Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok dönteni. Mindenki...

Nem tudok dönteni. Mindenki azzal jön hogy tk így tk úgy de ha nem kiállítási célra szeretnék kutyát venni hanem csak egy társat szeretnék nem lehetne mellőzni ezt?

Figyelt kérdés
német dogot szeretnék vásárolni de nem tenyésztőtöl.több ígéretes hirdetést is láttam amik úgy árban is és kinézetre is jók voltak.volt már tk nélküli dogom kemény 5 ezer ft ért vettem és 10 boldog évig velem volt na de ez most mindegy. a kérdésem az lenne hogy miket vegyek figyelembe?pl. oltás,féregtelenítés,chip.nagyon maximum 50000 ft-t tudok erre fordítani. a táplálás simán menne ugyanis mostani fél éves vizslám is csak szuperprémium tápot eszik.olyan válaszokat nem szeretnék hogy egy papírfecni hiánya miatt nem kutya egy kutya
2011. ápr. 12. 03:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Akkor itt a valasz amire varsz: Sok esetben a keverek kutyakat sokkal tobbre tartom mint a tultenyesztett fajkutyakat.

Vigyel haza menhelyrol valami aranyosat, azzal legalabb megmentesz egyet.

2011. ápr. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Tk nélkül menhely. Ha meg pénzt adsz egy kutyáért, akkor tiszteld meg annyira a fajtát, hogy kizárólag törzskönyvezettet veszel! Amúgy a német dog olyan 150 ezer körül van. Ezt a pénzt szuperprémium tápból 6 hónap alatt megeszi, úgyhogy ha táplálni tudnád, akkor gyűjteni is tudsz fél évig. Amire figyelni kell: A szülőknek meglegyen az összes szükséges egészségügyi szűrése, tenyészszemléje, a kicsiknek féregtelenítés, oltások, chip, törzskönyv és adásvételi szerződés!
2011. ápr. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
2011. ápr. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
8%

De, szerintem lehet mellőzni...

A tk csak pénzkidobás, és nem hiszek a tenyésztőknek sem, láttam ezt-azt sajnos...biztos tisztelet a kivételnek, de...na, mind1.

Ha van rá szemed, és értesz hozzá kicsit, akkor csak rajta, remélem találsz egy újabb jó barátot! :-)

2011. ápr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

6 hetes-8 hetes oltás. Féregtelenités: 2-4-6-8-10- hetesen

Chip legyen. Igazából az egészség az ami a legfontosabb. Mondjuk egy általános ultrahang vizsgálatra elviheted a kiskutyát, hogy lásd egészséges-e igy kölyökként.

Nagyon nézd meg, hogy a kutyák, hogy vannak tartva, és milyen a szőr minőségük. Nézd meg, hogy a picik élénkek-e, nincsenek-e felfújódva, és milyen a bundijuk, és hallanak-e. Nem ártana ha legalább a szülőknek lenne törzskönyvük. Fogat nézhetsz, habár ezek még tejfogak, és egy foghiány annyira nem vészes, pláne azokhoz képest, amik még lehetnek. Ha kan a kiskutya, akkor 7-8 hetesen már a herék kitapinthatóak. És szerződést irjatok mindenképp.

2011. ápr. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Ha neked nem kell a törzskönyv, akkor nyilván az sem érdekel, hogy a kutya fajtatiszta-e vagy sem. Akkor viszont nem értem, miért nem felel meg neked egy menhelyi kutya.

Tessék, vegyél 10-20-30 ezerért törzskönyv nélkül kutyát, de utána ne tessen nyüsszögni, ha ez lesz a vége:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1647685-mit-t..

2011. ápr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Tudod milyen örökletes betegségei vannak a német dognak amire szűrni kell a szülőket ahhoz h a legkisebbre lehessen csökkenteni annak a kockázatát, h a kölyök beteg legyen?

Ezt hány szaporító (alias tk. nélkül tenyésztő) teszi meg?

