Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle, Vizsla esetleg Border...

Beagle, Vizsla esetleg Border collie?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy kiskutyát..

könnyen kezelhető kutyust szeretnék, aki ügyesen szerepelne agilytin, vagy engedelmességi feladatokon. (Hobbi szinten)

Van két tesóm.. 6 és 12 évesek..

A kutyus jól le lenne mozgatva.. sokat játszanék vele.. nagy a kert..és 2 naponta elvinném sétálni.. hétvégenként kirándulnánk..

Melyik fajtát ajánlod? Vagy esetleg más fajtát is tudsz mondani?

A lényeg:könnyen kezelhető legyen.

Köszönöm!:)


2011. ápr. 15. 10:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Egyik sem túlságosan könnyen kezelhető, de nem is a legnehezebb kutyák. Border semmiképpen, az elsőre nagyon nagy falat lenne, inkább egy bohókás szertelen vizsla, vagy egy makacs beagle.


Esetleg ezeknek a keveréke menhelyről.


Tipikusan könnyen kezelhető, és hobbi szinten sportban is jó kutya a golden, a labrado és az uszkár.

2011. ápr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont a border collie a megfelelő! Kiváló sport kutya, könnyen tanul és könnyen kezelhető irányítható! Egyedül a nagy mozgásigényére kell figyelni, ha ezt megkapja akkor teljesen rendben van.
2011. ápr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
10%

Nincs igazad, második. Kérdezz csak rá bármelyik kutyához értő szakembernél. A border csak nagyon kevés embernek való, nekik is nagy tapasztalat kell hozzá.


Én is a labradort ajánlanám, kérdező.

2011. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
48%
Én is a másodikkal értek egyet! Beaglet semmiképp, nagyon butuska kutyák, aranyosak, de egyáltalán nem az a könnyen kezelhető fajta!
2011. ápr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Hát én nem úgy tapasztaltam, olyan bonyolult lenne a tartása...de hát persze ez ember függő is.
2011. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
Én a vizslát ajánlom tíz évig volt hű társam.Imádott futni,nagyon emberbarát és nagyon okos fajta.
2011. ápr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Huhh..nagyon megoszlanak a vélemények..

Akkor Beagle nem.. Border collie.. hát..én is hallottam,hogy nem mindenkinek való:S


Most a Vizslán és a Labradoron gondolkozok..:) Elég nehéz döntés..:D

2011. ápr. 15. 11:05
 8/33 anonim ***** válasza:

Ha a három közül kell választani, akkor a vizsla.

De ha javasolhatok mást, akkor én az uszkárra szavazok:) Nagyon könnyen, jól nevelhető, és sportolásra is alkalmas. Egy közép uszkár tökéletes lenne nektek, de természetesen ő csak benti tartásra alkalmas.

2011. ápr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
75%
border-t szerintem ne. vizsla, beagle az jó választás. nekem beagle keverékem van. nagyon okos, hűséges, játékos és értelmes kutyus. könnyen tanítható :))
2011. ápr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Régebben volt egy Labrador keverékünk..

hát ő agresszív volt..többször utánam is kapott..:S

Szerintem az azért lehetett mert a szülei testvérek voltak..

:S

Ismerőstől hoztuk..csakhogy ő erről elfejtett szólni:S

2011. ápr. 15. 11:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!