Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor van kötelező kutyaoltás?

Mikor van kötelező kutyaoltás?

Figyelt kérdés
Mindenki külön megy el az állatorvoshoz, vagy van egy időpont a körzeti állatorvosnál, amikorra minden kutyás elmegy?
2011. ápr. 13. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincskötelező oltás,mindenki akkor megy amikor kell.

(hogy is lehetne, a kutyák különböző időpontban születnek, különböző időpontban kezdik kapni az oltásokat.)

2011. ápr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A "nagy' kutyáknak bizony van évente kötelező kutyaoltás. Nálunk éppen most, áprilisban, ki is vannak plakátolva a helyek. Ilyenkor a környékünk zeng a kutyavonítástól, ugatástól csaholástól. Sajnos nekem már nincs kit vinni, pedig éveken át 3 kutyit vittem, annyiszor fordultam, de meghaltak, elöregedtek. Új meg már nem kell.

Szóval figyeld a plakátokat, meg a helyi lap is írja, hogy Eboltás.

De ha tudud, ki az állatorvos a körzetben, őt is felhívhatod az infóért.

2011. ápr. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk márciusban volt a kötelező oltás. Rokonomék kutyáját kísértem ki akiknek hétvégi házban van kint kutya. Katasztrófa volt amit ott láttam. Mi a kutyát más időpontban visszük.
2011. ápr. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hell-ikon ***** válasza:
100%

Mifelénk a legtöbb városrészben megszüntették az összevezetéses oltást, mert senkinek nem jó.

Sem az állatorvosnak, sem a kutyáknak, sem a környéken lakóknak ahol végezték az oltásokat. 1-2 helyen még szokott lenni, az a helyi napilapban ált. 1 oldalas keretezett hirdetésben megszokott jelenni.


Én személy szerint jobban kedvelem a saját orvos által, előre fixált időpontban való oltást. Gyorsabb, kevesebb a stressz, és nem megy el rá a fél napom a sorban állásra.

2011. ápr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hell-ikon ***** válasza:
100%
ja, amit elfelejtettem, hogy itt ált. május elején szokták az ilyen összevezetéses oltásokat csinálni.
2011. ápr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát valóban barbár körülmények vannak: állnak sorban akár 10en is kutyával. Azok szagolgatják, ugatják egymást.Nem nagyon ügyelnek a steril eszközökre azoltók. De van lehetőség kérni, hogy külön díjért lemenjen házhoz az orvos,vagy rendelési időben őt is fel lehet keresni. Nálunk főleg kertségi kutyások jönnek össze, melyeknél nem családtagok, hanem házőrzők a kutyik, nem flancolnak velük a gazdák.De egy drága kedvencet én sem vinnék ilyen oltásra.
2011. ápr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat. Ismerősöm ajánlott egy kutyadokit, 3 kutya felett ingyen házhoz jön. Nekem van 2 meg 1 a szomszédnak. Ez lesz a legjobb megoldás :) És az oltás árában lehet eltérés dokik közt vagy mindenhol ugyan annyi?
2011. ápr. 14. 12:34
 8/9 anonim ***** válasza:
van eltérés,de egy környéken azért nem sok.de pl pesten kétszer annyi mint borsodban
2011. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tegnap oltattam veszettség ellen,3 ezer volt.

Az összevezetéses oltást nem nagyon szeretem,nem vinném oda a kutyát a sok antiszociális láncos kutya közé,akik egy évben egyszer kerülnek le a láncról.

2011. ápr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!