Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A schnauzer mennyire nehezen...

A schnauzer mennyire nehezen kezelhető fajta?

Figyelt kérdés
Könnyen tanítható? Vagy inkább makacs?
2011. ápr. 15. 13:45
 1/10 zuzuki ***** válasza:
34%
A Schnauzer egyáltalán nem egy makacs állat.Arra viszont figyelni kell,hogy nehogy ő vigye a pórázt(ha érted mire gondolok).Fegyelmezett,remek házőrző és nagyon engedelmes... A gyerekeket imádja és védi.Viszont arra fel kell készülni,hogy egy meccset le kell vele játszani,hogy elfogadja,Te vagy a "házi gizda".Nem rugdosás(aki ilyet csinál egy kutyával,azt helyben lőném agyon),vagy ütlegelésre gondolok... A nyakánál megragadod,még viszonylag fiatal korában és leszorítod.Ennyi!"Szobanövény" lesz még a legmakacsabb kutyából is.A kérdésre visszatérve... Jó fajta,ráadásul a "túltenyésztés" tüneteit sem produkálja(gerinc problémák,csigolyák elkorcsulása,stb,stb).Jó választás....
2011. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én 4-5 óriás schnauzer ismertem személyesen, barátaim kutyái voltak, róluk tudok csak nyilatkozni.

Közép és törpe változatról még ilyen tapasztalatom sincs :(


Nagyon szerettek játszani, tanulni, dolgozni, de rendszeresen le kellett velük tisztázni hoy ki az alfahím, sőt néha azt is, hogy ki tartozik még a falkához, és ki az, aki nem falkatag, de nem is ellenség.

Az egyik barátom elkövette azt a hibát, hogy miután eész jól kiképezte a kutyát, lazított a tempón... Kezdhette elölről. Akik sokat 'csicskáztatták' a kutyát felnőtt fejjel, évekkel a kutyasuli után is, azoknak nem volt semmi gondjuk. Szóval tudnak dolgozni, de kell melléjük egy kérlelhetetlen 'ragszolgahajcsár'.


Ha valakinek mások a tapasztalatai, én azt is elhiszem, de én tényleg így láttam.

2011. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért a három méret tulajdonságaiban is különbözik. Nekünk törpe volt és persze a három közül a legmakacsabb. :) Viszont elég okos fajta, külföldön hallottam mar óriás snaci rendőrkutyáról. Csak következetesen kell bánni velük.
2011. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ui:

Amelyik kutya 'elkanászodott' az se lett kezelhetetlen vadállat, írok néhány példát, hogy miket csinált:


Elfogadta a kaját a család bármelyik tagjától, sőt a nayitól elkezdett koldulni.


'Fekszik!' parancsot nem teljesítette rendesen, inkább csak laposan ült.


'Ül!' parancsnál leült, de ha fél percig nem kapott más parancsot, akkor elkezdett fészkelődni, felállt visszaült, emelgette a seggét.


Behíváskor előfordult, hogy első szóra nem jött, csak jelezte, hogy hallotta a parancsot, de még fut egy kicsit a többiekkel.


Elkezdte ugatni a postást, barátom kiment, rászólt hogy 'Csendet!' és elkezdett beszélgetni a postással, a kutya rövid idő múlva beleszólt a társalgásba, újra csendre kellett inteni.

