Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dog Dancing vagy agility?

Dog Dancing vagy agility?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy keverék kutyám (beagle,foxi és ilyen vadászkutyák lehetnek benne..) és nem tudom egyszerűen eldönteni,hogy melyiket válasszuk.. Egyszerre a kettő szerintem sok lenne :S


2011. ápr. 12. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem kezdetnek járj el kutyasuliba alap+közép tanfolyamra, ott fogtok gyakorolni akadályokat, lábnál követést, ezek úgyis az alapjai mindennek. Aztán ha már kicsit jobban ismered a kutyát, akkor el tudod dönteni, hogy neki melyik fekszik jobban, neked melyikhez van kedved.
2011. ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sokban befolyásolja h neked melyikre van nagyobb affinitásod. Mert amit te nem szívből csinálsz azt a kutya megérzi és ő se lesz lelkes.

A másik tényező h melyikre van lehetőséged: az agility meglehetősen eszközigényes és helyhez (időhöz -> kutyasuli) kötött. Míg a dog dancinget otthon, egymagad is tudod gyakorolni.

2011. ápr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Már 3,5 éves a kutyám :)

És legközelebb Szegeden van kutyasuli és az is igen csak messze van,kocsival is minimum 1,5 óra..

De minden nyáron mentünk eddig,akár többszőr is ilyen kutyás táborba hol volt mindig kiképző.

Amúgy én 14 éves vagyok..

2011. ápr. 12. 15:29
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazából egy agility pályát összetudnak itthon "dobni" apukám meg tatám meg egy asztalos ismerősünk.

A táborba az agility nagyon jól ment neki és én is élveztem,ez melett én táncolok és sok trükköt is tud amit élvez és ezért nehéz döntenem.

köszönöm a válaszokat.

2011. ápr. 12. 15:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Agilityt edzővel érdemes csinálni, mivel magának az agilitynek nem az a lényege h a kutya át tudjon ugrani egy akadályt vagy átmenjen a pallón, hanem az hogy hogyan jutsz el a következő akadályig úgy h a kutyádnak a legtöbb segítséget megad és a legjobb íven menjen, tudd h hol kell franciázni, olaszozni, ketchkerezni, hogy lehet minél jobb és gyorsabb zónát tanítani a kutyának, hogyan lehet elérni h a kutya önállóan szlalomozzon, anélkül h ott vagy mellette, egyáltalán milyen szlalomtanítási módszerek vannak és azok közül a te kutyádnak melyik fekszik a legjobban. Ezek mind mind olyan dolgok amik edző nélkül nem nagyon mennek... sajnos Szegeden sincsen olyan kutyasuli ahol ezt érdemben meg tudnák neked tanítani.


Én a helyedben maradnék a dog dancingnél és a trükktanításnál. Azok közül is rengeteg mindent lehet csinálni. Néhány tipp:

http://www.youtube.com/user/yolle555#p/u/18/o5v4OzOPYxQ

http://www.youtube.com/user/yolle555#p/u/22/oc4y7N3qCGk

http://www.youtube.com/user/Majchyka#p/c/220356D3B6DD8D95/16..

2011. ápr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xnorkax ***** válasza:

Lehet egyszerre csinálni a kettőt, csak az egyiket muszáj csak hobbi szinten. Részemről az agility az álomsport. ^^

Csak úgy viszont nem lehet elkezdeni, előtte el kell menni a kutyasuliba, legalább egy 2-3 hónapig. Mivel fontos, hogy minden parancsot zokszó nélkül végrehajtson, engedelmeskedjen. Ezért hívják az agilityt a kapcsolat sportjának.

Dog dancinghez előtte rengeteg trükköt meg kell tanulni, hogy valami koreográfiát összerakhass.

2011. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkkor marad az,hogy "agilityzünk" szóval egy pályát felhúznak hátra és akkor bohockodunk,hülyéskedünk szerintem ez is valamelyes szinten kapcsolat épitő és akkor ad og-dancinget komolyabban.

Már sok trükköt tud..most tanuljuk a hátrafele szlalont :)


köszönöm a válaszokat.

2011. ápr. 12. 21:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Mind a kettő? :) Csak tényleg az egyik legyen hobbi szinten.
2011. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

khm... "Egyszerre a kettő szerintem sok lenne :S"

:DD

De köszi a választ,aranyos vagy :)

2011. ápr. 17. 19:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az az elképzelés jó amit leírtál, agilityt csak úgy hobbinak, dog dancinget pedig komolyan gyakorolhatjátok itthon, mert az agilityvel edző nélkül nem sokra mész, hiába ugrik szépen a kutya. Meg a dog dancing szerintem változatosabb is, mint állandóan csak akadályokat meg karikákat ugrálni, meg ezek :)
2011. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!