Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Majdnem megölik a kutyámat és...

Majdnem megölik a kutyámat és én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon mérges vagyok..:@

Tegnap elvittem sétálni a két kutyámat ( 2 Akita kan)

A nagy már 3 éves a kicsi most 5 hónapos..

egy erdős helyen sétáltunk..eddig még senkivel nem találkoztunk ezen a területen. Mindig megcsodáltuk a szép tájat.. az erdei állatokat...

tegnap azonban arra lettünk figyelmesek,hogy két hatalmas, őrült kutya rohan felénk..

Egy nagy keverék és egy roti...

Olyan gyorsan történt minden,hogy már csak azt vettem észre,hogy a roti nyakra megy Cody-nak (a kicsi akita) , a másik kutya csak morgott és ugatott a nagyra, Zeusz pedig próbálta leszedni a rotit a kicsiről.. (ő is nyakra ment) a roti rámászott Zeuszra, a keverék meg neki a kicsinek..próbáltam elkapni de a kverék belém kapott.. kb 5 perc múlva a támadás elejétől számitva szaladt a két gazda, alig tudták leszedni a kutyáimról a kutyáikat. A kicsit úgy megharapdálták,hogy egyik fülét összekellett varrni, nyakánál óriási seb van:( (azonnal vittem utána az állatkórházba) , Zeusznak nem lett különösebb baja..

de tudjátok,hogy az Akiták is harcias kutyák.. és Zeusz úgy elkapta a Roti nyakát,hogy nagyon:s nem vitték a gazdái dokihoz és meghalt reggelre a kutya..

És msot a roti gazdája felakar perelni,hogy az én kutyám emgölte az övét.

Én vagyok a hibás? Én pórázon sétáltattam a két kutyámat.. a másik kettő meg rohant utánunk felé. Kicsi Codykám életvezsélyben volt:S


2011. ápr. 17. 13:04
1 2 3
 1/25 xnorkax ***** válasza:
100%
Nem te vagy a hibás amiatt, hogy nem sétáltatta normálisan, felelőtlen volt és nem vitte állatorvoshoz a kutyáját... Ez nagyon durva, örülök, hogy a te kutyáidnak nem lett komolyabb baja. Persze a rotit én is sajnálom, szegény a hülye gazdái miatt halt meg.
2011. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Hát én olyat lekevernék annak a gazdának , hogy a kutya lenne a legkisebb baja....

Nem te vagy a hibás , a tieid pórázon voltak.Sőtt még azt is mondtahod hogy szájkosár is volt rajtuk , csak levetted mikor jött a 2 kutya.

2011. ápr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Háát szerintem nem te vagy.Ez milyen dolog már öcsém hogy akkor még beakar perelni.:OO
2011. ápr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy ők voltak ketten,te meg egyedül.Azt állítanak amit akarnak.Egymást igazolják.Hiába van igazad,megizzaszthatnak,ha nem vigyázol.
2011. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Pereljen ha akar, esélye nincs megnyerni. Eleve póráz kellett volna, és ügyelni a kutyájára. Továbbá orvoshoz se vitte, tehát tulajdonképpen az ő hanyagsága végzett vele.
2011. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a hiibás, te pórázon sétáltattam a két kutyádat.. a másik kettő meg rohant utánatok..és azon nem volt szájkosár sem..életveszélybe voltatok, simán megharaphatott volna téged is! Pereld be te őket..nehogy már neki álljon feljebb..a te kutyáid csak megvédeni akarták magukat..:/
2011. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

A nagyon most nem volt szájkosár.. amúgy szokott..

de msot nem is bánom,hogy nem tettem rá..mert akkor végük lett volna..:S :(

Sajnálom én is a rotit.. de miért nem lett megnevelve? az enyém a nagy ivartalanítva is van..megis van nevelve..ez cska önvédelem volt.

hát én szerencsére megúsztam egy harapással a kezemen..nem súlyos..csak szegény Codyért aggódok..:(

2011. ápr. 17. 13:18
 8/25 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem te vagy a hibás!!! Ha közterületen két kutya rátok támad, szabadon, még neked kéne perelned! Jogos is lenne ráadásul...kutyáid csak téged és magukat védték, annak a kutyája meg meg is érdemli...bár én még a fazonnak benyomnék egyet pluszba, sőt még az orvosi költséget is ráperelném ami a kutyáidat érte...
2011. ápr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Szájkosárra se lenne szükség amúgy..csak szóltak már a nagyokosok:S hogy tegyek rá..mert (idézek) "ilyen nagy dögöktől kitelik minden"..

Úgyhogy ne pattogjanak csak azért szokott rajta lenni..

2011. ápr. 17. 13:19
 10/25 anonim ***** válasza:
Nekem is szóltak már, de én le sz@arom...ha ráteszem a kutyám nem tud védekezni... Itt nem a te hibád, sőt szerintem perre is vihetnéd főleg ha ő is ezzel fenyeget...azokon se volt szájkosár ilyen alapon...
2011. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!