Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 6 éves kan mudi kutyámon ma...

A 6 éves kan mudi kutyámon ma reggel tapasztaltam ezeket a tüneteket: nehezen mozgatja a hátsó lábait, nehezen megy fel a lépcsőn. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Nem tud felugrani az ágyra,sem máshová, inkább fekszik, néha remeg is neki, kedvetlen és a fejét is rázza néha, a füle miatt szerintem!

Sajnos péntek délutántól, vasárnapig nem láttam, a szüleim meg nincsenek olyan sokat vele mint én! Orvoshoz fogom vinni de addig is szeretnék érdeklődni hogy mi lehet ez.

Pénteken délelőtt, meg egész eddig úgy ugrándozott mint egy kis kecske, mindenhová feltudott ugrani nagyon aktív volt!


2011. ápr. 11. 10:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál ez babéziára val. Azért kedvtelen ís. Meg azért nem nagyon mozgatja a hátsóját mert fáj a vesélye. Vidd el mihamarább orvoshoz. Én ugyan így jártam a kutyámmal. Azóta sem jött teljesen rendbe mert károsodott a vese. Sok kezelés sok pénz.
2011. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Bozsikrisz ***** válasza:

Szerintem meg a legkevésbé sem babézia.


Egyébként eszik, vagy van étvágya?

2011. ápr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha szimmetrikus a szőrhullás a kutyus két oldalán, az az esetek java részében hormonális probléma. Lehet akár egy pajzsmirigy alulműködés is. kéne neki egy T-4 szint mérés, bőrkaparék vizsgálat. Ha nem kap rá megfelelő gyógyszert, károsodhat a veséje is. Lehet időskori porckopás, annak is az a jele, hogy nehezen ül fel, ül le. Arra mondjuk elég egy Nutradyl-Rymadilos kura, az szépen rendbeteszi. de attól még nem lesz kedvetlen. Olyan sokminden lehet sajnos, csak találgatásokba tudunk bocsátkozni. Orvos fogja megmondani. És majd ird meg légyszives mi baja a kutyusnak. Addig is jobbulást kivánunk neki.
2011. ápr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 hell-ikon ***** válasza:

Ha már 1 hónapja van rajta a bolhanyakörv, akkor nem az okozza a bajt. Az 1-2 nap alatt jön ki, nem 1 hónap alatt.

Más lesz a ludas.

2011. ápr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Megjöttünk az orvostól, azt mondta hogy ez már az időskor jele, kopnak a porcok, meg ilyesmik, ez a korral jár, kapott gyógyszert, amit szedni kell (8db,minden nap egy fél) és azt mondta hogy ha minden jól megy, pár napon belül újra ugrándozik és aktív lesz mint eddig!:)

A hátára pedig kapott egy újfajta fürdetőt!

2011. ápr. 11. 18:53
 17/20 anonim ***** válasza:

korral jár? hogy egy 6 éves mudi nehezen mozgatja a lábait?

Szerintem neki még bőven ereje teljében kell lennie.

2011. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Vetess egy bőrkaparékot, hallgass rm kérlek. Kb 200 e ft a vizsgákat, azon már nem múlik. Ha rendbejöött már, és szaladgál. érdemes lenne neki továbbra is adni vagy a Nutradyl tablettát, vagy Béres porcerőt.
2011. ápr. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Na akkor mégegyszer leirom. Bőrkaparék vizsgálat kb. 2 ezer ft:)
2011. ápr. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Hát én sem találom éppen idősnek a kutyust, szóval biztos hogy ezt nem hagyom annyiban. Majd ha ez a gyógyszer elfogyott, kérek valamilyen csont erősítőt és ezt a vizsgálatot is megkérdezem!
2011. ápr. 12. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!