Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaovi! Mit, hogyan, mi lesz?

Kutyaovi! Mit, hogyan, mi lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnap viszem először a kutyámat kutyaoviba. Nem tudom, hogy ez milyen mert még nem voltam vele.

Lenne 1-2 kérdésem:


- Ha fúj a szél és eléggé fázós akkor adhatok rá egy vékonyabb ruhát?(sima, egyszínű barna)

- Nem igazán szereti a nyakörvet, én is inkább hamot használok. Na most azt lehet, hogy ameddig odaérünk hám van rajta és csak utána adom rá a nyakörvet?

- Mit kell csinálni amikor megérkeztünk? Pl.:kiszállunk az autóból és utána?

- Nagyon fél más kutyáktól (rossz élmény) és tartok tőle, hogy nyüszítve el akar majd rohanni...nem fognak kinevetni?

- Egy ilyen foglalkozáson mit csinálunk?

- A kötelező oltásai megvannak, de az orvosunk azt mondta, hogy a veszettség ellenit majd csak 4 hét után adja be neki, ebből már 2 eltelt. Így is vihetem?

- Mehet egyszerre 2 személy úgy, hogy csak az egyik foglalkozik a kutyával és addig a másik meg ül?


Egyenlőre ezek jutottak így hirtelen az eszembe.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 15. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezekre a kérdésekre csak részben tudok válaszolni, mert még nem jártam kutyaoviba, csak kutyasuliba a kutyáimmal :) De a kimaradt dolgokat gondolom majd a többiek megírják...


2. Miért ne lehetne? Simán átcseréled majd nyakörvre. Amúgy hám is maradhat akár rajta, de a nyakörvnek jobban örülnek.


3. Kiszálltok a kocsiból, kiszeditek a kutyát, és bementek. Megmondjátok, hogy a kutyaovis foglalkozásra jöttetek, és valószínüleg útba fognak igazítani, hogy merre lesz a foglalkozás.


4. Nem, nyugi nem fognak kinevetni. Pont azért van a kutyaovi hogy az ilyen problémákat még kiskorban orvosolják, gondolom az oktató fog majd segíteni ebben.


7. Igen, tudtommal lehet menni többen is, a kutyasulis foglalkozásokon is egy csomóan szoktak lenni a szülők, ismerősök :)

2011. ápr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

1. Semmi szükség nincs a ruhára, így teszed tönkre a kutyád védekező és ellenálló képességét. Ő egy kutya, semmi szüksége nincs kicsi szélben ruhára.. akkor már jobban érthető, ha télen, a fagyos, jéghideg időben adsz rá ruhát, a lakásból-kertbe,utcára ingázáskor, azt megértem, de ezt nem.

2. A kutyaoviban nem számít, mi van a kutyádon, nyakörv vagy hám. Ha te a kutyádat hámmal jobban tudod irányítani, akkor azt viszel és kész. Fölösleges a nyakörvet még pluszba is. Én pl. nyakörvet használok, de az alap és középfokon ahol végeztem, csomó kutyusnak ott is hámja volt, és senki nem szólt. Az már más kérdés, hogy a gazdik váltottak vissza nyakörvre, mert jobban tudták azzal irányítani a kutyád, de alapvetően senkit sem érdekelt.

3. Kiszálltok az autóból, esetleg igény szerint megitatod a kutyust, és szépen elindultok befelé a kutyaiskolába. Ott megkérdezel egy szimpatikus oktatót, vagy valakit, hogy tudja-e, hogy hol lesz a kutyaovi. Ha szerencséd van, és egy oktatóval találkoztál, akkor még talán pár tanácsot is tud adni, stb, de ha csak egy sima kutyaiskolással, az is meg fogja neked tudni mondani, hogy hol zajlik a foglalkozás, stb. Amikor már tudod, szépen odamész arra a helyre, köszönsz a foglalkozásvezetőnek, és a társainak, és megkérdezed, mi a teendő. Valószínűleg el kell majd engedni a kutyust, de mindig tájékoztatni fognak.

4. Ilyen még csak fel se merüljön benned. Ez egy kutyaiskola, itt elsősorban a kutyád helyes nevelésében és a problémák megoldásában nyújtanak segítséget. Miért nevetnének ki téged és a kutyádat? A kutyádnak valami problémája van, semmi vicces dolog nincs benne. Esetleg a gazdik picit kacarásznak majd rajta, hogy milyen kis cuki ahogy fél, de az ilyen sem rosszindulatú és nem kell megsértődni, csak kedvességből mondják.

5. Hát általában inkább tanácsokat kapsz a megfelelő nevelésről, a szocializációról, a fontosabb teendőkről, stb. Ha van kérdésed, problémád, akkor felteheted nekik, szívesen válaszolnak rá, és segítenek. Aztán alapvető dolgokat fogtok tanulni, a gyere ide, behívás biztosan lesz, és szerintem egy pici ültetést, vagy szemkontaktust is fogtok majd gyakorolni.

6. A kutyusnak minimum 2 kombinálttal kell már rendelkeznie, a többi nem olyan fontos. Az oltási könyvét vidd magaddal, és mutasd fel, mert kérni fogják!

7. Természetesen. A kutyaiskolában is többen szokták tanítani a kutyust, ahol nagyobb a család, vagy többen foglalkoznak velük. Nem egyszer volt nálunk, hogy a barátom a többi férfi oktatóval és "apukával" sörözött, dumált, hülyült, ameddig mi az "anyucik" okítottuk a kutyusokat. : )

2011. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mielőtt belépsz az iskola területére vécéztesd meg a kutyust. Legyen nálad zacskkó, ha produkál valamit. De minden ugy szokott lenni, ahogy az előttem válaszoló leirta. melyik iskolába mentek?
2011. ápr. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Na hát megvolt az első alkalom. Egész jól sikerült, bár lett rajta egy kis horzsolás. Szerencsére velem külön (is) foglalkozott az egyik oktató, hogy jobban feloldódjon a kutyus. A végén már ő mutatta meg az egyik feladatot is.:)

A Gödöllőibe mentünk, és 100%ig meg vagyunk elégedve vele!:)


Köszönöm a hasznos és kielégítő válaszokta.

2011. ápr. 16. 12:12
 5/5 anonim ***** válasza:

A Gödöllői szuper választás:) Nagyon jók az oktatók.

Alapfokon is láttam már kutyát kabátban, tehát nem lehet nagy baj, de néhány kutya lerángatja a másikról játék közben.

Hámot viszont ne használj. Gondolom ezt elmondták oviban is. Itt mindenki nyakörvet használ, bár oviban még talán megengedett a hám is.

Egyébként senki nem nevet ki, csak segítenek megoldani a problémáidat. Nekem is sokat segítettek, ismerősöknek is.

Nem tudom, ma mit csináltatok, de vannak olyan napok, amikor akadályokon gyakroltok, van, amikor ült, feksziket, lábnál követést, és a behívást mindig, nagyon sokat. Ez a legfontosabb.

Az oltási könyvet egyszer kell vinni, beiratkozásnál, és a lényeg, hogy ne legyél elmaradva semmilyen oltással.

Egyébként sokan szoktak családostul ülni, de az oktatók nem nagyon hagyják, hogy a család többi tagja csak üljön, nekik is szaladgálni kell:D

2011. ápr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!