2011. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zuzuki ***** válasza:
59%
Gyerekek mondok én még durvábbat.Dobi(nem egy ravasz kutya)kiszámítható,még akkor is,ha támad.Két évvel ezelőtt felhívott a barátom,hogy megveszett/begőzölt a dobija.Mondom semmi gond,megyek.Bezárták a kisszobába.Megérkeztem... Kérdezem mi a gond.Menjél be,"oszt"meglátod.Kutyákkal már dolgoztam,sőt,a dobit különösen csípem,de ami jött,arra még én sem voltam kész!;) Folyamatos harapás,ráadásul próbált az ajtóhoz szorítani.Vicsorgott,harapott,begőzölt tényleg a kutyus.Egy akkora ököl csapással válaszoltam,mint a Rocky,de ez sem volt elég(általában ilyenkor megrémülnek a kutyuk).Komolyan az életéért küzdött,pedig oka nem volt rá... Fogtam magam és a szó szoros értelmében "lebírkoztam".Ráadtam a pórázt és húztam... Folyamatosan nyugtattam... Elkezdett behódoló magatartást tanusítani.Figyeltem,mert annyira tág volt a pupillája,mint Steiner Kristófnak bulizás közben.... Jött is a gond... Rám támadt keményen.Folyt a nyála vicsorgott,harapott... Bumm..ismét ütés!Nem segített.Véreztem már mint a huzat.Mondom ennek nem lesz jó vége.Bal kéz mutat/mozog,jobb kéz nagyon,de nagyon keményen megragadtam a nyakát... sikerült leszorítanom.Folyamatosan kellett tartanom,mert tényleg begőzölt a kutyi.Altatás lett a vége...Csak azt szeretném ezzel mondani,hogy néha az őrület elkapja a kutyákat is,de nem kell ezért azt mondani,hogy ez a fajta ilyen.Néha,hála Isten nagyon ritkán ők is megőrülnek.Ettől függetlenül,a dobi az egyik legjobb kedvenc.Szuper kutya....
2011. ápr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 16:07

Tudod, birkózás és öklözés helyett orvoshoz kellett volna vinni azt a kutyát.A gazdájának, nem egy idegennek.

2011. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zuzuki ***** válasza:
A gond az volt,hogy tényleg elmentek neki otthonról.Te azt hiszed támogatnám azt,hogy öljünk meg egy kutyit ok nélkül?Szerintem nem csípnek úgy kutyát,ahogy én csípem őket.... Kijött az állatorvos,de folyamatosan fognom kellett a kutyát,mert habzó szájjal támadt volna mindenre és mindenkire.A "mák" az,hogy ott voltam és így nem bántotta a két kisgyereket.Hidd el,soha nem folyamodnék ilyen módszerhez,ha nem indokolt a dolog.
2011. ápr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek is ok nélkül kezdett a kutya a gazdákra támadni. Mindig komolyabban. Elaltatták, boncolták. Agydaganat volt, ami embertelen fájdalmat okozott.
2011. ápr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Schnauzer természetnél szamit a szin es a meret.


Orias:

"Az Óriás Schnauzer merészsége nyugalommal és megbízhatósággal párosul, jóindulatú, a gazdához feltétlen hűséges.Nagyon fejlettek az érzékszervei, intelligenciája. Könnyen kiképezhető,erős, kitartó és gyors. Az időjárás viszontagságaival és a betegségekkel szembeni ellenálló képessége teszi az Óriás Schnauzert egy bátor és kitartó szolgálati és munkakutyává. "


kozep:

"Bátor vérmérsékletű, mely higgadtsággal, jóindulatú természete játékossággal és éberséggel párosul, ugatóssá válás nélkül. Féktelen erő szorult egy kis testbe, csordultig van büszkeséggel. Idegenekkel szemben nem köt azonnal barátságot kissé bizalmatlan."


torpe:

"a viselkedése megegyezik a közép schnauzerével, de temperamentuma kifejezetten törpe kutya benyomását kelti.

Jellemző tulajdonságai: okosság, rettenthetetlenség, kitartás és éberség. Ezek teszik a törpe schnauzert kellemes családi kutyává, örző és kísérő kutyává, a kis lakásokban is probléma mentesen tarthatóvá."


Szinekben pedig a feketék hajlamosabbak az agresszivitasra, a feherek meg a betegsegekre.



Nekel egy so-bors torpem van, alom kutya, soha semmi komoly problemam nem volt vele. Jatekidoben jatszik, de ha kell egesz nap elszundikal. Semmi kart nem okozott, hihetetlen sebesseggel tanulta a vezenyszavakat, mindenkivel baratsagos legyen az ember, kutya, macska vagy goreny soha a legkisebb agresszio vagy dominancia jelet nem mutatta. Nagyon jo az idegrendszere, es egeszseges szep kutya. Szuper tenyesztotol valo.

2011. ápr. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Utolsó válaszoló! Ha megkérdezhetem:) Kitőlo vásároltad a kutyust?

2011. ápr. 16. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!