Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweiler megugatja azokat,...

A rottweiler megugatja azokat, akik elmennek az kert előtt?

Figyelt kérdés
Sok rotit láttam,akik megengedik azt, hogy az idegenek megsimogassák a kerítésen át.De viszont olyanokat is, akik kidöntik a kerítést ha valaki közeledik a kapuhoz.Most a rottweiler megugatja az embereket vagy csak megfigyeli őket??
2011. ápr. 16. 13:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
nevelés kérdése...
2011. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 gfero ***** válasza:
100%
hát ez nagyon egyedfüggő és nem csak a rottinál hanem az összes kutyánál.de az se épp eszű aki benyúl egy idegen rottihoz hogy megsimogassa.
2011. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Nyilván ez csak általánosítás, de én úgy tapasztaltam -legyen szó bármilyen fajtáról- hogy amíg az illető a kerítésen kívül van, addig a legtöbb kutya ugat, hiszen védi a területét, de amikor bemennek, akkor megváltozik a helyzet.

Én sajnos vagyok olyan bitang, hogy gyakran barátkozok a kerítés túloldalán lévő kutyákkal:) Óvatosan odaengedem a kezem, és ők megszaglásszák. Simogatni nem szoktam őket, mert a legtöbb gazdi szerintem már ezért is jól letolna.


A volt páromnak is rotija volt, ő nem ugatta meg az idegeneket, csak morgott. De ismerek egy másik rotit itt nálunk a környéken, na az ő kerítésüktől minimum fél méterre közlekedek.

2011. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, értsétek már meg,hogy nem a fajtától függ, hogy megugatja-e az embereket vagy, hogy megharapja az idegeneket! A kérdésedben egyértelműen látszik, hogy tanítás kérdése az egész. Van amelyik kidönti a kerítést ha idegent lát és van amelyikhez akár be lehet dugni a kezed. De nincs olyan, hogy ez a fajta vagy az ilyen meg olyan.
2011. ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Egy csivava meg meg akarta fojtani a német juhász kutyámat. Akkor most a csivavák agresszívek?

Értsétek már meg, hogy fajtától függetlenül minden kutya más! -.-"

2011. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 50%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:20


Na nehogy azt mond nekem, hogy ugyanannyi a valószínűsége annak, hogy egy labrador megharap, mint az őrző-védő fajták valamelyikének!

Éppen azért tenyésztették ki a rengeteg fajtát, mert nem ugyanazon okokból tartunk kutyát. Van aki házőrzésre, van aki vadászatra, van aki kimondottan családi kutyának stb. választ ebet.

A házőrzőknek a legfőbb tulajdonságuk az idegenekkel szembeni bizalmatlanság. A vér nem válik vízzé!

2011. ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Jav.: mondd
2011. ápr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem fajta-, hanem egyedfüggő a kérdés. Némelyik roti így csinálja, némelyik úgy, de az biztos, hogy végső soron meg fogja védeni a házat :D

Bár elég sok borzasztóan bújós szukát láttma, akikből nem nézem ki a vérmes házőrzést sem... De a kanok általában elég tökösek a feladathoz :)

2011. ápr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem bunkózást kértem, hanem normális válaszokat.
2011. ápr. 16. 17:16
 10/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:00


Hogy a kérdésedre válaszoljak, IGEN! A labrador az öt legharapósabb fajta közé tartozik. Amugy ezt sem értem. Miért tartja mindenki a labrador a világ legjobb kutyájának? Mindenki a labradorral példálozik ha jó kutyáról van szó, ha pedig rosszról akkor rottweiler, pitbull stb. Láttam én már ugyanolyan idegbeteg labradort amelyik ugrál a kerítésnek és ugat mint az állat.

2011. ápr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!