Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vmelyik szomszéd megmérgezte...

Vmelyik szomszéd megmérgezte a kutyámat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hangos kutyi volt, ivarérett, ezért elég sokat vonyított este, de minket nem zavart egyáltalán, gondoltuk a szomszédokat se, mert 8 év alatt senki sem szólt, hogy esetleg nem tudna aludni tőle, vagy zavarja vmiben. Kis utcában lakunk, de elég sok mindenki nem bír minket.


Nagyon dühös vagyok, és nagyon szeretném megtudni, hogy ki volt az, mert az biztos, hogy itt nem élné nyugodtan a nyugdíjas éveit. (sajnos sok itt a begyöpösödött állatutáló mocsok) A legvédtelenebbet kell bántani? Nem az, hogy odajött volna és közli, hogy csináljak vmit a kutyával, mert őt zavarja... meg kell ölni.


Lehet valamit tenni? Legszivesebben kiraknék a kerítésre egy plakátot amin leoltom a büdös k***a anyjába.

Akármilyen ötlet jó lenne... átmenni és kérdezni valami olyat amivel lebukhatnának, vagy ilyesmi.:(

Köszi előre is!


2011. ápr. 17. 02:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Nem megoldás, mert lehet, hogy nem a szomszéd volt. Nekem akkor mérgezték meg a kutyimat, mielőtt betörtek a cigányok. Ilyenre is gondolj. Sajnálom nagyon a kiskutyádat.
2011. ápr. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Miböl gondolod, hogy mérgezés volt?
2011. ápr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Gondolom az allatorvos nem hazudik. Amugy meg hiaba van megnevelve, ha elottunk szaladgalnak a kiszokott tuzelo kutyak. A masik meg, hogy nem megmergezni kene, hanem szolni. Nem ertem ezt a vadaskodast es nem is kerek belole. Ciganyok nem lehettek mert erre nincs cigo.
2011. ápr. 17. 08:51
 4/30 anonim ***** válasza:
52%

Na igen , ha megnevelted volna a kutyád akkor nem ugatott volna egész este.Attól hogy téged nem zavar , lehet hogy másokat igen.Szomszédomat sem zavarja ha ugat a kutyája , engem meg felidegesít mikor hajnali 3 kor rákezd az ablakom alatt , de sikerült elérnem nála hogya rászólok abbahagyja(am már szóltam is a szomszédnak).

A mérgezéssel természetesen nem értek egyet , de utólag már úgysem tehetsz semmit.

2011. ápr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
A kutya megnevelése hogy ne ugasson, egyenlő azzal hogy bárkit beenged, mivel rászólsz azért amiért a dolgát végzi, őrzi a területét. Ezért vannak manapság, azok a "plüss kutyák" megyek az utcán lazán benyúlhatok megsimogatni, akárki bemehet egész házat ellophatja vele együtt, meg a gazdáját megtámadják, néz bambán mert azért is leszidták ha valaha rá mert ugatni valakire. Igy lehet totálisan elcseszni egy jó, őrkutyát. Nem az ugatásról kell leszoktatni, mivel a kutya feladata főleg éjjel, a gazda és a porta őrzése. Inkább amire viszont legelőször meg kell tanítani, az az étel megtagadása idegentől, nekem csak tőlem fogadják el egyedül, nincs ilyen gond.
2011. ápr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%

Pedig arról le kell szoktatni , hogy feleslegesen ugasson.Amint írta a kérdező vonyított a kutyája , az meg nem egyenlő az ugatással és nem is azért csinálta mert idegenek voltak a kapu előtt vagy ilyesmi.

Már a kutyám ugatásának hangerejéből , módjából tudom hogy mire ugat anélkül hogy kinéznék így tudom hogy mikor ugat feleslegesen , és ilyenkor igen is rá kell szólni.És egy őrkutyát nem az ugatás határoz meg , szomszéd keveréke is ugat de mikor bemegyek hozzájuk farkát behúzva szalad a gazdája mögé.

2011. ápr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jól mondod, egy őrkutyát tényleg nem csak az ugatás határoz meg...de amelyik kutya elszalad mikor bemész, az nem őrkutya! Nem keverendő. Az én kutyáim nem ugatnak feleslegesen, de ha bejön valaki azok nem szaladnak el. Ha én engedem be az illetőt, kellő távolságon belülről szemmel tartják de nem bántják, de ha valaki bemászik, azt leszerelik és addig a földön tartják ameddig kimegyek, és csak akkor eresztik ha azt mondom. Ez az őrkutya ismertető jegye...a feleslegesen csaholó kutya, az más kérdés persze, kinézel ha semmi akkor csendre inted.
2011. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
54%
Ha a szomszéd kutyája ugat ha kell, ha nem, akkor nem 8 év, nem 8 hónap, hanem 8 óra után jól állcsúcson kapom. Nem a kutyát.
2011. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
65%
GONOSZ GONOSZ EMBEREK!Azt kívánom a szomszédodnak,hogy ......le se írom mert túl durva lenne itt!
2011. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Nem értem miért a szomszédot kell védeni. Jó nagy állatvédők lehettek. Nem nagyon kezdte rá este 8 után 8 év alatt, csak most, hogy kiszabadul a szomszéd utcából egy kis nőstény aki épp tüzel, és nem tudott bebújni alul a kerítésünkön (mert ott szoktak egy lyukat ásni) és ezért így 'kommunikáltak'. Nyilván a kutyám nem ugatott ok nélkül egész nap mint egy őrült. A másik meg hogyha zavar a kutya szerintem alap hogy csakis a gazdáját támadom, és nem a szerencsétlen kutyát ölöm meg...
2011. ápr. 17. 18:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!