Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lesz valaki kezdő, vagy...

Mitől lesz valaki kezdő, vagy haladó kutyatartó?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Kezdő, akinek az első kutyája. A haladó akinek mondjuk volt már 2-3 ebe.
2011. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mikor az első kutyám jött,én pl totál kezdő voltam.viszont mikor jött hozzá a második már-már haladó!Azóta nagyon sokmindent tudok,de még nem eleget:)
2011. ápr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, a szomszéd Marika néninek is egész életében volt kutyája mégsem mondanám haladó kutyatartónak...
2011. ápr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem attól lesz kezdő-haladó kutyás valaki akinek minnél több kutyája van.

Vegyük példába a szaporitókat vagy a szomszéd bácsit/nnéit nekik is mennyi kutyájuk van/volt mégse kéne említésre se méltani egy-kettőt közőlük.


Ha már kutyaiskolába jársz,értesz a kutyákhoz tudod mikor-milyen helyzetbe hogy kell cseledned,mit szabad-mit nem stb akkor már nem kezdő vagy,bár én nem szeretem így megkülömböztetni,de aki azt nem tudja ,hogy hány foga van a kutyának azt ne mondjuk már haladó kutyásnak :D

2011. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Kezdő kutyatartó az, aki egy elhatározás után életében először vesz magához kutyát és el is követi a létező összes hibát, amit csak lehet. Amikor viszont rájön, hogy hibázott, vagy ezt jelzik neki, akkor megpróbálja hibáját korrigálni. (felelős gazda). Van ennek az ellenkezője, amikor a gazdi tojik bele mindenbe, na ez a felelőtlen kutyatartás.

A haladó kutyatartó az, aki előző kutyájával elkövetett hibákból tanulva nem követi el azokat újra, és a szerzett tapasztalatokat segítséggel, vagy saját elve szerint hasznosítja, kamatoztatja. Kutyája irányába konkrét és letisztult elvárásokat támaszt, melyeket maradéktalanul be is tartat.


Véleményem szerint ez a különbség.


Üdv!

2011. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, és az olyanokról mi a véleményed akiknek ugyan először van Saját kutyájuk de mégsem rontanak el mindent segítség nélkül sem, ilyen olyan okok miatt? Csak kiváncsi vagyok nem kötekedni akarok.
2011. ápr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 D.O.81 ***** válasza:
100%

Tisztelt Utolsó!


Azok, akik első kutyájukat szinte hibátlanul az általuk támasztott elvárások szerint nevelik fel saját erőből és járnak el, majd a további kutyájukkal is így tesznek, ezek az emberek lesznek azok, akik vagy elmennek kiképzőnek, vagy hosszas noszogatás után mennek el kiképzőnek, segítenek más kutyás társuknak, ha látják azok hibáit, vagy megmaradnak Önmaguknak, illetve kimagasló tiszteletük és hírnevük lesz a kutyások körében.

Persze ezen állításom sem teljesen 100%-os, mert kivételek és ellenkező esetek mindig is vannak.

Amit leírtam az az Én tényszerű megállapításom, és tény és való beismerem, lehetnek hiányosságai(hiányosságaim).


Remélem megfelelő választ tudtam számodra adni.


Üdv!

2011. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!