Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség kéne német doggal...

Segítség kéne német doggal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem,hogy lakásban nehéz tartani?Mert nekem van egy fiatal dogom és télen valószínűleg bent fogom tartani!Hogyan tudnám szobatisztaságra nevelni,mert valahogy nem akar összejönni a dolog!?

Egyáltalán lakásba való ő,mármint természetesen kiviszem majd sétálni,de az éjszakát mindenképpen bent töltené!?


2011. ápr. 14. 09:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Éjszakára beengedheted télen, rövid szőrü,fázna kint.. De teljesen mint szoba kutya, az nekem elképzelhetetlen egyrészt hatalmas méretű, mozgásigényű kutya. Estére rendben van, de nem egy életre lakásba zárva...
2011. ápr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hát nem is úgy gondoltam,de nagyon fázós,még most is fűtünk miatta és ígyis betakarva alszik
2011. ápr. 14. 09:37
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm aki lakásban tartja a dogját és köszöni jól van. Nem nagy a lakás, de a kutya se mozgolódik sokat miután elfoglalta a kanapéját :o) A mozgásigénye kellőképpen ki van elégítve - ami megjegyzendő közel sem akkora mint egy vizslé vagy egy terrieré.
2011. ápr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én ismerek lakásban lakó német dogot, kettőt is! Arra figyelj, hogy simán lecsóválja a kávét az ebédlőasztalról :)))


A szobatisztaság gondot részletezhetnéd kicsit. Mikor piszkít be? Hova?

2011. ápr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Bármikor bárhova,akár a szőnyegre vagy az előszobába!4Sőtt van olyan hogy 2 percenként pisil mondjuk háromszor,kakálni meg általában az előszobába szokott,mikor milyen kedve van,de a konyhában is előfordul!Bár sokszor kiviszem és akkor szinte mindig kint pisil vagy kakál,de előfordul hogy amint bejövünk fordul egyet és bepiszkít megint.....Lehet,hogy többször kéne kivinnem?
2011. ápr. 14. 09:44
 6/17 anonim ***** válasza:

És ha odakint végzi a dolgát, jutalmazod? Van valami előjele? Figyeld, általában evés után, játék után, ébredés után kell pisilniük. Ha köröz, szaglászik, akkor keresi a helyét. Na ilyenkor kell kivinni, és odakint úgy megdícsérni, mintha legalábbis nobel díjat nyert volna. Örömködés, nagy dícséret, jutalom.


Odabent meg ecetes vízzel szagtalaníts, hogy ne vezesse vissza a szaga. De ne nyomd bele az orrát, meg ilyesmi, attól csak félni fog, nem rakja össze. Dörmögve fapofával, nem jópofizva takaríts utána.


Hamar összeáll, hogy odakint jutalmat kap, odabent meg még egy mosoly sincs.

2011. ápr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Több dogom is van.Soha nem voltak lakásban(csak ha fürösztöm)egész télen kint egy nagy ólban,Kutya bajuk!!!!
2011. ápr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kan vagy szuka?

A leírtak alapján elég jelölésgyanús a dolog...

2011. ápr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lakásba való, az hogy elvan ott, hát persze..tud jobbat? nem.. ennyi erővel, mehet mellé még egy komondor is esetleg,vagy egy verseny agár.. ismerek olyat, aki panelba tartotta a komondorját, biztos díjazta a nyarakat ott...estére engedd be, de ne egy lakásba szenvedjen, egy ekkora kutya!
2011. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A6z baj h az emberek úgy ítélkeznek h gőzük sincs a tényekről. Elég rossz példa a versenyagár, mivel az nem csinál mást egész nap csak fekszik és lustizik. A mozgásigénye sem olyan durva, mivel nem tud folyamatosan pörögni. Az agarakat hetente 2-3szor kell lefuttatni úgy isten igazából, h akkor kiadják magukból a maximumot, a hét többi alkalmával csak bandukolnak. Ők nem border colliek.

Megjegyzem nekem borderem van lakásban, ezerszer mozgásigényesebb fajta mint egy dog. A doggal max annyi a probléma h nem lehet tőle elférni. De szenvedni nem fog, az tuti :o) Mondom h egy ismerősömnek van dogja lakásban és a kutya kiegyensúlyozott, jó kondiban van - nem hinném h bármi más mutatná, h hogy érzi magát.

2011. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!