Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ha a kutyám...

Szerintetek ha a kutyám nyitott szájpadlású akkor a kölykei is azok lesznek?

Figyelt kérdés

Van egy angol bulldog kutyám sajnos nyitott szájpadlással született de már 3éves szépen kifejlödött az állatorvos szerint nem kell tartanom attól hogy bármi baja lenne töle.


És ha én szeretném fedeztetni akkor lehetséges hogy a kölykei is nyitott szájpadlással születnek majd?


2011. ápr. 16. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
hát.. 25%
2011. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a nyitott szájpadlás genetikalag öröklődik, szigorú tenyésztésből kizáró tényező.

Gondolom a kötelező szűresei sincsenek meg a kityának, mert tenyészszemlét tuti nem kaphatott.

Ne szaporítsd.

2011. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a második válaszolonak: én ezt a kutyát ajándékba kaptam nem tudtam h mi baja pár nap után vettem neki észre... szóval nem tudom hogy milyen szemlét kapott vagy milyet nem...
2011. ápr. 16. 15:41
 4/7 anonim ***** válasza:

ne fedeztesd

ha kölyköt akarsz akkor hozz el egyet egy menhelyről sokkaljobbat teszel azzal ha jó életet biztosítasz egy kidobott kiskutyának mint hogyha szaporítod és talán még betegek is lesznek meg a fele lehet hogy az utcára kerül

:/

2011. ápr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod milyen papírjai vannak, ne szaporítsd. Így is túl sok a menhelyi/kidobott kutya, nem kell még több.
2011. ápr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tenyészszemlére felnőttkutyával mennek, aholmegállapítják, hogy tenyészthető-e.

De ezek szerint papírjai sincsenek a kutyádnak, tehát tenyészszemléje sem lehet.

Ne szaporítsd,örökíteni fogja a nyitott szájpadlást, ha nem a kölykeiben, akkor az unokáiban jöhet elő.

És ugyan a kutyádnak csak kis problémája van,lehet, hogy olyan kölykei születnek, akiket el kell altatni, mert neméletképesek,soha nem tudnak pl. enni a nyitott szájpadlás miatt. Vagy csak műtét után.

2011. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben akkor nem szaporitom. Köszönöm a gyors válaszokat További szép napot.
2011. ápr. 16. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!