Aki már megteszi, az megpróbál minőséget előállítani, némi szaktudással és akkor már csak kiváltja a tk-et - ami 5500 Ft - minden ellenkező híreszteléssel ellentétben nem 20-30-50 ezer.


A tk. + tenyészszemle + genetikai szűrések + szerződés a minimum amivel az ember fajtatiszta kutyát vesz. Már csak azért is mert az ember megtiszteli a választott és szeretett fajtáját azzal h nem támogat pénzzel és ezáltal kereslettel olyanokat akik tojnak a fajtára, és szakértelem nélkül lehoznak 1 vagy több almot.


De azt csinálsz amit akarsz. Azután h megvetted elég sok minden a szerencsén múlik, ha nincs tk., eü. szűrések és szerződés. Hajrá! Láttunk már szerencsés eseteket és láttunk már olyat is amikor az 50 ezres kutyára 250 ezret költöttek.... Nem rajtad múlik h mi lesz hanem a szerencsén.


A másik meg h ha egy német dog etetésére van pénzed akkor miért nem spórolsz, és teszed félre azt a pénzt amit a kutya etetésére szánnál havonta? Szerintem fél év alatt meglenne az ára és akkor már nem zsákbamacskát vennél, és a fajtának sem ártanál...

2011. ápr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez az... Azt mondom "szuperprémium" táppal etetsz, de arra már nincs keret, hogy RENDESEN vegyél egy kutyát? Ez érdekes...
2011. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

Én amúgy azokat is meg tudom érteni, akik fajtatiszta kutyát szeretnének, de nem tudnak rá annyit költeni, mint amennyibe egy törzskönyves kerül, menhelyit meg nem szeretnének.

Én is nagyon sajnálom ezeket a bajbajutott kutyákat, ideiglenesen be is fogadtam már elég sokat közülük.

Azért egy-két menhelyi kutyának elég kemény múljta lehet, valamennyi közülük lelki sérült, vagy beteg.

Néha elgondolkodom azon, hogy vajon a két gyerekes családnak tényleg egy ilyen lelkisérült kutyára van-e szüksége, vagy egy kezdő kutyásnak tényleg erre van-e szüksége?

Az emberek többsége nincs tisztában a kutyatartással, a neveléssel, ezek után elég nehéz feladat elé lesz állítva egy menhelyi kutyával.

Szídhatjuk a szaporítókat, de vajon miért nincsenek a menhelyeken SZÉP, EGÉSZSÉGES, FAJTATISZTA kutyák?

2011. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Azt a papírfecnit még érthető ha leszarod, van viszont egy másik igazán fontos papírfecni a dognál: a szülők diszplázia szűrése. Enélkül én semmiképp sem vennék német dogot. Egy diszplázia műtét 3-500 ezer forint. Ha dp-s és nem műtteted meg (mert ennyit azért kevesen csapnak ki farzsebből) akkor a kutyának folyamatos fájdalmai lesznek mozgás közben.


Az ennyire nagytestű fajták fokozottan érintettek ebben a betegségben. Csak sajnos még a tk-s kutyáknál se csinálják meg mindnél ezt a szűrést, merthogy egy ekkora kutyának önmagában az altatása belekerül 30 ezer forintba simán.


Ahol meg van szűrés, ott az esetek nagyrészében törzskönyv is van.

És azzal is számolj, hogy egy ekkora kutyának minden de minden sokkal többe kerül. Nemrég vettem egy 60 kilós kutyának izületi problémákra gyógyszert, 12 ezer forint volt, és két hétre elég. De még a bolha és féreghajtása is sokkal drágább.


Ha beüt egy szemprobléma, amit műteni kell, vagy akér csak ivartalanítani akarod, vagy bármi más miatt altatni kell, akkor az lazán 50 ezer fölötti költség lesz. Ezeket is ki fogod tudni fizetni?

2011. ápr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!