Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örömpisi? Kinövik a kutyák?

Örömpisi? Kinövik a kutyák?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos kuytusom és néha örömpisizik egyes embereknek. Múltkor is meglátta barátomat és annyira örült hogy viszonzásképpen adott pár cseppet. :) Ezt kinövi vagy nem? Mit lehet tenni ellene?
2011. ápr. 14. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Tapasztalt kutyás vagyok,és úgygondolom ez nem "örömpisi"...A kutyád feszült.
2011. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Kinövi!! Nekem mikor kicsi volt a kuvaszom, mentem haza nyitottam a kaput, odarohant és annyira örült hogy összepisilte magát! De ez nagyon gyorsan el fog múlni, aztán majd felnőttesen örül neked...:) jön az ugrálás, nyalakodás ezekről kell majd leszoktatni szépen.
2011. ápr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha következetesek vagytok, akkor kinövi, ha nem tartjátok be a dolgokat, akkor nem. Amikor nagyon örül, ne érjetek hozzá, ne szóljatok hozzá, legjobb, ha még csak rá sem néztek! Ha már picit lenyugodott, akkor lehet simogatni, beszélni neki. Így "kinövi" és később már nem lesz erre szükség elvileg.
2011. ápr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyám 8 éves, és még mindig lepisil, mikor elengeden a láncról, hogy megyünk futni. Szóval én nem hinném, hogy ezt kinőné. Habár lehet az van benne, hogy míg láncon van próbál mindent visszatartani, hogy ne a helyére piszkítson, csak ha nagyon muszáj. De mindig mikor elengedném hátrafekszik és pisil össze vissza.
2011. ápr. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egy olyan kutya, amelyik emberek között nő fel, foglalkoznak vele, tanítják...és nem egy láncon nézeget a kert végében, az kinövi!! Normálisan üdvözöl, odaszalad, megsimogatom bekísér a házba ennyi...ez a kölykökre jellemző, ez a túlfűtöttség, meg az elhanyagolt kutyákra akik annyira örülnek, ha végre valaki hozzájuk ér..Tehát normális körülmények között, ez csak pár alkalom!
2011. ápr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tapasztalt kutyás vagyok,és úgygondolom ez nem "örömpisi"...A kutyád feszült."


Tapasztalt kutyás? Akkor miért nem tudod hogy a kutya örömében pisilja magát össze? Ijedtében csak akkor ha bántják vagy kimondottan megijesztik.A pisiléskori viselkedését is jól lehet látni.

2011. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Első: Szerinted egy kölyök, még mitől lenne feszült?? Normálisan van tartva...nem egy egész életébe, stresszben élő kutyáról beszélünk, akit vertek, meg ordibáltak vele. Na az a nem "öröm pisi"! Azt félelméből teszi..na de egy kölyök?? Mindenkinek örül, és teljesen normális ez a jelenség. De mint tapasztalt kutyás, te ezt biztosan tudod...
2011. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az ismerősöd amikor megérkezik egyből elkezdi babusgatni simogatni a kutyádat?! Ha igen ez azért van. Ha hadja a kutyát lenyugodni (addig viselkedjen úgy mintha nem is vette észre a kutyát) és csak utána megsimogatja akkor nem fog örömpisizni. Hidd el. Próbáld ki.
2011. ápr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A bernim is csinálta 1 éves koráig, nincs ezzel semmi gond.

Azért ez nem olyan rendszeres, hogy ebből ügyet kellene csinálni.


A láncon tartott kutya visszatarthatja a vizeletét, de ezzel nem dicsekednék 78%-os, hogy 2011-ben még mindig olyan primitív vagy, hogy láncon tartod az állatot.

2011. ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazán hasznosak, kipróbálom amit mondtatok! Első viszont veled nem értek egyet az én kutyám egyáltalán nem feszült, nagyon is kiegyensúlyozott boldog kiskutya.
2011. ápr. 14. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!