Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám KŐ mániás! Hogy...

A kutyám KŐ mániás! Hogy szoktathatnám le? (többi lent)

Figyelt kérdés
A kutyám kicsi korától kezdve imádta a labdákat.Az apportírozást nem is kellett neki tanítani,mert ment magától!Azonban kb 1 éve,szó szerint kavicsmániás lett.Az első dolga az ha leviszem,hogy keres vagy kicsi,vagy nagy követ,és azt hűségesen cipeli magával.Be is hurcolja a lakásba(ami azt jelenti,hogy naponta 5-6 követ dobog ki),és azzal játszik,gurigatja stb.Persze mindig elveszem tőle,és tudja,hogy nem szabad-de mégis olyan lázba tudja hozni egy kő,hogy simán elmehetne egy építkezésre dolgozni:)!Hogy szoktassam le?Hiába viszek már ki labdát,egyszerűen az már nem érdekli,csak a kő kő kő!Nem beszélve arról,hogy rettentően féltem a fogait is!!!Minden tanácsot szivesen meghallgatok!!!Köszönöm.
2011. ápr. 15. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez kölyökként volt gond, de szerintem ezt csak szigorú tiltással tudod lenevelni. Fogának tényleg nem használ...mikor felveszi a követ, rögtön vedd el tőle és szidd le, adj neki egy labdát és ha azzal játszik dicsérd meg...vagy egy botot, lényeg az hogy a kövekröl akadjon le..
2011. ápr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet,hogy ezt már próbáltam.Ezért nem tudok egyszerűen új dolgot kitalálni,amivel elterelhetném a figyelmét
2011. ápr. 15. 14:20
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem ne tiltsd tőle. Egyik ismerősünk kutyája is kőmániás, kiássa a földből ugatások és morgások közepette, majd várja, hogy dobd el neki. Haláli édes. És már vagy 5-6 éves a kutyus, makk egészségesek a fogai is. Én örülnék neki, hogy így elfoglalja magát egyedül is, és nem a bútorokat rágja szét, vagy a cipőket...

Nekem egyébként a macskám kőmániás. A sóderdombról szoktam nagyobb köveket kiválogatni, aztán dobom neki jó messzire. Aztán ha otthagyom, akkor kocog utánam, hogy dobjak még... :)

2011. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
barátnőm kutyája is ezt csinálta csak azt nem vették észre, hogy egy két követ le is nyelt...(több év alatt mert kölyökkorától ezt csinálta)7 éves korában hirtelen rosszul lett bevitték a dokihoz aki fél kg követ szedett ki a gyomrából és a gyomor egy részét ami elhalt... szerintem erről nagyon gyorsan szoktasd le!!!
2011. ápr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kövek igen veszélyesek is tudnak lenni, ha pl. véletlen lenyeli.

Semmi képpen nem tanácsos hagyni, hogy kövezzen. És a fogai zománcát is leveri, ill. lekoptatja, letöri. Utána jönnek a fogproblémák, műtétek.

Nálunk a rendelőbe egyszer egy vizslából gesztenyét opráltunk ki ( gesztenye mániás volt ), és egyszer egy pincsiből egy játék malac orrát. De volt olyan kutya is amelyikben kő volt, csak a fajtájára nem emlékszek.


Esetleg vidd szájkosárba sétálni, és ha játszani akarsz vele, addig leveszed. Ha fel szedi a követ játék közben, akkor tedd rá a kosarat miközben leszídod.

Lehet párszor el kell ezt vele játszani hogy összekösse a dolgokat.

2011. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ebben a részben pont egy hasonló esetről van szó.


Nagy tubus jó mentolos fogkrém kell hozzá, és amint meglátod hogy a szájába veszi a követ, ki kell a fogkrémmmel "pucolni" (majd a filmben látod mire gondolok:). Az a lényeg hogy egy életre megundorodjon a kövektől.

2011. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tesómnak is volt egy kutyája, akit azért kellett elaltatni, mert annak idején még nem volt fejlett a kutyafogászat, és annyira szétkoptatta a szemfogait, hogy folyamatosan gyulladásban volt az ínye, a foggyökerek, és enni sem tudott már a végén.


Nekem is van ilyen gondom a kutyámmal, nem vagyok egy agyon büntetős típus, de a kövezésért kiverem a cirkuszt minden alkalommal.

Ezt bizony csak kőkemény tiltással tudod megoldani, másképp nem fog menni.

2011. ápr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!