Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Frontline-t használok a...

Frontline-t használok a kutyáimnál, így is találtam egy kullancsot rajta (nem benne). Most kissé levert, nem nagyon eszik, lehet ez babézia?

Figyelt kérdés
Ma reggel vettem észre. Néha játszik, néha eszik, de olyan levert is néha, és mintha lázas is lenne. Várom az állatorvost. Tegnapelőtt egy kullancs volt rajta, mászott a szőrén. Volt már valakinek babéziás a kutyája? Mire számítsak? Hogy kezelik?
2011. ápr. 13. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Babéziát csak akkor kaphat el, ha szívta is a vérét. Ami csak rajta volt, az nem fertőzhette meg, de lehet, hogy már korábban volt benne másik.

A babézia egy parazita, ami a vörös vérsejteket támadja, jellegzetes tünete, hogy a vizelet barnássá válik. Ha idejében elcsípik, akkor 1-2 nap alatt kikezelhető, és semmi nyoma nem marad. Szerintem biztosra csak vérvétellel állapítható meg.


Egy ismerősöm kutyája az elmúlt két évben 2x is volt babéziás, ha jól tudom infúzióval kezelték.

Egyébként én azt szoktam csinálni, ha a kutyámban kullancsot találok, hogy minden séta alkalmával, miután pisilt a kutyám, megtörlöm egy fehér zsepivel, azon rögtön látni, ha a vizelete sötétebb.


Drukkolok a kutyusodnak, biztos nem lesz komoly baja4 :)

2011. ápr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom is volt babéziás! Észre fogod venni ha az! Feltűnően kedvetlen, nem eszik még finomságot se, csak fekszik és véres a vizelete. Bár a véres vizelet már egy előre haladottabb stádium. Nagyon veszélyes betegség mert halálos is lehet, ám ha idejében kezelik hamar kigyógyul belőle! Az én kutyusom kb. 2 éve volt és akkor injekciót kapott amitől rendbe jött, nem kellett infúziózni.
2011. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Reggeltől nézem a vizeletét, normális. Játszik is velem, csak rövid ideig. Máskor órákig képes labdázni, most max 5 perc, utána csak bandukolva hozza.
2011. ápr. 13. 09:37
 4/9 Szekeres Juli ***** válasza:
A kullancs nem csak babéziát terjeszt! Én azonnal elvinném állatorvoshoz, vérvétel, ő már tudja a szükséges teszteket. Nem olcsó, de sürgős, mert korai szakaszban nagyságrendileg több a remény a gyógyulásra. Ráadásul a Lyme kór pl. tünetmentessé válhat idővel, azt hiszed, megúsztad... de nem! Drukkolok nektek, hogy minden vizsgálat negatív legyen!
2011. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tegnapelőtt kapott szurit, babézia... Legalábbis olyan tünetei voltak, de egyszer nem bírt felkelni, aztán játszott, így felváltva. Tegnap rosszul volt a szuritól (ezt mondta az orvos is), de ma már eszik, játszik rendesen, csak kicsit többet fekszik, mint általában. Szóval rendben vagyunk. Az elmúlt két napban nagyon ideges voltam.

Köszönöm!

2011. ápr. 15. 13:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Örülök! :) Jobbulást a kutyusnak!
2011. ápr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma már teljesen önmaga. :)
2011. ápr. 16. 21:22
 8/9 Szekeres Juli ***** válasza:
Azt írod: "egyszer nem bírt felkelni, aztán játszott, így felváltva". Ez lehet a Lyme kór tünete is, amit szintén kullancs terjeszt. Én csináltatnék egy tesztet. Néhány ezer forintért van már gyorsteszt is, csak egy csepp vér kell hozzá.
2011. ápr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam babéziás volt, 2 napig rosszul volt, aztán jobban. Már teljesen önmaga. Nem találomra adott neki az orvos injekciót. :)
2011. ápr. 21. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!