Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya utaztatásához segítség,...

Kutya utaztatásához segítség, használtatok gyógyszert? Bővebben lent

Figyelt kérdés

1 éves labi szuka kutyám van. 2 hónapos kora óta utazik, rendszeresen, heti többször. Viszem a munkahelyemre is, az kb. 15 perc míg odaérünk. Soha semmi baja nem volt, szépen elfeküdt hátul, sőt legtöbbször társa is volt,másik labi. Nem csak akkor ült autóba, ha állatorvoshoz mentünk. Hanem ha kutyástalira, úsztatni, labdázni,kirándulni. Szóval mindig jó dolog történt vele. Az állatorvost szereti, mindig rohan be az állatkórházba, szóval rossz élménye sem lehet, meg magától ugrik be az autóba, nem kell könyörögni.

Télen kevesebbet autóztunk, akkor nem mindig jött velem. 2 hónapja, azt kezdte el csinálni, hogy ha hátra berakjuk, neki áll nyálazni. Amint kiveszem, és előre ültetem a lábamhoz, megnyugszik, abba hagyja a nyálzást. Múltkor kiállításra mentünk, és akkor a hátsó ülésre fektettük. Ott is ugyanúgy nyálzott, sőt slejmszerűt hányt. Hátra ültem hozzá, megnyugodott, elaludt.

Most nem tudom, hogy mért csinája.

Esetleg nem bírja a kocsikázást, vagy ennyire hozzám nőtt, és nem képes egyedül utazni? Mer amint mellém jön, vagy mellé megyek, abbahagyja. Mondom, rossz élménye nincs, és egy 2 hónapja kezdte el csinálni. De ha vele vagyok nem nyálzik, jól van.

És az lenne a másik kérdésem, hogy adjak neki gyógyszert, ilyen utazásit, mert szombaton megyünk KV-ra és TSZ-re, Babatpusztára. Szerintem az kb. 1,5-2 óra út. Adjak neki gyógyszert, ilyen hosszabb utazásnál? Persze mellette fogok ülni, de szerintem kéne. Persze elmegyek az állatorvoshoz és megkérdezem, csak itt esetleg valakinek valami tapasztalat?

Köszi!


2011. ápr. 14. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen a kapcsolatotok? A kutya kamaszodik, én azt is bevenném a lehetőségek közül hogy csak így próbálja elérni, hogy az legyen amit ő akar. Hisz amint veled van, semmi baja.
2011. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez inkább valami kötődéssel kapcsolatos probléma. Szinte biztos h nem az autótól fél. Ráadásul azzal se segíted elő a helyzet megoldását, h rádicsérsz -> nyugtatgatod. Ennek lehetnek jelei az élet más területein is. Például az otthonhagyás milyen? Hogy viselkedik amikor egyedül van? Hogy viselkedik ha otthagyod másnál? Milyen több kutya között? Önálló vagy keresi a társaságodat?
2011. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon jó a kapcsolatunk, ragaszkodó típus. Szeret a közelünkben lenni, nagy a megfelelni akarás vágya. Labiról beszélünk, ők ilyenek. Önállónak mondanám, mert ha erdőben sétálunk, akkor sem a mellettem tolong, hanem szimatol, stb. Kutyákkal imád játszani, futni, együtt labdázni. Nem agresszív,bárkivel kijön. Behívható, minden ok, imád tanulni.

Viszont ha nyálzik, akkor muszáj mellé ülnöm, de nem kezdek el mellette jajveszékelni, meg babusgatni, ha nem csak oda ülök, nyugodtan és kész.

2011. ápr. 14. 12:13
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha én kerülnék ilyen helyzetbe akkor ignorálnám ezt a viselkedést. Ezzel h melléülsz csak azt tudod elérni, h - még ha volt is valami stresszhelyzet (írtad h régen egy másik kutyával utazott együtt - ő már nincs? nem lehet ez a változás okozta?) ami először kiváltotta - ezzel ki tudja tőled "zsarolni" a velefoglalkozást. Én ezt nem hagynám, nem foglalkoznék vele - legalább próbajelleggel 3-4 hétig. Mindent ugyanúgy csinálnék mint eddig. Ha ezzel csak így akarja kiprovokálni h mellette legyél akkor ezzel el kéne múlnia.
2011. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A barátnőm kutyusával szoktak utazni, de ő nem mindig hozza. És hiába volt ott, akkor is nyálzott. De lehet, hogy akkor tényleg nem bírja a gyomra.

De nem ajnározom, ha mellé ülök, vagy valami, nem kezdem el sajnálni, meg semmi. Meg alapból sem hisztis kutya.

2011. ápr. 14. 12:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem gondolnám, h a gyomrával van a baj, mivel azt írod h amint melléülsz egyből elmúlik.


(De ha téged ez megnyugtat akkor a gyomrával lehet a gond és vidd el orvoshoz. Ennyi.)

2011. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam, csak ezt gondolnám. De nem az, hanem ezek szerint miattam van. Pedig soha nem csinálta ezt, de hát akkor utazik mellettem, ha így jobb neki. Ha itthon hagyom, vagy másnál, akkor el van.
2011. ápr. 14. 12:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Én mindenképp kideríteném azért az okát. Nem megoldás h a kutya nem tud egyedül utazni, anélkül h valaki ülne mellette...nekem ez fura. Próbáld meg h nem foglalkozol vele és ezzel az egésszel egy ideig.
2011. ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt: [link]


Ártani nem árthat, és ha csak téged megnyugtat, akkor valószínűleg a kutya is megnyugszik.


Egyébként én is csak simán ignorálnám ezt a viselkedést.

2011. ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tényleg a Bach cseppekből az SOS készítmény hatásos lehet. :o) és milyen jó h van már tabletta formába!!
2011. ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!