Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó némelyeknek más...

Miért jó némelyeknek más kutyáját megetetni?

Figyelt kérdés
Kertesházban lakunk, van egy 2 éves vizslaszerű keverék kutyám. A szomszédság, és az erre járók rendszeresen dobálnak be neki kaját, és simogatják. Arról már letettem hogy bárkit is megugasson, mert pitizik mindenkinek, nyüszít hogy simogassák meg, leültetik őt stb, de már a kaját is elvárja. Volt olyan akinek szóltam hogy ne simogassa és ne adjon neki kaját, mert nem szeretem ha idegenek etetik. Erre az volt a válasza hogy "az nem baj ha megsimogatják vagy 1-2 falat kaját adnak neki idegenek, mert az biztosan nem akarja bántani a kutyát, biztos jó ember ha szereti az állatokat"...
2011. ápr. 13. 00:30
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Múltkor csontot láttam beszórva, ma babapiskótát. Nekem eszembe sem jutna más kutyáját etetni (főleg hogy akik ezt csinálják nekik is van 2-3 kutyájuk, ők sem szeretik ha kaját adnak nekik, de ők mégis ezt csinálják) Tettünk fel tyúkhálót, benyúlnak. Tettünk fel fém rácsot, addig gebeszkednek hogy átnyúlnak rajta. Múltkor az újságos felállt a kerítésre hogy be tudjon nyúlni... Ráadásul nem is egy vékony kutya aki ki van éhezve mások kajájára, elég jó húsban van + foglalkozva is van vele. De mégis ilyen...
2011. ápr. 13. 00:30
 2/20 anonim ***** válasza:

Hülyeség ellen nehéz küzdeni...

Talán segíthet egy kutyasuli. Ételmegtagadás nem egyszerű gyakorlat, de talán még me tudja tanulni. Sajnos ezt akkor is javasolnám, ha nem etetnék a blökit jószándékú agyhalottak. Mostanában sok a mérgezéses eset.

Simogatás szerintem veszett ügy. Vizslaszerűek alapból barátságosak. Bár... lehet hogy egy suliban tudnak adni néhány tanácsot ez ügyben is...

2011. ápr. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ugyan én nem kertes házban lakom, de én is herótot kapok, amikor séta közben kaját akarnak adni a kutyámnak, meg a szomszédok állandóan a kilincsünkre akasztanak mindenféle kajamaradékokat meg csontokat... mintha nem lenne mit enni a kutyánknak. Már szóltunk, hogy köszi, de nem kérjük, és úgyis csak kidobjuk, de nem értenek a szép szóból -.-"

Valami sűrű futónövényt nem tudsz felfuttatni a kerítésre? Vagy valahogy "áthatolhatatlanná" tenni, pl. olyan nádtekerccsel, mondjuk az elég randa, de hirtelen megteszi. :)

2011. ápr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

sajnos ez nem egészséges a kutya szemszögéből hiszen édességet mint a babapiskóta nem szabad adni kutyáknak egyáltalán. nem tudhatod mit adnak neki van aki nem tudja de a kutya egy darab csokoládétól is meghalhat. + nem fog tisztelni úgy hiszen mástól is kap kaját, nem leszel igazi főnök, és nem is tudod kimérni rendesen a kutya adagját, az elhízott kutya az nem egészséges kutya.


Én a helyedben kiraknék egy táblát : "Aki megeteti a kutyámat annak levágom a kezét" vagy valami hasonlót.

2011. ápr. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nalunk sajnos ugyanez a helyzet :-( Az amugy hazorzonek tartott kutya mar ott tart, hogy pitizik mindenkinek, nyuszit, ha meglatja az "etelosztokat". Azok meg csak jonnek es szorjak be a keritesen. A mellettunk elo idos holgy leguggolt es addig feszegette a drotkerites aljat, mig be nem fert a labas, amiben a kajat hozta. Azt a labast kidobtam, masnap uj volt beteve. Ezt eljatszottuk kb. negyszer... Aztan egy masik a kapunal a kore szort egy egesz hadsereg csontot. A KAPU ELE A KORE! Volt olyan arra jaro, aki kozolte, hogy (az amugy orokolt kutyanak) rendszeresen foz kulon, es hordja oda. Es hogy en miert nem engedem, mert az elozo lakoval semmi gond nem volt. Multkor mar erosen felemeltem a hangom es zengett az utca szombat reggel 7-kor, de meg igy sem ertik meg, mert nem masok, mint sotet parasztok! Es mikor megkerdezem, hogy maganak nincs kutyaja, hogy azt etesse, akkor jon a valasz, hogy de igen, van, de ez olyan aranyos! Hat komolyan szajon fogok mostmar vagni valakit...
2011. ápr. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
...amugy en mar arra is gondoltam, hogy azt irom ki, hogy "Ha etethetneked van, menj allatkertbe te paraszt!"
2011. ápr. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen táblák csak arra jók, hogy kiröhöjenek :(
2011. ápr. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Mint ha csak magamat olvasnám, azzal a különbséggel, hogy nálunk a macskákat etetik. Mivel a bácsi, aki önkéntes alapon eteti a cicákat, már 70 körül jár, ezért eltoleráljuk neki, de néha azért néha már nagyon idegesítő is tud lenni.
2011. ápr. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ugy latszik, ez egy nagyon altalanos es szomoru teny :-( Foleg amiatt is, mert ez egy kisebb telepules, es szinte mindenkinek van kutyaja. Annak is, aki a masikehoz jar at etetni :-(
2011. ápr. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 hell-ikon ***** válasza:

Ez sajnos nálam is egy újkeletű probléma... mióta szomszéd múlt ősszel elajándékozta a schnauzerjét, azóta a szomszéd(ok) az én kutyámnak hordják a maradékot (csont, pörkölt ilyesmi).


A schnazinak még jó is volt, mert a gazdája nem foglalkozott vele egyáltalán, nem is itt lakik, 2-3 naponta ha megjelent, hogy a kutyájának enni adjon.


De az én kutyám mindennap rendesen kap enni, télen naponta kétszer is. A dolog nálunk odáig fajult, hogy a kutya azt a területet ahova enni kap(ott -nem vagyok biztos, hogy múlt időben írhatok róla) ezerszer jobban védte, mint eddig bármikor és roppant agresszíven lépett fel bárkivel szemben, ha elment ott a kerítés előtt, lehet(ett) az egyszeri ember v. éppen a kutyáját sétáltató gazdi.


Múlt héten elcsíptem az asszonyt aki rendszeresen hordta/hordja neki a kaját és beszéltem vele, egyelőre nem tudom biztosra mekkora eredménnyel. De pár napja a kutya nyugodtabban viselkedik valamelyest a kerítésnél.


4 (lassan 5) éves német juhász.

2011. ápr. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!