Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sampont válasszunk?

Milyen sampont válasszunk?

Figyelt kérdés

Van egy amerikai akita másfél éves kutyusunk.

Tudnátok segíteni hogy ennek a fajtának milyen sampont válasszunk?

És hogyan fésüljük hogy olyan szép selymes, puha legyen a szőre?

Köszi előre is !


2011. ápr. 13. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
nekem cicám van, de a fürdetés téma nálunk is kérdés volt. Igenis kell fürdetni a cicákat is! :) Én babasampont használok, abból is a könnymenteset, ami tényleg babáknak való. :) Nagyon finom illata lesz tőle! ha pedig igazi puha szőrt szeretnél, tegyél rá egy kis balzsamot/hajvégápolót. persze nagyon jól mosd ki a szőréből, ettől hihetetlenül puha és selymes lesz!
2011. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az akitát nem feltétlenül kéne fürdetni...
2011. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kutyasampon, kutyakefe...? (Nyilván a szőrtípusának megfelelő...)
2011. ápr. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezért is írtam le a fajtát, mert a szőrzetének megfelelőt keresek.

Nem hallottam még arról, hogy embernek készített sampont használna valaki is de köszi a tippet ! :)

ÉS esetleg ha valaki tudna ennek a fajtának, szőrzet típusnak sampont az írjon.

2011. ápr. 14. 10:25
 5/7 anonim ***** válasza:
A Biogance sampon nálunk bevált. A Héry termékek is nagyon jók:-)
2011. ápr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ninna ♥ ***** válasza:
Hát így külön fajtára nem nagyon láttam még sampont (bár gondolom már úgyis léteznek) de szőrhosszra, szőrminőségre nagyjából kidolgozva már több ilyen sampon is van, bár szerintem inkább valami jó minőségű általános kutyasampont kéne választanod. A Héry termékek nagyon jók, azokat nyugodt szívvel tudom ajánlani, én is azt használom. A jó szőrminőséget először is örökölni kell, ez örökletes. De ha nincs ilyen hajlam, azért akkor is lehet mit tenni. Vannak különféle szőrkondícionáló vitaminok, azokat is lehet adni neki, vagy lehet pl. olivaolajat adni a kutyának a kajájára, az tuti hogy sokkal szebbé teszi neki, fényesebbé. A jól bevált főtt tojást is lehet alkalmazni, nagyon hatásos az is, édesanyám kutyái jó tápon nevelkednek, és mellé minden héten 2x kapnak főtt tojást, gyönyörű szőrük van, pedig jó szőrminőségről nem nagyon tudok beszámolni.. keverékek, így nem is tudom az ősöket, és alapból amikor hozzájuk került, nem volt valami szép szőrük, édesanyám pedig gyönyörűt varázsolt belőle. Igazi selymes, puha, jó tapintású, fényes, és tiszta :)
2011. ápr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Embernek való sampont ne!!!!!!!!!

A szőre lehet, hogy ideig-óráig szép lesz, de a bőre kiszárad és allergiás lesz!

Szerintem orvossal, vagy állatgyógyszerésszel beszéld meg, hogy a te kutyádnak milyen való.

Mert nem a fajta a lényeg, hanem a jelenlegi szőrminőség, a bőre állapota és hogy milyen étrenden van.

Ezekhez kell kiegészítésül a sampon.

Viszont egy évben kettőnél többször nem ajánlatos fürdetni.

Az igazán szép és selymes szőr az egészséges, megfelelően jól táplált kutya sajátja, aki biztonságban és jól érzi magát.

2011. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!