennap találkozol az utcán mint a yorkival... :-)
2011. ápr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xnorkax ***** válasza:
53%

Hát, Zayra, szerintem a pincser és elég gyakori, legalábbis az én környezetemben az. xD

A kutyáknak jó lesz az idegrendszere, ha megfelelő helyről veszed. Az egyik ismerősömnek van egy törpe pincser kutyusa és haláli édes. ^^ Lazán összebalhézik nála 3x akkora kutyákkal, ha féltve érzi az önérzetét. :D Kis testben hatalmas kutya. A yorkikkal sajna nekem nincsenek jó tapasztalataim, így én a pincsert választanám.

2011. ápr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp a törpe pinschert ajánlanám.Nekünk is az volt,és azt mondhatom,16 évig egy-szemünkben-tökéletes kis kutya volt:)Intelligens,lendületes,tanulékony és persze gyönyörű kis kutya,sokan(akkor még kevésbé volt ismert a pinscher)dobermannnak nézték:)A yorkik is biztos aranyosak,de tény,hogy ma már olyan szinten yorkie-mánia van,hogy minden sarkon szembe jön veled.Ellenben pincsert én a mi kutyusunk óta egyet sem láttam(sajnos).Bármelyik faja mellett döntöttök(bár ez különösen yorkie-ra igaz)nagyon figyeljetek oda,hogy csakis jó helyről,tenyésztőtől vegyétek!A túlszaporítás miatt-mint ahogy egy korábbi kérdésben is írtam-rengeteg az ideggyenge,ilyen-olyan örökletes betegségeket hordozó példány.Hiába vesz meg az ember pár ezer forintért egy fajtatisztának látszó kicsit,ha felnő és meg sem közelíti az adott fajtát,ill.olyan betegségei lesznek,amelyek kezelésére vagyonokat kell költeni.
2011. ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pincser, bár ha jó helyről veszed és megneveled nagyon jó kutyád lesz, fajtától függetlenül. De ajánlom hogy nézz szét a menhelyen is, rengeteg kistestő kutya IS vár gazdára!
2011. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!