Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Naponta hányszor kell etetni...

Carlos74 kérdése:

Naponta hányszor kell etetni egy 13hónapos dobermannt? Sok okos azt mondja hogy 2szer 1,5éves koráig, utánna 1szer. Mások azt mondják 1 éves korátol már elég 1szer. Mi a helyes?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a spánielemet 1 éves koráig napi 2x etettem, most, hogy már elmúlt 1 éves, csak este kap :)
2011. ápr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

inkább 1 évestöl szokták napi 1x

bár nekem nem tetszene ha csak naponta egyszer kapnék enni,én reggel és este adok neki,2x egy nap,kortól független

17/L

2011. ápr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13 hónapos még nem felnőtt.Az adagja is nagyobb még a felnőttekénél. Ha megoldható, napi 2x etess. Szebb lesz a borda vonala is.
2011. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem a kaját sajnálom tőle,hiszen családtag.Csak decemberbe 9 hónapos korára 45kiló volt,és ledagizta az álltorvos.Pedig ő mondta hogy 1 évesig 3szor etessük.
2011. ápr. 10. 18:10
 5/9 anonim ***** válasza:

lehet hajlamos a hizásra,van direkt táp azoknak a kutyáknak akik könnyen híznak!

17/L

2011. ápr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elméletben lehetne már naponta 1× etetni. Gyakorlatban minden kutyának (illetve az emésztő rendszerének) sokkal jobb, ha felnőtt korban is 2× kap enni. Különösen azoknál a kutyáknál, akik nagytestűek, mint ő is: a gyomorcsavar veszélye miatt. Anno az egyik kutyasulis ismerősöm dobija is ebben pusztult el.
2011. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Akár naponta 4x is ehet. Nem ettől függ a súlya. Az adag számít, mennyit kap naponta összesen.

Egyszerű az adagolás... Ha látom, kerekedik a kutya, kevesebbet kap . Ha túl jól sikerül a fogyás, emelem az adagot.Dobinál még elég könnyű is a dolog, mert nem takarja nagy szőr.

2011. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem,már 5 és 6 évesek a spánieljeim,de a mai napig reggel és este is kapnak enni.Nem attól függ a kutya súlya,hogy hányszor kap enni egy nap,hanem hogy mennyit.Én sem örülnék neki,ha a napi kaja adagomat egyszerre kéne megenni,utána meg másnap estig semmi!Szerintem nyugodtan etesd reggel és este.
2011. ápr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A napi adagját oszd el neki 2 felé, reggel és este, kisebb a gyomorcsvarodás veszélye ha 2x eszik és pihenjen kaja után. Nálunk minimum 2 óra pihi van reggeli és vacsora után.
2011. ápr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!