Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A német dog egy vérbeli...

A német dog egy vérbeli házörző, vagy inkább egy jámbor kertlakó?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
jámbor kertlakó
2011. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
utóbbi
2011. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ minek képzed ki,
2011. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Olvass utána. Vérbeli házőrző.
2011. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj!

Lehet belőle vérbeli házőrzőt is nevelni, ugyanakkor alapból egy szelíd kutya, akiben benne van a házőrző ösztön. Ezt megfelelő neveléssel ki is lehet küszöbölni, de ha akarjuk, nagyon szépen vigyáz a területére.

Az én álláspontomat nagyban erősítik az eddigi tapasztalataim. Szerintem a német dog egy nagyszerű családi kutya, de használható őrző-védő feladatokra, mert a gazdája iránt feltétlen hűséggel és szeretettel fordul. Ez a tulajdonsága teszi nagyszerű házőrzővé.

Ugyanakkor majdnem mindenhol írják a könyvekben, neten, hogy igenis nagyszerű őrzőkutya.

De tudod, minden a neveléstől függ!

2011. ápr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első osztályú őrző-védő.

Tekintélyt parancsoló külleme, megfontolt de mindig bátor magatartása kiválóan alkalmassá teszi testőri teendők ellátására.

Azt mondják, a betörő bejutni még bejuthat egy olyan házba, ahol dog is lakik, de kijutni már nem fog onnan.



Ezeket a Wikiről másoltam ki. Szóval őrző-védő kutyus. Amúgy nekem ez a kedvenc fajtám, minden álmom egy dog. :)

2011. ápr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt német dogom..Tündéri,hűséges,imádni való..de hogy vérbeli házőrző lenne?? nem igazán??Annyira jámbor volt alapjáratban,hogy ha megijedt valamitől a babakocsi mögé állt :) A kis tacskómnak nagyobb szája volt,és ő védte a házat...A tacskótól jobban féltek mint a dogtól..A dog kutyának a termete nagy és imponáló,de nem egy harcias véreb..

De tényleg imádni való,és hatalmas szeretete van,meg türelme :)

2011. ápr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem volt Német dogom:)

A családdal szemben jámbor, türelmes:) De azért ha jött vmi ismeretlen személy akkor ugatott:) és nem emrt bejönni senki..a termete is "félelmet"sugároz:)

2011. ápr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt dogom.A suliban a csibésszel max játszani volt hajlandó.Aztán végül nem is bántam.
2011. ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Ha valaki eltökéli, hogy be fog menni, akkor annak egy kutya nem akadály.

Valamikor kísérő kutya volt, de mostanság egyre inkább "szobadísz" lesz belőlle.

Lelkileg elég érzékeny egy fajta és nagyon könnyen össze lehet törni a lelkivilágát.

Végezetül, véleményezni mindent lehet, a gyakorlati tapasztalatot viszont semmi sem tudja helyettesíteni.


Üdv!

2011. ápr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!