Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől függ hogy melyik fajta...

Mitől függ hogy melyik fajta divat?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy mitől lesz vagy sem divat egy fajtából?

Pl. most megy a staff meg a yorki őrület pedig ezek macerás fajtak még is mindenki ilyet akar.

Aki szobakutyát akar az csak is yorki, csivava, francia buldog esetleg bichon, shi-tzu... a többi szobakutya fajta miért nem divatos? pl. lhasa apso, cavalier king, törpe snaci, papillon. Több mint 400 kutyafajta létezik, még is ha körül nézünk itt, ugyanaz a 10 fajta jön csak szóba.


2011. ápr. 11. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azok a kutyak az uj divat, amilyen epp a legujabb "celebeknek" van. Most eppen a Shi-tzu-t hordjak ridikulnek.
2011. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Például, hogy egy celeb éppen milyen kutyát hurcol a hóna alatt.....
2011. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármi,amit a néphülyítő mutogat,kell a sok agykárosult tévéfüggőnek.
2011. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a MÉDIA.
2011. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy előttem már leírták. Szerintem ugyanúgy, ahogy a ruhákkal van, úgy van a kutyákkal. Ha Britney vagy Paris Hilton (és még sokan) libafos-színű ruhában virít egy klippben, akkor az összes rajongónak olyan kell. Ha zsebikutyával szerepelnek egy újságban, akkor olyan kell. Ha csüngőhasú malacokat tartanának, akkor meg az kéne. xd
2011. ápr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
szerintem inkább azon múlik, hogy hány szaporítónak van éppen ilyen-olyan fajtájú "állománya" és mennyiért hirdetik az expresszen... pl. lhasa apso-t nem fogsz az expresszen olcsón találni, ezért nem is vesz senki.
2011. ápr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:57


igazad van, én így gondolom...

2011. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mitől függ,de rohadtul idegesítő...mind1,hogy nem neki való a fajta,hogy a kutya csak szenvedni fog,hogy nem tud vele eleget törődni,hogy nem lesz elég erős kezű gazda!Akkor felteszi a 60. kérdését a fajtáról és akkor is az kell neki,nem számít más véleménye!Csak a kutyát sajnálom,mert mikor a kényes kis gyerek kihisztizte magának a kutyát és megunja vagy nem tud vele bánni és akkor verve lesz az a szegény kutya vagy kibaxák az utcára!!!!
2011. ápr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tyler913 ***** válasza:
100%

A media hatasa is beleszol persze,pl. megnez egy filmet amibe bulldog van,es neki is olyan kell-de az adott szubkulturara jellemzo divat meg meghatarozobb.

Pl. mostanaban a yorki lett a tundibundi cicababak kedvence,ezert minden szoke p.csa olyat akar.Nem feltetlenul azert,mert egy celebnek is olyan van,sokkal inkabb azert,mert a baratnoinek is olyan van,jo divatkelleknek,ki lehet elni rajta a torz anyai osztonoket,oltoztetni,babaztatni,stb.


Ugyanigy van az "erokutyakkal",mint peldaul az amstaff.Aki kemenynek akar latszani,az ilyen jellegu kutyat vesz,es azert nem egy ismeretlenebb fajtat,mert az nem adna ugy at a vilag fele az uzenetet: "kemeny vagyok,gengszter vagyok,stb."


Aztan vannak a hagyomanyos "aranyos csaladi kutyak", mint peldaul a labrador vagy a golden retriever,ami altalaban a csaladosok tuti valasztasa,mert inkabb nem kiserleteznek ismeretlenebb fajtaval,ki tudja milyen,nehogy megharapja a gyereket.


Vannak meg a klasszikus "orkutyak" mint a nemetjuhasz vagy a rottweiler,hozzajuk a szaporitas miatt annyira olcson lehet jutni,hogy siman jo Pista bacsinak a hobbikertet orizni a ciganyoktol.


Mindezzel arra akartam celozni,hogy minden ismert,divatos fajtanak megvan a maga vasarlokozonsege,amelynek tobbsege nem "verbeli kutyas",nem jar kiallitasokra,nem tajekozodik mas fajtakrol,tehat egy adott celra egy-ket tipikus fajta a jo szamara.Raadasul az o igenyeiket szolgaljak ki a szaporitok,tehat ha egy fajta valamilyen okbol "bekerul a kepbe",az tuti gyorsan elterjed.


Amugy ezzel a kis szosszenettel nem az adott fajtak normalis gazdait akartam megserteni,csak az atlaghozzaallasrol irtam le a privat velemenyemet.

2011. ápr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!