Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől nem fog egy másfél...

Ettől nem fog egy másfél hónapos kutya meghülyülni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy ő az első kutyám. Anyámék és a nővéremék vették. A gond az, hogy gyakran vele vannak. Nem engedik, hogy a lakásom szobájában aludjon, ők játszanak vele. Attól félek, hogy háttérbe szorulok a kutyánál és emiatt nem fogja tudni, hogy a ki a gazdája. Viszont mindig én adok neki enni és inni. Nem tudom, hogy ezzel a család mennyire van háttérbe szorítva tehát, hogy mennyire tudom ezzel ellensúlyozni őket.
2011. ápr. 17. 19:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Huskyról van szó.
2011. ápr. 17. 19:42
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben az a döntő igazán, hogy ki foglalkozik vele. Most még átveheted a stafétabotot a vele való foglalkozásban, mert még nincs késő, de próbáld te tanítani és minél többet vele lenni, játszani vele, sétálgassatok is majd, ha meglesznek az oltások.
2011. ápr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xnorkax ***** válasza:

Meghülyülni? LOL. :D Hány éves vagy? Saját lakásod van? Milyen fajta a kutya? Egy családban nem lehet kimondani, hogy egy kutya csak valakié. Ha nem egygazdás kutyusról van szó, akkor mindenkit ugyanúgy fog szeretni, mindenkit a gazdájának tekint. Persze ahhoz fog jobban húzni, aki a legtöbbet foglalkozik vele.

Egyébként másfél hónaposan az anyja mellett a helye, minimum két hónaposnak kell lennie, mikor elhozod!

2011. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Meghülyülni attól fog, hogy 1,5 hónaposan elszakítottátok az anyjától. A kutya azt tekinti gazdájának, aki a legtöbbet foglalkozik vele, ő azt nem tudja, hogy papíron ki a gazdája vagy kinek lett véve. Ha te tanítod, eteted és te vagy vele a legtöbbet, akkor téged fog annak tekinteni ellenére is, hogy a többiek is foglalkoznak vele.

Egyébként ne aggódj valószínű hamarosan csökkenni fog a lelkesedés a kiskutya felé az anyukád és a tesódék részéről.

2011. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Xnorkax!


Csak kérdeztem, oké? És mint írtam, ő az első vagyis nincsenek tapasztalataim. Tehát nem kéne engem húzni ilyenekkel. Akkor már válaszolok a kérdésedre, jó?

21 vagyok, saját lakásom van és huskyról van szó. Látszik, hogy szartál végig elolvasni azt, amit írtam. És tudod? Nem sem a te, sem a hozzád hasonlók véleménye, akkor is inkább kérdezek és gondolkodok mielőtt cselekszem és hülyeségeket követnék el.

2011. ápr. 17. 20:11
 6/10 A kérdező kommentje:

Zayra és Theia!


Köszönöm szépen, hogy megnyugtattatok. Igyekszem vele többet foglalkozni. Pont ezért aggódok: nem akarok rögtön az elején lemondani róla. Hajlamos vagyok többet foglalkozni vele. Megint köszönöm.


Egyébként párszor olvastam a huskykról, hogy nagyon makacsok (akárcsak én). Ezt hogyan tudom kezelni? Főleg milyen korban? Mert egyszer szeretném azt, hogy ne csak pórázon tudjam elvinni sétálni.

2011. ápr. 17. 20:15
 7/10 xnorkax ***** válasza:
Hohoo, de zabos valaki. :) Azért kérdeztem rá, mert elég fura, hogy ennyi idős vagy, de anyudék veszik a kutyát. Így elég érdekesen nézett ki számomra.
2011. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van egy korcs kutyam. A kajaja 95% nagyanyamtol kapja, megis inkabb ram halgat mert en foglalkozom vele tobbet, foleg olyankor amikor megkapja azt a z 5% kajat tolem. Elotte egy sor gyakorlatot kell elvegeznie, de en szoktam vele jatszani is, meg idomitani is (mar amennyire tellik tolunk - mi is kezdok vagyunk). Szoval inkabb velem foglalkozik a kutya ha pl egyszerre vagyunk korulotte, de ugyanugy halgat a nagyanyam hivasara is mert tudja hogy ott kajat kap. Mindenek ellenere engem kedvel jobban ezt a nagyanyam is elismeri.


21 fiu.

2011. ápr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyukádék azért vannak most még vele gyakran,mert új jövevényről van szó,és gondolom nem győzik ajnározni.Ez csak ideig-óráig tart!Hidd el hamarosan megunják..és akkor jösz te a képbe!!
2011. ápr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért olyan biztos, hogy megunják a kiskutyát a szülők? Én azt mondom, hogy nyugodtan foglalkozz vele Te is, neveljétek következetesen, ezt javasold az anyukádéknak . Ha a család minden tagja foglalkozik a kutyával, az nem egy rossz dolog.
2011. ápr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!